Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

120j feletti már mindegyik a .22 "kispuska" lőszer, ezek már 50-60ft kezdődnek, a légpuska olcsóbb sokkal
a légpuskánál, a 36j már mindenre is elég 50-60 méterig
50 méter felett meg nem nagyon van mire lőni
szóval ha a 7.5j már fel lenne emelve 50-re mhk kártyával és bejelentéssel+zárható tárló hellyel már minden fasza lenne
Pedig tanknak jo lennel. 😂
Kösz a tanácsot! majd beletúrok a menübe, haver nem sokat ért hozzá.
Á, nem jó... szigorúak az előírások ott is... 6,35 és 120J felett egyszeri bejelentési kötelezettség 😅 kisebbekre semmi. Azt tudni kell, hogy ez már lazán halálos fegyver kategória...
én bátran bevallom ha itt háború lenne én inkább elbújnék a csatorna parton a nádasba, a harctérig el se jutnék, már golyót eresztenének belém....
gyalogolni kellene 3 km távot már a felénél kifeküdnék
Hááát, elválik a szar a májtól ahogy felénk mondják.
A lényegen nem változtat.
Nem vérom el hogy elém rakják
Igy is azok vagyunk. Meg mi se vélekedünk másként az ide betelepülö akár erdélyiekről akik nem tehettek róla hogy románokká avanzsálták őket
Plusz a befogado orszagban is masodrendu lesz mert tudjak rola hogy oket is szarban hagyná.
simán jó tárolni a villanyt de úgy számoljon hogy max 30% kapacitást vegyen ki belőle akkor hosszú életű lesz az akkupakk
tuti nem tud akkut kezelni? nekem tud savas akku kiegyenlítést csinálni x időnként, nem néztem meg jobban mert nekem li-ion akku van
de tuti lehet állítani rajta töltőáramot meg feszültséget, többnyire sémák(savas, lítium, stb) vannak benne plusz full manuális beállítás
targi akkun sincs bms meg ilyenek szerintem ehhez sem kell, ha nekem lenne ilyen én néha változtatnék a bekötési sorrenden
ja és nagyon jól szellőző helyre tegyen ekkora savas akkupakkot, az sem baj ha kényszer szellőzés van töltéskor
Igazolj at tóciába. 😆
Külföldi versenyeken a csehek, lengyelek, tótok szánakozva néznek minket, mit szopunk egy erősebb légpuskával. Nálunk a legális engedélyezéshez kell egy bő év, sportorvos, egyesületi tagság, évenkénti minősítő, meg persze évente csomó lé.
Egy terület megvédése sosem a politikusokról szólt.... ennyi erővel ha egy cigényhorda kibasz a házbol akkor is szedni kéne a sátorfát a családdal aztán menni a világba. Itt nem egy másik nép vagy ország megtámadásáról van szó hanem a sajátunk megvédéséről. A fene se akar háborúzni az sose jó és értelmes elfoglaltság. De a sajátját megvédi az ember mert ugysincs hova menni. Ráadásul az ilyen gondolkodásuakat sehol sem fogadják szivesen, maximum kihasználják a sajét céljaikra. Arra kiválóan alkalmasak.
ez jutott nekem is eszembe
1 hónapos képzés után sorozatlövő fegyvert adtal a 18-20 éves gyerek kezébe 90 éles lőszerrel, de otthon már egy 12j puskáért már bíróságra kerülne
katonaviselt embernek megfelelő tartási körülmények között simán engedélyezni kellene az ilyen légfegyvert, de akár a .22-est is
Ini!
Haver is ilyen napelemfan, most akar betenni akkupakkot. Van most hozzáférhető pár raklapnyi ilyen akku, lehet ebből 48V háttér tárolót csinálni? A srácnak a napos elektronyikáján csak egy 48V +/- bemenet van, akkut nem menedzsel, hogy van ez? Ezt is kéne cellánként baxtatni, vagy csak a LiPo-kat?
Ez csak szar duma.
Egyetértünk, én is így gondolom. Öreg vagyok már ahhoz, hogy a lózungoknak bedőljek.
Most, hogy beszéltünk itt erről, most tudtam meg, hogy biza 65 éves koromig hadköteles vagyok - mivel voltam katona, képzettnek számítok* Ha nem lettem volna, akkor csak 50-ig lennék kötelezett - érdekes.
Persze a haza nagyvonalú, mentességet is ad: 3 kiskorú gyerek (aha, 60 évesnek 😅) férj-feleség hivatásos katona, és a legjobb: országgyűlési vagy önkormányzati (!!!) képviselő! Na elmennek a qrvaannyukba... én meg lövessem le magam a kedvükért...

*persze a képzettségem arra nem elég, hogy 16J légpuskával versenyezzek, az ugye tilos. Viszont mehetek a háborúba, ha valamelyik meccettnek ez lesz az érdeke, akkor képzett leszek ugye... máris lesz engedélyem gépfegyverre is.
Szerinted bárhol máshol a családoddal emberszámba vennének és eléd raknának mindent? Pont ez az álszentség. Ezek alapján most is élhetnél bárhol......
Miért? Akinek ez kérdés azzal értelmetlen erről beszélni is, jó menekülést és büszke kiállást mellette.
Hát mondjuk pont az ilyenek szidják legjobban a politukusokat amiért leszarnak hazát polgárt mindent, aztán kiderül pont ilyenek az állampolgárok is. Se haza se becsület, már pedig egy nemzet haza nélkül földönfutó senkiházi, a hazaárulók meg ponz ezek közül kerül ki. Se barát se más nem számi neki csak önmaga.
Én meg nem fogok álszenteskedni,leszarom a hazát leszarok itt mindent ha ezzel a családomat védem meg.ugyan már,ne legyünk már ostobák,aztán miért harcolnál,tudod egyáltalán?
Persze hogy be akadt,mert ez az igazság.
Nem, ha állampolgár vagy annak minden jogával akkor a kötelezettségeit is vállalni kell. Ez már az a fajta magyarázkodás amiről beszéltem amit később kell még finomítani mikor szóba kerül a társaságban ki miért lépett le, én is nyilván öszeszarnám magam, de legalább jó társaságban feküdnék az árokban. Pár hete voltak itt öcsémék és szóba került ez is és ő aki nem itt él azt mondta, hogy ezért hazajönne bármilyen kormány van éppen. Persze igazi tét nélkül könnyű bármit mondani (nekem is), de legalább szavakban nem bizonygatom, hogy mekkora senki vagyok.
Neked beakadt ez a politikus faszsag,evvel mentegeted magad.
Fogd fel,nem a politikus fontos,a teny hogy az orszagot tamadjak meg.
Ertemen hogy a gerincedet ezzel a dunaval tamasztod meg.Csak szaril hangzik.
Pipi meg jobb ember nalad,o csak annyit mond lelecel,szarik mindenre.Tiszta es vilagos,te ugyanerre meg szar ideologiat is gyartasz.