Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Rajongóm már megint itt vagy? Hát nem tudom, melyik a ratyisabb, egy fekete-fehér-piros ruha vagy egy citromsárga motor
Persze csak ha te vagy Zoltán, a pörköltes Ha nem, akkor meg....
Te tudhatnad, hiszen azert van 5 centis majrecsikod, mert annyira kiulsz. Ahhoz meg "terpeszteni" kell a motoron
Olyan ratyi színben nem volt nehéz!
Terpeszteni...Na igen...
Szerintem ezen a kepen a kabat rovid karban. Hogyha meg egy kicsit "hasalnod" is kell, akkor megjobban hatracsuszik az ujja es akkor mar az alkarod fele kilog kb... azt is erdemes kiprobalni, hogy mennyire tudod szetnyitni pl a labad. Nekem az elozo ruham eleg passzentos volt es emiatt nem tudtam rendesen "terpeszteni".
Kezdem értékelni mekkora szerencsém volt, hogy meg tudtam magamnak rendelni a kinézett ruhát, a kinézett színben és méretben, ráadásul pont jó lett a méret is
Mondjuk ezt a méretgondokat sosem értettem,valóban megfelelő,passzos ruha nagy százalékban nincs,a megoldás a ruha méretre igazítása,protektorok,firlefrancot mind jó helyen lesznek és olyan minta rád szabták volna,mint rossira.
Érdemes nagyobbat kiválasztani mert az olcsóbb mint a kihízott cuccba toldozgatni.
Ugyanezt jártam én is végig, csak nekem nem volt ennyi türelmem.
Hiába néztem ki weboldalon ruhát, a boltba semmi sem volt belőle, csak utolsó darabok, normális méretek kifogyva, és meg is fogják szüntetni forgalmazást (spyke).
54-es nincs, viszont ha már ott vagyok próbáljam fel 56-ost, ami meglepően jó volt felül, lábon-seggen se lógott úgy mint a régi 54-es Berikem, egyedül a derék résznél áll el. Kíváncsiságból egy 2 részes 56-ost is fel akartam venni, de már az ujjába félúton megakadt a karom, úgy kellett magamra erőltetni, és eladó segítségével le. Szóval tényleg nem garancia egy márkán belül se a méret, simán lehet más szabása...
Fc-moto meg ugyanez, full kifogyva a normál méretek...
Superzone ugyanez, átlag méretek kifogyva, kiállításon kifosztották, de amit akkor próbáltam 2 részes Beriket, valami szörnyű volt a szabása (rám), majd kapnak 2016-os ruhát de nem tudják mikor, de az tuti drága lesz először, majd télen lesz akció.
Szóval hiába mentem boltokba pénzzel a zsebemben, nem kaptam ruhát...
Végül Outletmoto.com on rendeltem egy 56-os spyke-ot, (30e-el olcsóbban) amit elvileg ma hoznak, lesz amilyen lesz...
Miért ne lenne jó a csizma? Csak egy tépőzárral van több a Dainese ruhákban a csizma miatt.
Néhány újabb tapasztalat.
Legutóbb ugye abban maradtunk, hogy fölösleges erőltetnem az 52-es ruhákat, rendeljek be egy akármilyen 54-est kizárásos alapon és kész.
Ma újra fölpróbáltam a Laguna Seca Evo-t, az ominózus 52-es méretben és egészen más tapasztalatokat szereztem benne.
Minimum egy fél órát volt rajtam a boltban, addig járkáltam, ültem, guggolásztam rajta, motorokon üléspróbáztam és végülis úgy döntöttem, ha nem lesz jobb ajánlat, el fogom hozni ezt.
Ezúttal nyoma sem volt a fuldoklásnak benne- persze ehhez kellett, hogy tegnap rájöjjek, hogy a jelenlegi kordura dzseki-nadrág kombóm sem a világ legkényelmesebb szerelése, mert az is tart és feszít több helyen, de míg motoron ülök benne, addig még soha nem volt gond az elmúlt év 10 ezer km-e alatt.
Szóval valószínű, ha most elhoznék egy 54-es ruhát, nyárra még rosszabb lenne a helyzet, ha tágul valamelyest (és most inkább arra alapozok, hogy nyáron én általában fogyni szoktam, nem hízni). Jelenleg 84kg vagyok, míg ahogy nézem, 90kg körül hordják többen az 54-es cuccokat.
Sajnos üröm az örömben, hogy a Laguna Seca bár gyönyörű fehér-narancs színben van, ami nagyon nem megy a Rossi replika AGV-hez, amit kinéztem az új cucchoz, ráadásul a nadrág szára is nagyon úgy néz ki, hogy nem fog kényelmesen beférni egy tradicionális csizmába, vagyis kell hozzá egy min. 60ezres nadrágon belül hordható csizma is.

Egészen véletlenül lehetőségem volt felpróbálni végre egy AStars ruhát is. Érdekes módon a GP Pro egyrészeséből az 54-es volt az igazi, míg az Orbiterből meg még az 52-es is lógott itt-ott.
Szóval ezennel kilőttem az fc-moto-s rendelést a reportoárból, mert tisztán látom, hogy nincs két egyforma méret, még egy márkán belül sem. (Ugye legutóbb a Dainese-ből is kiderült, hogy az egyik 52 még nagy is volt, a másik 52 meg szűk, ha két különböző típust nézünk).
A hétvégén azt hiszem pontot teszek a végére és döntök a Laguna Seca és a GP Pro között. (csak kár, hogy egyik sem a fluo-yellow kombi, amit terveztem)
Köszi a tippet és a tanácsot!

Merre vagy?
Én úgy tudtam, hogy a Spyke normális, minőségi, neves ruha és jóval a hazai 150 ezres felhozatal fölött van minőségben.
A helyzet most viszont az, hogy fluo-sárga színben kb. csak ezt a Spyke-ot és az Alpin-t látom, de azért az sem mindegy, hogy a Spyke 500 Euro körül van, a dainese pedig 1000. (az még egy plusz AGV sisak és egy új csizma ára:)
Egyébként ahogy nézem itt és a baráti körben is lazán a 90kg körüli emberek hordanak 54-es ruhákat, míg most néztem meg, a Rev'it dzsekim meg M méret, tehát lehet, hogy nekem mégsem kellene annyira az 54-et erőltetni. Végülis nagyon nagy mozgásokat a Rev'it-ben sem tudok végezni és azt sem mondom, hogy hasban nem érzem, hogy ne nyomna, de egy szezont lemotoroztam benne és karban, vállban, mellkason, mindenhol jól és normálisan áll. A Dainese-nek van olyan textil-bőr kombó ruhája, amiből az 52"-es is lógott mindenhol.
De a mérettől függetlenül ez a minőségi dolog, ami most kicsit elbizonytalanított, mert este le akartam mérni egy kar, mell, váll, stb. hosszt és gondoltam, berendelem, amelyik közelebb áll hozzám:)
Ha valaki véletlenül venni akarna Hjc Rpha 11es sisakot azt csak ajánlani tudom!Kényelmes teli van szellőzővel nagyon jó tulajdonságai vannak 200fölötti tempónál is!Csak a túl magas ára ami !
Az előttem írónak igaza van!Nyáron tágulni fog!Érzéssel persze,de az elején nem kell,hogy tökéletes legyen! Passzentossnak kellene lennie!
Ha gondolod az enyémet megnézted!
HAGA!Én 2hónapja vettem meg Spyke 4Race Div Man-t fekete fluor színben!54es!184cm és 94kg vagyok!Sajnos nem hallgattam a többiekre akik a Diananese ruhát támogatták!Tudom,hogy drágább meg minden,de a Spyke az elég kényelmetlen és szerintem a minőség sem nagy valami!3motorozás után a Spyke felirat a váll alatti részről lejárt!Rossz helyen van a kaptató!Pozitívum annyi,hogy jól néz ki a ruha szerintem!Gondold meg!
Én nem ismerem, de 11.000Ft-tal drágábban már kapható 46 literes Givi ami azért nem akkora különbség:
http://www.m0moto.hu/givi-hats...
Azért a bőrruha nagyon sokat tud tágulni 1-2000km alatt. Nem véletlenül mondják, hogy első használat előtt meg kell nézni benne egy filmet. Ha újonnan teljesen kényelmes az már régen rossz, mert akkor itt-ott lógni fog, a protektorok lefordulnak a térdről/könyökről.
Mondjuk nekem a céges meeting alatt amíg Pesten jártam karasna és pardi próba volt... pardi kint van a világ végén...
Ja és ha valakit esetleg érdekel, akkor lesz egy ilyen AGV K3 SV Vulcan sisakom eladóban, mert megfogadtam, hogy az új bőrhöz új sisakot is veszek.
Full karcmentes, tavaly nyáron vett sisakról beszélünk, MS méretben.
(utódnak is ugyanilyet akarok, mert abszolút elégedett vagyok vele, csak most a színesek felé húzok)
Viccelsz, a világ végéről semmilyen próbálgatásról nem álmodhatok.
Ezért a Dainese-ért is 100km-t utaztam, a többi márka meg csak 200km-re lenne BP-n, de ott a telefonos egyeztetések alapján sem valami fényes a helyzet. (vagyis Mugenből most épp nincs olyan ami tetszene a méretemben, majd pár hét múlva érdeklődjek, az árat és az igényeket följebb húzva meg már elmondtam az Alpinestars-szal szerzett tapasztalatokat).
Most kinéztem Olaszországban a Spyke 4Race-t, valószínű az lesz, Rossis fluo színekben egyelőre az a nyerő:)
Hát figy... rajtam pont így állt az 50es ... és pont ugyanez a macera volt az 50-52 között, az 50es nekem is olyan volt mintha rám öntötték volna, aztán vezetés közben meg itt nyom ott nyom.. akkor mondom szabok rajta, cölöpéknél át lett szabva, na akkor már jó volt, de kicsiből költségesebb nagyot csinálni mint fordítva... most az 52 be nekem is van hely a combomnál és a karomnál, de ott elfér... hátba megy a gerincproti ... máshol meg tökéletes! És szerintem a boka és csuklónál is látszik nálad hogy éppen éppen. Hidd el drága mulatság lesz ha jön fel még kevés pocakra, vagy nyáron 50fokba bedagadsz, mert ugye kurva melegbe az ember is tágul nem csak a fém! :) Szóval szerintem 54! És merjél külföldről rendelni, semmi para nincs benne... de amúgy Alpine 52őt próbáltál már!? Az lehet szellősebb lenne kicsit!
Ja, és azt kifelejtettem, hogy az alábbi képek alapján még jómagam is elhiszem, hogy teljesen tökéletes ez az 52-es méret, mert mindenhol épp jó, viszont guggolni, levegőt venni azt pl. már nem tudtam benne, attól eltekintve, hogy a dzsekit azért úgy, ahogy, de össze tudtam húzni:)
Szia!

Hasonló méretekkel, de kb. 185 cm körüli magassággal és 85kg körüli, sajnos has és derék körül méretesebb testsúllyal nekem ilyen az 52-es Laguna Seca. Ahogy viszont Oliver89 kolléga rávilágított, már csak a magasság miatt is elkél az 54-es ruha, ha a 190cm-t alulról közelíti valaki, de jómagam mégis tanakodom még mindig, hogy látatlanba le merjek-e hozatni Olaszból egy cuccot, mert esélyes, hogy a derék-has méretek miatt az 52-essel megszívnám, de ha háton, karon, lábon meg full lógni fog az 54-es, akkor is megszívom. (és bármennyire is megy a diéta jelenleg, azért sok-sok cm-et hasból leadni nem olyan könnyű rövid idő alatt:)
Üdvözlet! Mi a tapasztalatotok az MCN (alacsonyabb árkategóriás) túradoboz márkát illetően? (strapabírás, élettartam) pl.:
http://www.robogoaruhaz.hu/889...

Köszi!
Sziasztok

Igazán jó ajánlat, mint ahogyan tőlem mindig:
Bőr nadrág "M"-es, full protektorok, kantárral, zárható zsebekkel, jó állapotban 8.000.-

Budapesten próbálható.
pirzso70@gmail.com
20kettő55negyvenhat72