Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

a motul c4 cuccát naon ajánlom...
tegnap fujtam be a láncot...220km után ugyanugy rajta volt...szinte nem kopott semmit...pedig tempós 130cal is gurultam...
különben van 2T-be való kifejezetten váltó meg hajtóműolaj 10w40 is, meg tubusban 130-150 ml hajtóműolaj robeszekbe motul meg társai ha olyan nagy pocséklás megvenni 1 litert
A yamaha kifejezetten motorolajat ír elő a véghajtásba , Yamaha 4 ütemű gyári olaj , vagy 10W30 egyéb MOTOR olaj , minden 3000 km csere .
Érdekes még a légszűrő is , Yamaha gyári 2-T olajjal vagy 20W -s egyéb MOTOR olajjal kenegetni 1500 Km-enként ! Ill. a kábeleket , km spirált is motorolajjal kenni !
Kaptam segítséget más fórumról, ezek szerint mégsem gondoltam annyira rosszul, a 80W90 csak egy általános hajtóműolaj, de a gyári könyv 10W30at ír oda.
elkocogsz egy autószerelő műhelybe és kérsz egy decit
én is kértem a robogóba valami 200 forint volt jó pár éve, de több is volt mint ami kellett
amúgy én arra gondolok hogy azért kell sűrűbb mert nagyon kevés olaj van benne és a sűrűbb lassabban folyik le
Az én gigámat kiválóan keni a sör és adalékként néha utána küldök pár felest........holnap pilsnert borítok a gépbe 1 deci szilvával.
Mièrt nem abbol indultal ki, hogyha 10W40 kene bele akkor az lenne ràvèsve! Ha egyforma lenne, akkor nem lenne kulonbozo elnevezesuk!
Amugy meg a tied(?), azt öntesz bele amit akarsz nem?
(Amugy te logikad szerint, akkor ugyan az a kenesi elv a ket szituban, es az uzemi korulmenyek igaz?! Vagy megsem?)
Évek óta használjuk kamionokba, nekem nem tetszett, de sok kollégának meg igen, mondjuk főleg az ára miatt, én elmentem vele egy olajcserét és utána a turbó fütyülni kezdett. Melegen kisebb az olajnyomás vele mint pl. a mollal vagy a jelenlegi totallal. Persze a mkp. olajukat még nem próbáltam.
Az étolaj jobb, kóstoltad már a 10w40-esben sütött krumplit?
Ráadásul az is biztos van otthon.
Én abból indultam ki hogy a túramotoromon is egybe van a váltót meg a motort kenő olaj, tehát a 10W40 jó a fogaskerekeknek csapágyaknak is nem csak a hengernek. Akkor egy robogó 3 fogaskerekét csak tudja normálisan kenni. És akkor nem kell 1deci 80W90 olaj után kajtatni. De csak megírja majd valaki biztosra.
nekem már mind1...nem rendelek tölük,miota leszerzödtem a bárdival meg unixszal... jobb árat kapok igy...
Azok. Szabadhegyen a van a boltjuk amit nem bánok.
az más...
ha jólemléxem györiek...nekem az távol volt...
bp 17kerben volt a mühelyem anno...azért volt jobb a futár...
de tény,h alkuképes áraik vannak,föleg ha nagytételt viszel... ... és alapbol is olcsók...
jah...oda nem tennék motorolajat...
üdv. nem benzin keverékre, hanem hajtóműolajra a hátsó tengelynél, végáttétel fogaskerekeket keni.
Személyes átvétellel gyorsak, (nem lakok messze a bolttól) a szűrők is olcsóak náluk ha honlapon rendeled és boltban veszed át. 2400 helyett 1.9ért adták a HF 153-at ami az enyémbe kell.
benzin keverékre gondolsz? 2t v 4t a robogo??
nagyon jó áruk van olajcentruméknak...
sokat rendeltem tölük,amig nemvolt meg a céges kedvezményem máshova.
söt asszem 10e ft fölött ingyé szállitanak,csak picit lassan...
meg néha belefutottam már tultárolt olajba,föleg,ha nem elterjedtet rendeltem...
Üdv. 50es robogóba 80W90 hajtóműolaj helyett tehetek 10W40es motorolajat? Lesz bármi baja? a 10W40es szerintem minőségibb olaj és van is belőle itthon :)
Olvastam róla tesztet ,ha jól emlékszem a castrolt verte valamilyen német teszten,szerintem egy 20 éves motorba ez is jó.Úgy döntöttem kipróbálom ,ártani nem fogok a motornak friss olajal.
Ha utanaolvasol, sok tesztet nyert kenoanyag. Valszeg bevezeto AR, nekem is par hete nyomtak az orrom ala mikor a legolcsobb olajat kertem, hogy elinditsam vele a par evet allt gsxr 1100-t. Majd par szezon es ez is olyan draga lesz mint a tobbi...
Egy olaj nem attol feltetlen Jo, mert draga...es persze 6000 utan betoltott friss olaj altalaban mindig jobb!!! ;-D
http://olajcentrum.hu/ én itt veszek olajat pár napja cseréltem le a Repsolt Motul 7100-ra finomabb lett a váltó és pontosabb is legalábbis ezt érzem.
Valóban hozza a kívánt követelményeket.Csak az olcsósága a feltűnő.Esetleg tapasztalat róla?Minden motoros boltban ahol van ez az olaj azt mondják nem annyira jó és helyette a repsolt és a motult javasolták helyette,lehet azért mert kb 2x az áruk?
Ez nagyon olcsó leírás alapján hozza a kívánt követelményeket, még nem találkoztam ezzel az olajjal eddig.