Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

olajokat mennyire lehet keverni?
van 5 liter ásványi 20w40es elf olajom és 1 liter ásványi 20w50es castrol olajom
a motorba meg 3 liter kell
szóval mi a jobb 2 liter elfhez hozzáönteni azt az 1 liter castrolt vagy az 5 literhez?

vagy hagyjam a picsába az egészet inkább öntsem ki valamelyik útkereszteződésbe a 2+1 liter olajat és röhögjek a népen
Köszi.
Szerintem ez. Köszi.
Ez esetleg?

Végeredménynél tök jó a : ...robbanómotor-...robbanótér...biztos valami terrorista írta!
Úgy látom voltál már egy két helyen. Graz hozzá.
Jó pár éve a Suberbike magazinban volt egy olaj összehasonlító teszt. Ha jól emlékszem, 4 db. GSX-R-be tettek különféle olajakat, majd olajcsere végén megvizsgálták őket. Nincs meg valakinek ez a teszt szkennelve vagy valahol a neten?
Laci (és persze Sanyi), köszönöm a segítséged!

Utánna olvastam annak, amit írtál, jól emlékeztél. A Lacetti Klubban van egy kisebb esszé törvényszerűen leírva (görgess le teljesen). Igaz, 2007-es a cikk, de nekem sok segítséget jelentett, lévén a járgányom 2007-es, egy évvel későbbi forgalombahelyezéssel.

Maradok a Castrol 5W-40-esénél. Ha esetleg a Kakucs-, Euro-, KecsóRing felé jártok, érdemes benézni az örkényi Olajdepóba. Nagyon jó áron adnak el magánszemélyeknek is, nekem eddig nem okozott problémákat az ott vásárolt olaj.
akkor már értem. a "gyári" feliratos olaj. jó marketing az biztos. újabbaknál 5w30 a5 ha jól rémlik 2008től, régebbieknél 5w40 vagy 10w40 a3 minősítés. gyakorlatilag mindegyik gyártónak van ilyen olaja. innentől mindegy is csak minőségi legyen. mobil1, shell, fuchs, castrol, mol, liqui moly, total, aral, BP, stb.
A Suzukimhoz Motult szoktam venni, a kocsim meg Chevrolet Lacetti 1.4 16V WTCC Street Edition. Nála még erősen tanuló üzemmódban vagyok... Hisz' motoros voltam világéletemben.
Szeretném az autónak is a legjobbat megadni. Ezért kérdezősködök szinte mindenhol.
Melegen nagyobb nyomáscsökkenés mint jobb olajaknál (annyit tud mint a gagyi "sajátmárkás" nagykeresek) és gyors fogyás.......
nem tudom egyáltalán mihez keresel és milyen olajat. de annyi biztos, hogy neves gyártók termékeivel nem szokott baj lenni. a hamisítási kampány eléggé túl van lihegve de ebbe most nem mennék bele. szóval a legjobb ha megkeresed egy adott olajtársaság által az adott helyre ajánlott kenőanyagot. abból nem lehet baj. széles a paletta, nagy az árverseny, nem annyival drágábbak, hogy ne érné meg. néha egyébként a kisebb boltok jobb árakon dolgoznak, kisebb haszonkulccsal. érdemes ott is szétnézni, nem csak webshopokban.
Szia Sanyi!

Miket tapasztaltál?
Szia Laci!

Nálam nem az ár a legfontosabb tényező, ha hosszútávú dolgokról van szó. Inkább ráköltök a motorra párezerrel többet, minthogy a végén kelljen százezreket...

Nálad hol kezdődnek a minőségi olajok? Te mit preferálsz a legjobban?
hello
én se biztatnálak rá. a legáltalánosabb olajainak is vicc a minősítése. pl 5w40 olaj a3/b3. ma már hol vannak előkamrás dieselek pl? vagy futottam már bele olyanba is nem egyszer a mannollal, hogy olyan hajtóműhöz is volt ajánlása, amihez senki másnak. ami azért vicc mert ő nem gyártó. ja és az egyetlen elérhető olajhoz képest a hatodába került. nyilván tudja ugyanazt :) nem sokkal drágábban lehet venni minőségi olajokat. inkább azt preferáld ha nem az ár a legfontosabb tényező.
bazze, írd be googleba a nevét: Putoline ester tech mx9

és az első találatra kidobja, ne legyünk már ennyire, na mind1...

2 ÜTEMŰ MOTOROKHOZ

Full szintetikus 2 ütemű, keverék üzemű off road motorkerékpár motorolaj, ESTER TECH és MRH additív rendszerekkel

Tulajdonság: JASO FD/ API TC+/ ISO-L-EGD

Kiszerelés: 1L, 20L
A kamionomba most azt tettem kollégák javaslatára.....egy kalap szar, soha többet....
Szevasztok!

MANNOL olajról mi a véleményetek? Sok az ellentmondás a neten.
Nem őrültem meg, csak érdekel...
Valaki hallott már a TOTAL 10W40 4T HiPerf Sport olajról?
Auchanban lehet kapni pl.
Elég nagy olajcég ez a Total, nem biztos hogy gagyi.
Természetesen full szintetikus (API SJ, JASO MA2).
helló!
az lenne a kérdésem h tudja e valaki a Putoline ester tech mx9 az benzinbe való olaj e?
Motul 5100at rakj bele.

Ha érdekel van "jóárasítva"
A smiley véletlen volt, tableten hozzáértem véletlenül. Zöldi postáz is.
Keresd a Bandit fórumban Zöldit alkatrész és olaj ügyben.
Nekem egyféle kell bele .
Motul 8100 használok de a kuplungnak nem tetszik.
Írják sok online áruház oldalán a kuplungszett mellé ,hogy
teljesen szintetikus olajat ne használj!
Még van mit kopnia a kuplungomnak ,még is csúszik.
Most felújítás van és kéne valami frankó olaj.
Tudtok valami jót ajánlani?
Motul, repsol, castrol... Ezek közül kellene nekem valami
fél szintetikus holmi.
Rockoil láncspayvel kinek van tapasztalata?
ha ráfújom fehér hab, majd sűrű olaj lesz belőle.

kép

valami ilyesmi.