Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

nekem a 4 eneloop kitart néha 2 évet is
Igen, kb annyi a különbség, de így ugye stabilizált az az objektív is ami nem az...nem szívesen használok állványt
Nagyon hosszan jó az akkuja. Az én fotós stílusommal egész nap elvan, bármennyit fotózok.
Viszont Mo.-n 150 ezerrel lett volna drágább a 6600 mint a 6400, és vehettem volna új tartalék akkut, töltőt is hozzá pluszba. 2 kiló simán lett volna a felára a dolognak, ennyi pénzem meg nem volt, de nem is szántam volna rá.
A nagy akkut, meg a kényelmesebb markolatot kicsit irigylem.... 👽️

Viszont így meg a 3 db különböző korú Sony MILC-emhez van 8 darab "tök egyforma" akksim, 2 db akkutöltőm, stb., és ez mind csereszabatos, oda-vissza . (4 db hibátlan Sony gyári akku, meg 4 db - különféle állapotú - utángyártott).
én maradok ennél amíg él, kicsit azért fakulnak a színek, de még teljesen fasza
Nem volt olyan vészesen drága és pont azért nem FF, mert 3-400 euróért fantasztikus objektívek vannak hozzá, fényerösek, kicsik, könnyűek, tüéles képekkel.
A 70-350 az nekem is kellene, de elsö a három fix. Karácsonyra meglepem magam a 16mm-el, meg esetleg egy használt samyang 12mm-el.
Igen, abból is rengeteg eladó van, mert pont egy szar átfogás és mivel olcsó, sokan beleugranak.
A 16mm klasszikus tájképobjektív, nagyon jó éjszaka is, még ha nem is olyan jó mint a Samyang 12mm F2.
A 30mm egy igazi mindenes. Tájhoz, városban, egész alakos portrékhoz, tárgyakhoz nagyon fasza, persze lábbal kell zoomolni, meg jól helyezkedni hozzá, de tüéles és fényérzékeny. Az 56mm meg jó portré objektív, szép rajzolattal, bokehvel...
Az kitűnő masina, de qrva drága. Annyiért inkább FF-re váltottam volna.... ...de akkor az összes eddigi optikát dobhattam volna el.
Akkor nem kell venni ilyen drága kamerát. A fényképezésböl a legnagyobb részt az objektív veszi ki, azon nem szabad spórolni.
Sokan ezért használnak nagyon öreg DSLR vázakat mint Canon 5D/6D, meg öreg, akár 10-15 éves L-es objektíveket hozzá, mert csak így engedhetik meg maguknak a minőséget. Ha elviszi a pénzt egy nagyon drága váz és esetleg használtan sincs öreg , de jó objektív hozzá, mint pl a Sonykhoz, vagy Fujifilmhez, akkor megette a fene. (Sk Sony-st látok közgyűrűvel, hogy öreg Canon objektíveket használnak, mint a 70-200.
Nekem egy darab 50F1,8 OSS fixem van, de kb soha, semmire nem használom. Kitűnő objektív, de egyszerűen nem kényelmes vele az élet.

Sony 10-18/F4 OSS; 18-105/F4 OSS és 70-350 OSS a három zoom APS-C-re, amivel kattogtatni szoktam. Művészi ambícióim már régen nincsenek, a kényelmes, sétálgatós-kirándulós dolgokhoz meg ez a kényelmes.
Alpha 6600
legfőképp amiatt mert egy csomó zseton
és mivel a jövő még nem fix nem lehet tudni mit kezd vele
ezek a fotós cuccok is olyanok hogy megveszed ma 1 milla aztán jövő nyáron már 800ért kb senki nem venné már meg
Pontosan milyen vázad van?
Guszti!
Én nem vagyok egy semmi sem, de három fix a következő cél...
SIGMA 16, 30, 56mm F1,4 DC DN
Na jó, majd a választások után beszélhetünk a dologról. 😆
És mi az akadálya?
Lehet fixekkel is "művészkedni", de egy leendő videós operatőr szerintem olyat nem akar.... 😂
Azt nem lehet, mert akkor az egész kormányt is le kellene csukni az eddig 30 ezer halottat és 16 ezer felesleges lélegeztetőgépet "eredményező" járványügyi tevékenysége miatt. 😆
Arra egyik sem jó a kettö közül...
Ez annyira béna, hogy kb 100 darab van eladó a hirdetési oldalakon. Aki ezzel használja, az nem volt még felkészülve egy ilyen kamerára. Ha mindenképpen valami hasonló kell, akkor a 24-70mm fényévekkel jobb...
Na mondjuk ezért jár a pont.