Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mindegy,mazdam SE lesz. 😄
A kétezer utáni hatosok itthon is igy néztek ki már pár év után. 2015 utániakon nem nagyon látok rozsdát.
Odavan rendesen.
Erdekes hogy nem hasznal javitoelemet,csak bontottat.
A cx5-öt 2012-től gyártják. Az elsők néztek ki igy. Aztán 16 körül volt egy váltás meg asszem 19ben. 21-ben ráncfelvarrás.
Eléggé.......ránézésre legalább tiz éves
Ez meg regi?

http://youtu.be/-9D2xXjjEzk?si=UgNHvYm9bNC2CcqM
Csak nem....
A hatosokkal volt ez gond, de 2012 körül beszállitót váltottak. Azóta az se rohad. CX-et még nem nagyon láttam rozsdásodni.
Mondjuk az ugyis szétrohad.
Ja, csak nem mindegy mikor van a lifetime vége😃
Neztem en is, a Mazda weblapjan is az van, hogy igy skyactive meg ugy lifetime.
Csak hogy legyen mas is,ahogy nezem ez lett a bevett gyakorlat.
Mindket fel ezzel mukodik.

https://www.tatar-inform.ru/ne...
Esik , esik , és esik ! Ennyi víz nem hogy a motorosoknak sok , ennyi már a halaknak is káros ! A lényeg , hogy betonozunk ezerrel ! 🤨
Nincs. Szervizes mondta most kérdeztem.
Valahova biztos le van írva az automata is,az a kényesebb.
Én is így gondolom, a százat nem akarnám megvárni, most van benne ötvenvalamennyi. Azt nem tom van e leeresztő, de év elején szervizes lesz ugyhogy majd bekéredzkedek megnézni.
Akkor nekem.kettő is tovább bírta😃
Bár azt többen megállapitottuk mert kb ugyanott következett be 230 magasságában mindünknél, a katalizátor utánégető befecskendezője itt hal meg, ami egy ezer forintos három elemből összerakott vas darab de közel kétszáz az alkatrészára.......mondjuk az egyik benzines volt azzal semmi kopón kivül, háromszáz felett adtam el ismerősnek, ő tavaly adta tovább és szintén nem cserélt semmit ami.nem időszerű.
+1.
Olyan váltónál, ahol élettartam olaj van sokszor nincs is leeresztésre mód, ezért olyan helyre kell vinni, ahol egy szivattyús géppel belépnek az olajkörbe pl. az olajhűtőnél. Ez nem olcsó műsor, de minimum 80-100 ezrenként én is elvinném, ha kell, ha nem. Amennyire én tudom a szervizelhető, automaták zöme 60-80 ezrenként kér friss folyadékot. Ártani nem fog.
Itt is ilyesmit írnak: https://olajshop.hu/spg/679835...
No, egy periódusokról általános érvényű ajánlást találtam, kézinél 100000 automatánál 70000 és max. 5 év, ezt reálisnak tartom.
Azt se értem hogy a tök.eccerű kéziváltónál meghatározták 180 ezerben de a sokkal kifinomultabb és összetettebb automatánál meg azt kéne ezek alapján gondolni hogy amig megy a váltó addig birja az olaj is. Ami ugyan igaz lehet de inkább olajat cserélnék mint váltót olajjal együtt.
Ez az élettartam dolgot értik félre még az öreg szerelők is, többször leírtuk, hogy pl. pont a ford volt aki bevallotta, hogy 250000 az autói élettartama, persze nyilván nem kidobandó akkor ellenben sok minden cserés lesz akkor. Amúgy belegondolva, a boltban saját dobozában 5 év szokott lenni az olajak szavatossága viszont ha beleöntik egy váltóba akkor valamilyen hatásra azonnal örökéletűvé válik. 😁
Nem vagyok szakértő főleg nem automatában, de az olajkeresőkben (a motult szoktam használni) az olajféle és az intervallum is fel van tüntetve általában, de én max. 100-nál cserélném.
Blődi ennek szakertője,jon majd mint a vonat,aszongya a gyari eloirast kell tartani,ha orokelet akko orokelet.
Mar a valto eleteben. 🤣
Volt már itt téma, akkor se volt konszenzus, ugyhogy ujra felzavarom az állóvizet😃
Automata vátó olajcsere😃 nos a mazda a kéziváltónál 180 ezer automatánál nincs meghatározva. De nyilván nem örökéletű az olaj, és bár még nem sok km van benne, de hozzáértőbbek szerint mikor javasolt lecserélni benne az olajat. Ismerős a volvóban ötvenezrenként cserélteti, azt mondja elég szutykos olaj jön le már ennyi után is.
hát azon már semmi nem volt meglepő, hogy tüdőgyulladással kell kezelni a betegeket antibiotikummal. A vírus hiszti végére változott a protokol meg is írtam amikor após bekerült. Előtte bőszen irtották őket a lélegeztető géppel(kezeit széttáró)
Tök olcsó módszerrel megakadályozni a vírus kötődését? De hát a cél pont ellentétes volt 😅
Jön ez a lehota vagy letoha pdh azt megfejti a spanyolviasz titkát? Frankón publikálni akarja, hogy lehet eltüntetni a vírust? Inikém egyáltalán azon csodálkozok, hogy még él(kezeit széttáró) Ettől sokkal kevesebbért is érték már balesetek az embert.(kezeit széttáró)
A cél az volt, hogy a megalkotott vírus ráengedjék az emberiségre. Azok jól beszarjanak azt a nemzetállamok fizessék a rengeteg pénzt vakcináért, maszkért,kesztyűért, fertőtlenítő szerekért, lélegeztető gépekért. Hogy ettől közben a világ gazdasága letérdelt az nem volt érdekes, mint ahogy azt is leszarta mindenki, hogy közben meghalt ennek következtében közvetlen és közvetett módon 8-10 millió ember a világban. A gyógyellátás teljes megszüntetése miatt, az elmaradt kezelések miatt és az életmentő műtétek elmaradása miatt. De hát ez ilyen(kezeit széttáró) Nem csak a háború jár áldozatokkal hanem a jó biznisz is(dollárjeles) 8,5 milliárdból 8-10 millió ember 2-3 év alatt legfeljebb kerekítési hiba(kezeit széttáró) Esetleg azért volt látványosabb az attrakció, mert a "fejlett" európában is történt(kezeit széttáró) és nem csak a harmadik világ országaiban ahol ez egyébként amúgy is napi rutin(kezeit széttáró) De hát pénzük meg nekünk van ezért itt kellett beszaratni a népet. Nem tudom bogyó koma kiheverte e már a megpróbáltatásokat? Inkább arra leszek kíváncsi mekkora katasztrófát fog okozni a már beadott szérum. A faszi taglalta, hogy valamelyik változata kifejezetten veszélyes(kezeit széttáró)
Te még néhány éve arra fogadtál, hogy soha sem fog kiderülni ez, most azért már azért körvonalazódni látszik, hogy nem fogják tudni szőnyeg alá söpörni az utóhatásokat(kezeit széttáró)