Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Persze mindent meg lehet venni olcsóbban mint ha a "boltba vennéd". Akkor regisztráció,fizetés,várakozás,vám és sok sikert
from Hong Kong
Annyiból hogyan?
Megvan az 24,5e-ből is
Hát ennek nagyon alkuképesnek kell lennie. Az ebayről Angliából megrendelve, leszállítva itthon van 34 rongyból.
Köszönöm a választ! Akkor nem ez lesz a befutó, és utána keresek annak amit mondtál.
Amit első ránézésre le lehet szűrni a képről az, hogy keveset bír az akkuja, zajos képet csinál, vagy elég rozogát (a lencséje nem túl bizalomgerjesztő) és szokásos olcsó kínai. Ha a vízállóság nem fontos akkor tudom ajánlani a MOBIUS-t (most rendeltem, várom haza) de ehhez is lehet venni tokot, viszont ha fontos a vízállóság 2 kamerát javasolnék (kicsit több, de megéri, ha használható képet akarsz) SJ1000 vagy SJ4000 (utóbbi teljesen gopro 3 koppintás).

A Mobiusról hamarosan érkezik tapasztalat, videó amint kezeim közé kerül és a motor is használható lesz
Sziasztok! kinéztem magamnak egy kamerát az ebay-en ezt. Első kamera lenne, valaki tudna nekem mondani róla pár szót? Ne adj Isten valakinek van is ilyenje az tud tapasztalatokat mondani? Néztem videókat, de volt amelyiken késett a hang, volt amelyiken nem...Szóval nem lettem tőlük okosabb

Előre is köszönöm a válaszokat!
Ilyeneket kibír a GoPro? Mondjuk egy kavics sokkal kissebb, és sokkal keményebb azon a ponton, ahol becsapódna. Más mintha porba esne. De attól még döbbenetes egy 2000 méteres szabadesés
Lehet kapni GÓPRÓhoz biztosító tappancsot.Ez egy kis kerek öntapadós mount, amin van egy fül, meg egy kis fekete zsinór. Ezt a gopro ajtajának "zyanérjához" befűzöd, és be van biztosítva. Valami anti lost mount vagy ilyesmi a neve. ÓCÓ, nekem valami 300 forint póstával CÍNÁBÓ
Tokban miért zavar a kavics? A gopro kibírt már 2000méterről történő zuhanást is, több felvétel is van róla a neten...
Ráadásul olyan pici a felülete, hogy kicsi az esélye, hogy pont azt találja el.
Köszi, tükörre én is próbáltam, de nekem nem jó, meg félek tőle, h. ott kavicsot kap. Hátrafelé szoktam videozni, h. változatosabb legyen a video, meg még hátsó lábtartóra jó a biciklis felfogató. Valami vekony kevlar zsinorra gondoltam én is biztosítónak, horgászboltokba van olcsón is.
A farokidomról előre csak a hátad fog látszani. Az szerintem nem a legjobb hely. Hacsak nem hátrafelé akarsz videózni.
Másrészt szerintem, ha motorra öntapadós tappanccsal, vagy vákumos bigyóval szerelsz kamerát, ajánlatos valamilyen módon biztosítani, akár egy vékony zsinórral, akár egy belépőtartó nyakbaakasztóval, stb.
Másrészt a 07-es 600RR-en a tükör helyére pont fel lehet csavarozni a kisebbik csőadaptert, az elég fixen tartja a kamerát, igaz, nem teljesen tengelyben van, meg picit ferde is lesz, de szerintem használható.
Farokidomra ki szerelt már GoProt 2005-ös 600 RR-re az öntapadós talppal (nem tapadókorong) tapasztalatok? nem jön le a kipufogó hője miatt a ragacs? nincs hővédő lemezem alatta, de mondjuk sportdob talán nem melegszik annyira. Üléspúppal nincs jó tapasztalatom mert nemrég hagytam el egyet (ebay) pénztárcámmal iratokkal együtt, amit épp erre a célra vettem h. ne kelljen összeragasztgatni tartóval farokidomot, még szerencse h. cam épp elöl volt és a tárca is visszakerült mindenestől fél órán belül.
Viszont a manualban az szerepel hogy minden beallitasnal ultra wide a látószög
Tehát akkor 1080p elvileg pont jó lesz igaz?
Ahogy nézem, a white 2féle látószöget tud, az ultrawide és a medium, viszont ez felbontásfüggő, medium-ot csak 1080-nál tudja, a többinél fixen ultrawide van.
Igen, gondoltam rá hogy a légáramlás szerencsésen jön ki . Aztán ki tudja, 190-nélsincs baj. A skeleton hátlappal mmár 60-70 környékén is nagy zaj van. De a vízzáró hátlappal nincs gond. A sebességérzettel kapcsolatban arra is gondoltam, hogy az emberi szem ugye előre kezd fokuszalni a távolba ahogy a sebesség nő. A kamera viszont éles kepet ad az egész látószögben. Ez is belejátszhat? A látószöggel melyikfelbontásnál tudok javítani? 960p?
Az az 5fps különbség nem számít semmit sem, pláne nem lassításnál.
A hang zajosságát én is tokkal együtt értettem, tapasztalat, hogy egy adott sebesség felett a szélzaj erősebb bármilyen kipufnál. Nálad vmi csoda légáramlás lehet, ha nincs szélzajod.
A sebességérzet hiánya adódhat a széles látószögből, meg abból is, hogy talán nem látszódik eléggé a motor a képen, nincs elég fix dolog, amihez lehetne viszonyítani. Amúgy pedig az általános tapasztalat, hogy ami valóságban mondjuk 100km/h, az felvételen alig tűnik többnek 50-60-nál. Az összes autós tv-műsor ezzel kűzd, mert ahhoz, hogy legyen sebességérzeted, menni kéne, mint a barom.
Onboard videók fognak készülni, és elvileg majd stúdió programal klippeket kreálok. Nálam a hangon nem lehet állítani, de hála a gyári toknak, abszolút zajmentes a hang(pedig nem a plexi mögött bújik, hanem a plexin, a motor abszolút elején). Azzal vagyok bajban, hogy hű videót szeretnék, és eddig furcsán jött ki, mert nem érződik a sebesség. Olyan mintha 70-el tántorognék, közben meg 120-140 a sebesség. Azért meg nem fogok tépni, hogy jobb legyen az élmény, nem akarok megpusztulni :D Szóval ezt szeretném beállítani. A 720p, meg az 180p között olyan különbség van, hogy inkább a full HD a nyerő. Nekem "sajnos csak" a white edition van, ezért sem a látószöget, sem (720p-n kívül) az fps-t nem tudom állítani. 720p-nél van lehetőség, hogy 60/30. A full HD 30 fps. Ha Pal/NTSC mód között variálok, akkor ott lehet 5 fps-t eltolni az NTSC javára.
Kérdés, mit szeretnél csinálni a felvétellel?
Ha "csak" onboard, akkor SZERINTEM bőven elég lehet a 720/25fps felbontás, amivel cserébe megnő a rögzíthető felvétel hossza. Ha szeretnéd mégis fullHD-ban, akkor 1080/25fps. Onboard felvételből nem nagyon tudom elképzelni, hogy lenne olyan (baleseti szitut kivéve), ami érdemes a lassításra, vagyis a magasabb fps-re.
Ami még beállítható, az a látószög, onboardra a legjobban alkalmas a wide mód, ilyenkor közel 180fokot lát a kamera. A hangbeállítás mindegy, mert a szélzaj úgyis agyonver minden használható hangot. Esetleg még a fejjel lefelé állás kellhet, ha csak úgy tudod rögzíteni a kamerát. Amit még érdemes végignézni, az a wifi beállítás, de menet/felvétel közben legyen kikapcsolva, mert rohadt sokat fogyaszt.
Nagyjából ennyi. Gyors kártyát bele (minimum class10), aztán kész is...
Sziasztok! Norbi vagyok.

Gondolom van már itt tapasztalat GoPro kamerákkal kapcsolatban. Nemrég sikerült szereznem egyet, és a beálítások helyes megválasztását szeretném megtanulni. Tudtok tippeket mondani? NEm tudom mikor, milyen módban érdemes felvenni.
kedden jött meg nekem :) most rakom fel majd videót :)
Van valakinek GoPro eladó? valami normális árban?