Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mármint a ponty...
uhh 30+-os(szemeit körbeforgató)
Nem tudok mit bogyesz hozzáfűni ez így van(kezeit széttáró)
A feleségem toyotája júniusban amikor megpályáztam a dákót még 1,6-1-8 körül mozgott, most nincs 3 milla alatt(fetrengős)
felteszem 3,4-ért ha elviszik 3,2 ért a támogatással együtt már tényleg ingyen lesz a dákó(fetrengős)
ezek vízturbinák. a folyó sodrása hajtja őket persze, hogy nincsenek. Fasz tudja mi robbanhatott valószínűsítem a a magasfeszültséggel volt egy kis gebasz. én már láttam mellettem trafóházat elcsattani azt hittem ágyúval lőttek a csávónak meg is égett a keze rendesen. itt azért nagyobb volumenről van szó...
Hát igazából nem is a folyó szabályozása... Pl. Szolnoki kötivízig folyamatosan ugat velük, hogy nincs vizük. Ilyenkor elengednek a felvízről vagy 8-10 cm-it kisköre.
4 céllal épült az erőmű a 60-70-es években./duzzasztás-apasztás, átjárhatóság, élővilág átjárhatósága, energiatermelés/ Elsődleges célja az öntözőcsatornák vízellátotságának a folyamatos biztosítása( jászsági, kunsági) Az összes többi csak alárendelt cél. Mivel egy mesterséges gátat hoztak létre így feladatuk az útvonal hajózhatóvá tétele(zsilip) Erről esetleg csak annyit, hogy van időszak amikor még én sem tudok zsilipelni az 1 méter merüléssel mert annyira fel van iszaposodva a zsilipkamra és kijárata. 3 havonta kellene kotorni aminek a költsége 2016-ban 12 millió ft-volt így már nem nagyon kotorják. Mivel az élőviágot is kettévágták így biztosítani kellett a halak mozgását(hallift) 2014-ig úgy közlekedtek a halak, hogy naponta volt 2 időpont amikor zsilipelték Őket egy külön zsilipen 😂 Aztán 2014-ben megépült a hallépcső amit igénybe is vettek a halak. 1300 méteren 8 méter szintkülönbséget kell megtenniük. Vannak út közben pihenő tavak is ahol nem szívesen látják a horgászt 😂 2018-ba lölőék ide terveztek még egy rafting pályát de egyenlőre ez a project felfüggesztésre került mert közbejött a hungesthotel biznyic tehát másra kellett a péz(fetrengős) Persze ami késik nem múlik(fetrengős) Aztán célja volt még a rekreáció és az energia termelés. Energiatermelésről annyit, hogy a környező néhány kisebb települést képes ellátni energiával az ország össztermelésének a 0,4 tized százalékát adja tehát energia termelés szempontjából elhanyagolható.(kezeit széttáró) Nyári időszakban 8 méter szintkülönbséget tartanak kb. 10 cm pontossággal alvíz és felvíz közöt. Amikor engednek el a vízből elég jól látszik hisz megugrik a sodrás ahol egyébként felvizen max1-3 km/h az alviizi 7-8 km/h képest. Meg látszik amikor szolnok kapja a vizet a bottartónál 😂
Nem kis meló volt ez annó. először a tiszató kijelőlt helyét gáttal körbevették. Majd lőrincfalvát felépítették néhány km-errel odébb mert az bizony belül rekedt. erdőket, mezőket,legelőket, szőlőket, gyümölcsösöket árasztottak el. Ahol most az erőmű van ot eredetileg nem folyt a tisza. elöszőr megépült az erőmű, utána kb. 300 méter hosszan kivályták a medret amit le is betonoztak, az eredeti folyószakaszt elzárták betontörmelékkel és kaviccsal majd átrobbantották az új részt. A régi tisza kb. ott folyt ahol most a hallépcső van. 3 ütemben tervezték az elárasztást kb. 5 év alatt fokozatosan. Végül is úgy döntöttek, hogy a 3-ik ütemet nem valósítják meg és ettől ilyen ezerarcú a tisza-tó mint most. A 3-ik ütem dobott volna még rajta egy 70cm ez azt eredményezte volna, hogy mára a 126 négyzetkilométer egy egybefüggő vízterület lenne a nyári szezonban aminek nem lenne különösebb jelentősége és ezt elvetették. Tiszalöki erőművel együtt összesen 7 erőművet terveztek a tiszán az utolsót csongrádnál. ez a terv soha nem valósult meg még előkészítés szintjén sem. A duzzasztómű október végén november elején az időjárás függvényében kb. 10-12 nap alatt elengedi a vizet a tározóból. hasznos ez a tavaszi zöldárkor amikor fogja a vizet amikor zúdul az ukránoktól. Ez a tározótér viszont kevésnek bizonyult az árvizek megelőzéséhez és még 6 helyen létesítettek a tisza mentén szükségtározókat. Van amelyik több mint háromszorosa az abádszalóki-öbölnek. Ha az összes szükségtározó bevetésre kerülne képes annyi vizet visszatartani, hogy a tisza víz szintjét 1 méterrel csökkenteni tudja. igazából még erre nem volt szükség mióta megépültek és baromira félnek is tőle mert halovány fogalmuk sincs arról 4 méter magasságban feltölteni a szükségtározókat egyáltalán bírnák-e a terhelést(kezeit széttáró) Persze ezen tározók építésekor jó néhány allválalkozó dugta a szájába a pisztolycsövet. Jó magyar szokás szerint nem fizették ki Őket. volt aki 1 évig is fizette a munkásait a gépek üzemeltetési költségeit adókkal járulékokkal. Láttunk már hasonló állami tendert. Ezek a vállalkozók földönfutók lettek, ráment az utolsó forintjuk a házuk mindenük és a végén még több 100 milliós tartozást halmoztak fel a bankoknál. Szó szerint a vérükön épültek ezek a tározóterek az állam nem vállalt felelősséget(meghajlós)
Röviden ennyit akit érdekel tudok róla hosszabban is mesélni kb. 6 évet eltöltöttem már ott 😂
okos gondolat.
És többet számítanak az elkészült képen, mint a váz.... ...ezért ne vedd meg a kacat kitobit.
Az objektívekhez képest a III nem vészesen drága
mint az Alpha 7 lett volna
javítva Alpha 7 II
A hármas már sokkal drágább
Árban ez a 6600, a 18-135 gumiobjektivvel volt annyi, mint az Alpha 7 lett volna a 24-70-el (nem a 28-70).
Aztán megnéztem, hogy melyiket tudom , meg mennyiből fejleszteni.
A 6600-hoz a három Sigma 1200 Euró újan, használtan 900 körül megúszom. Az FF-hez annyi egy bármilyen használható objektív újan. Pl az általam felsorolt háromnak van FF megfelelője Sigmánál és duplába kerül.
Es a seggszagú elektromos?
a tőtött büdösebb és károsabb, az agyat is jobban lenullázza
Na de nem is annyiba kerültek, mint ezek a Samyang, meg Sigma kis fix-ek.
Inkabb csak siman egy kicsi szőrös balhere az ipse.Annakis csak defektes. 🤔
Három..... 😘
A 4 balherés nem lát a tőtöttbagó füstjétől. 😂
majd fasza lesz látni, ahogy kurcsány a szarba nyomja az arcát mindenkinek
Na azé pont annyit kapszezután is mint eddig. Sose értettem hogy az alkalmazott miből gondolja milliomossá teszi bárki is. Ha nincs sütnivalója más nem vállalja be a nyomoruságát
Mit kéne termelnem? Végzem a főnokom által rám bízott feladatokat - lehetőség szerint hiba nélkül.
Na jó, de te pl mit termelsz cserébe? Ingyen nem adják pláne a buzi simogató libsik.
Na, az nekem is, mert csak a vakuhoz használom őket - illetve egészen pontosan nem használom (nem vakuzok soha). 😆
Nekem minden üvegem képstabis, így ez nem volt szempont.