Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

no majd az autópálya töltőállomásokra leszek kíváncsi töltő fejenként 30 A, és ugye abból sem 1 db kell. 3x20A volt csak a kutak térvilágítási biztosítéka hol van a többi fogyasztás és amit elad ?
na ezért nem akarózik nekem a konvektort lecserélni
van belőle 4 db eddig 6 ezer volt a szervizelése kb 17 éve működnek
igaz 1-2 évente ki kell takarítani az őrláng fúvókát amihez kell egy 10 es kulcs egy 8as iskolai ecset meg egy gumilabda pumpa
az unió bekorlátozta a gyártható /eladható maximumot. de ha veszel egy iparit akkor bebukta !
akkor ezek csak kamu hírek....... vagy csak hogy el tudják adni az olcsó szart is
1200w alatt lófaszt sem ér a porszívó, kb mint régen a rakéta, a hajszálat meg a kutyaszőrt felszedte, meg egy kis port is de minden évben ki kellett verni a szőnyeget legalább 2x
félig igaz, a paraszt még mindig 60-100w-os izzókkal világít. az ügye fogyott megveszi az olcsó gagyi led cuccokat ! minap voltam egy tv szerelőnél, egy kuka led fénycső állt a sarokban, szétbontva elmondta hogy egy eccerű 230/12v os átalakító volt benne ami kifüstölt, a led nek komoly stabil táp kell ! azaz ha 1-2 ilyen olcsó sokak számára elérhető led fog a hanyagság és az olcsóság miatt megpusztulni, újra a 60-100 w lesz a király. itt a piacokon -nem a boltokban- 1500 egy led f.cső, amiből az első 1 hónapban megpusztul a 3 -ad led sor -jobbik eset- majd 20-40% -al csökken a fényerő, MERT OLCSÓ BAZDMEG ! A cégeket nem érinti mert leírja a költségét feltéve ha ki tudja termelni, tud beruházni, de a többség paraszt a régi bevált körtét veszi meg. a kínai led fényvetőkről pedig ne is etessetek, az elektromosságban dolgozom, mikor felszerelem és megtörténik a próba egy fos 50 w-ig mind, a fény kontrasztja pedig olyan mint ha holdfény lenne ! tapasztalat! meg jönnek hogy pislognak lekapcsolt állapotban is ! kb ugyan annyi az élettartama mint az izzós kivitelnek, csak a régiben izzót cserélsz míg a lednél kuka az egész lámpatest ! akkor mi a szennyezőbb költség hatékonyabb

kb ugyan az mint a pipi ósdi gázkazánja , a régi 10-30 % veszteséggel üzemelt 30 évig , míg az újabb 4-500 e ft-os kondenzációsok ha megállnak 50-100 e ft a legkisebb javítás ! onnan tudom hogy abban is benne voltam ! ha már a digit kijelzőn 1 szegmensnem jelez ki rossz, cserélni kell a vezérlő panelt 40 e ft ha nincs automata gyújtás akkor 35 000 a kis panel cserélgettem őket, de a shell-t nem hatja meg egy ilyen összeg, hja ti csak 150-et na az a szopás !
ezt a 900w maximumot honnét veszed? teli van a net 1000w feletti porszívóval
ez pl 1700w : https://www.emag.hu/zelmer-aqu...
de van sima porszívó is ami 1400w https://www.emag.hu/daewoo-por...
és még sokan mások.......
az hogy ha nincs generált fogyasztás nincs pánikolás, ok okozat, 1,5M -2M embör ha kihúzza a konektorból a cuccát vagy lekapcsol akkor stabil maradt volna az energia ellátás. pörgetheted az atomerőművet vagy a szélmalmokat ha nincs áramfelvétel. minél több embert kell ellátni annál több a fogyasztás. a germánok 2014-től mennyivel lettek többen ? bevándorlók, ingázó munkások, növekvő gazdaság ! azt nem nézik hogy mennyivel nőt az igény ? kivetítve 1% GDP növekedéshez mennyi elektromos energia felhasználás járul ? mennyi elektromos autó fogyaszt 3 fázisú töltővel 3x 10-20 -30 Ampert ? lapátolhatod az atom erőműbe az uránt ha a megtermelt energia hálózat végén 0-a fogyasztás ! de ha 10M-an csimpaszkodnak bele akkor nappal is világít a távvezeték a túlterheléstől !
A lakosság Mo-n csökken, de semmiképpen sem nő.
A "paraszt" eddig 60-as és 100-as égőkkel világított, most 5 - 8 - 10 W-os LED-ekkel.
Eddig a 2000W-os porszívó volt a menő, most 900W-osnál nagyobbat forgalomba hozni is tilos.

A sok villany akkor fog kelleni, ha áttérünk a hőszivattyús fűtésre és elterjednek a villanyautók. Ebben az esetben viszont az erőművi kapacitás lesz a legkisebb gondunk (villanyt mindig lehet venni), a fogyasztókhoz való eljuttatás (teljesen új, tízszeres kapacitású hálózatok kiépítése) jóval nagyobb probléma elé fogja állítani az áramszolgáltatókat. Szerintem.
És ennek mi köze az alternatív áram előállítás időjárás függőségéhez?
a fogyasztás annak függvény mennyi embört kell ellátni, mennyi az igény rá, mennyivel nő az ipari termelés , azaz mennyi paraszt dugja tele a konnnektorokat
csepelen volt belőle egy rakat abból a szmötyiből, kurva sokáig hordtál el
azt hogy hová vitték nem tudom már

a vízerőmű lenne még jó, csak itt nálunk ebben a nagy laposságban nemigen lehet csinálni
Lófaszt biggyesztek.Minek.Olvass.
légyszíves oda bigyeszteni hogy + círka 1,5M emberrel kell többet ellátni vagy 2M, az sok ? sokkkkkkkk
Ez hülye elgondolás. A napelem meg a szélkerék.termelése eléggé behatárolt. Ráadásul ont akkor szednék ki a telepittetők az áramot nagy mennyiségben amikor pont semmit nem termel. Az atomerőmű pont emellé a legtökéletesebb mert elég rugalmasan tud működni és gazdaságosan. Az más kérdés, hogy a létesítése milyen keretek közt zajlik, de ebbe szerintem egyikünk se lát bele. A népet meg erről pont be kérdezzék meg mert szinte egyik se ért hozzá ráadásul kellőképpén behülyitve van ezt iletően is. Nem jo az ha a villamosenergiában is függünk, épp elég a gáz.
Szén nincs gáz kőolaj még kevesebb. Nálunk is áll az erőmű évek óta, mert a Mol bezárta a finomítót, pedig a tüzelőanyagot pont erre alapozták, a gudrony nevű semmirese alkalmas utolsó párlat volt a gáz mellett a fűtőanyag. Gudrony nincs, gázzal drága fűteni, olajjal szintén, pedig csak emiatt épitettek tárolokat is, amikor megszűnt a Mol finomitó.
Mondjuk a német áram pont barnaszénből van.Namégegy pofon a környezetvédőknek.
a népet akarod megkérdezni mit akar?
ez ugye csak tényleg vicc....
a nép fele kb olyan sötét hogy azt sem tudja merre van észak, majd pont egy atomerőműről kellene neki szavazni
evvel nem azt akarom mondani hogy ez a ruszki egyezmény milyen fasza, csak annyit hogy valamit lépni kell mert paks lekapcsol kb 20 év múlva és elkezd hullámozni a nyakig érő szar
igazándiból ha 20-30 év alatt visszajön az ára és termel még 20-30 évet akkor megéri, ha csak nullára jön ki az élettartam alatt akkor már nem annyira, bár még így is lehet jobb lesz mintha a "nyugati" áron veszed az áramot a "keleti" fizetéssel
ez is dettő hülyeség az origó tollából, kampány minden olcsó ellen ! egy karbantartott diesel ugyan annyit elmegy mint a benzines társa ha nem többet, pl a vw diesel-je 5-600 ezret, míg a benzines modell 2x annyi fogyasztással a felét sem mert alultervezett. a diesel-t meg lehet javítani adagoló szinten, láttál már olyat aki küzd az injektor javításával, nem cseréli bontottra. visszább linkeltem hogy mióta több benzines modell fut azóta a co2 szint sokkal magasabb mint mikor a dieselek futottak. fele annyi üzemanyagot elégetve.
már többször belinkeltem mennyit fogyaszt egy elektromos kütyü feltöltése, az ecceri töltővel 30-36 óra sima konnektorból. ha veszel hozzá ilyen olyan 3 fázisú töltőt csatlakozót 1000 -egynéhány euróért , vagy rendeled olyan töltő renccerrel akkor 8-10 óra, de csak 70% akku életig kapsz garit.
és 45 év sem lesz elegendő hogy szabályosan megsemmisítsd / elbontsd.
Hangsúly azon van hogy ki mennyit lop ????? Ez is lop az is lop , de tegyétek már fel a kérdést hogy mire kell a pénzt el lopni ?????? Én szerintem azért mert az a igazi hatalom , a pénz . Nem a politikus ,miniszter ,meg különböző tisztségek . Ha nem szigorúan a pénz , mert akinek pénze van az háttérből tud manipulálni , és pénz kell ennek a védekezéséhez is . Na most te lehetsz bármilyen jó szándékul pénz nélkül nem fogsz elérni semmit . Mint említettem pl Momentum tömörülés is azt volt olyan hatékony mert hátúról meg támogatták egy kis pénzel . Mert remélem ugye senki nem hiszi hogy pár félkegyelmű láblógató diák gondolt egyet hogy meg mentjük országot és széles mosollyal neki indultak . Mert ha így menne dolgok akkor bárki végbe vihetne egy csomó jó dolgot de hát ugye valamiét mégse megy, ugye .Na most Orbán is ha valódi hatalmat akar pénz kell hozzá sok . De mivel nem termelő ezért más módon szerzi nem különbözve a többitől . Pénzt egy kis részét hogy ki mire forgatja ott van különbség . De a nagy részét Globális pénzmanipulátorok szedik el , jobbról balról fentről de ha meg halsz még a föld alól is
Paks2 árából mindenki kaphatna a háza tetejére napelemet, vagy 10,000 emberenként egy nagy szélkereket. Ez csak egy újabb nagystílű sikkasztás, amiről meg kellett volna kérdezni a népet akarják-e? Persze minden titokban a hátunk mögött zajlott... Olcsóbb lenne a németektől áramot venni, mint előállítani magunknak. Inkább velük barátkoznék, mint az oroszokkal, nehogy megint zsigulikkal fizessenek. Nem állnak sorban még angliában sem a villanyautókért, úgy hogy 10 milláért 200km-t tudsz menni.