Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Dettó ez a bajom vele! Ezért idő előtt le is cserélem. 7100 is írtak hasonlót! Xado-t dicsérik sokan, de nem tudom semmit nem tudok erről a márkáról.
2500 km van most az 5100-ban olyan a váltó a dukin mint a mikrókapcsoló.
Nekem az 5100 volt a Hondában, elvileg nem volt hamis, de kb. egy hétig volt finom a váltó vele, utána elkezdett ragadni, akadozni. A Xado-val ilyen sose volt. Az Elf-be eddig 1000 km-t raktam, de ez se az igazi, mondjuk csak azért raktam bele ezt, mert mosatni, tisztítani akartam a blokkot belölről. Ha már nagyon elszineződik, megy bele a Xado.
S100 tisztítószerekkel tapasztalat?
Sokan a 7100 is szidják, pedig azon gondolkodom most.
Megfelelő van benne, jó helyről, de érezhetően hangosabba váltó.
Csak az 5100-sal van. Nem tudom, nekem ez a Xado olyan, mint a tvshopos cucccok, de lehet jó.
Látod alig írogatok, legalább az a kevés legyen valamennyire hasznos.
Egyébként a Hornet előző gazdája Motult használt, ezért én is ezt a "hagyományt" folytatom, igyekszem olyan helyről venni ami garantálja az eredetiséget. Még csak 3 ezret szaladtunk együtt, de nekem most sincs bajom a Motullal és régen se volt.
Persze hogy van, de ha jó a motor amibe töltöd és megfelelő a választott olaj teljesítményszintje ( és nem hamisítvány), akkor átlagos felhasználó nem tud közöttük különbséget tenni. A Motulon kívül használtam Repsolt és egyszer tettem egy Elf-es (Moto 4 tech) kitérőt még az Inazumánál. Az öreg lég-olajos technikának mindegy volt, soha egyikből sem evett a 6 ezres csereciklus alatt, a váltó sem akadt és a hangján se hallottam számottevő változást. Azt, hogy az újabb motorok mennyire allergiásak nem tudom, de szerintem ami jó annak ugyanúgy mindegy, de kiemelném még egyszer, figyelembe kell venni a gyári előírásokat.
Ne etesd.
Ha neked a Motul-lal rossz a tapasztalatod, próbálj ki mást. Valaki ír egy nevet, arra jönni fog egy fikázós válasz. Írnak másikat, arra is. Nekem most a Kawában Elf van, de már be van készítve a Xado. Ez utóbbit használtam a Hondában is, tökéletes volt vele végig, míg a Motul nem tetszett ahogy működött. Én az előző autónkba is használtam a Xado-t és abban is jól tette a dolgát. Árban nem rosszabb mint a többi, egy próbát szerintem megér.
Akkor úgy teszem fel a kérdést, hogy a Motulon kívül mi van még, ami jó!
Nincs olyan hogy a legjobb, de vannak nagyon jó olajok, a választás sokaknál hit kérdése, azzal viszont nem érdemes vitába szállni.
Melyik a legjobb motorolaj?
vidd vissza.
én kb15éve bárditol veszek mannt, nem volt bajom vele.
Én sokat szívtam a mannal, jelleözően menethiba volt, legutóbb a kamionnál volt mindkét szűrő menetét javítanom kellett.
Nekem soha semmi baj nem volt a mann filterrel, vidd vissza. Cseréljék ki.
Bárdi
hol vetted?
Az ami benne volt hibátlan.
A fötengely biztos örült volna neki!
hát én hosszú évek óta mann használok 4 járműben is.. hibátlan..
Ez a híres mann filter. Kicsit spénes !
auchanban ma...
szerintem megéri ez a total olaj.
egyesek szerint ugyanaz m a motul5100