Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Hát... a fene tudja, nekem nem süti a nap folyamatosan, így nincs erről tapasztalatom. Én inkább a rideggé válást tapasztalom.
Engem a minősége még nem késztetett, hogy váltsak. Biztos vagyok, hogy van jobb, de ár-értékben már nem biztos.
ilyesmi volt, az első évben a külső átlátszó réteg már töredezett
lehet abból kifelejtették az uv stabilizátor anyagot
nyáron ha megsüti a nap mindig megtörik ha huzigálja az ember, olyan lágy lesz
most valami barna van, az is hasonló kivitel de sokkal vastagabb, még nyáron se törik be
Az enyém is hasonlóan néz ki, csak 3/4"-os. Viszont kb. törhetetlen, 10 éves bőven elmúlt és még hibátlan. Nem volt olcsó. Előtte nekem is olcsó slagom volt, azt én is pár éve cserélgettem.
Attól függ, kinek mi a rendes. Én a legolcsóbb zöldet is minimum 4-5 évig használom. Ha átmegyek rajta, vagy ősszel megfagy és úgy hajtogatom, akkor tönkremegy.
https://www.obi.hu/kerti-toeml...
A rendes slag 10 év után is hibátlan - de már akkor is 300 forint volt métere. Ma meg sem merném nézni az árát....
mögötted a kaput meg festeni kéne (puszit küldő)
én is ezt az elvet szeretném követni csak nem tudom(kezeit széttáró)
miért? Vagyonokat ér ez a befektetésem 😂
Azt írtam, hogy választási szempont, semmi más.
Itt a motor, ami már Soha Nem Lesz Az Enyém.
ha csak olyan dolgokat vennék aminek helyben van a szervize akkor nem vennék semmit
egy varrónő van a faluban, meztelen nem kellene járni, de egy mosógép szerelő nincs helyben
autószerelő volt egy ideig de meghalt, azóta az sincs
így nem lehet szempont a helyi szerviz
Én nem azt írtam, hogy nem tudom tárolni, hanem azt, hogy nem tárolom. A tárolásra alkalmas helyeken inkább táncolok, mintsem felhalmozzak ott egy csomó olyan dolgot, amire nincs és nem is lesz szükségem. Az életvitelem mellett.
A tv doboz ha kéne is, inkább elmegyek egy forgalmazóhoz és kérek egyet, ha ne adj Isten vissza kell küldenem. Amúgy én már jellemzően olyant vásárolok, illetve választási szempont, hogy helyben legyen szerviz. Kínáltak egy rendkívül kedvező MV Agusta-t vételre, de részben pont ezért (részben!) nem kellett, mert ha baj van, akkor nagy baj van. Mindjárt keresek képet róla.
Az én padlásomon NULLA, a szó szoros értelmében NULLA dolog van tárolva. Por esetleg.
Amikor csináltam két éve egy betonplaccot az autónak a tető alá, a zsaludeszka kiszedését követő másnap már nem volt itt, mert elajándékoztam, csak ne kelljen tárolni, kerülgetni.
"jótállásához NEM KELL a doboz" annyi kiegészítés, hogy de 😁 mert sok szerviz már úgy műxik, hogy futárt küldenek a szarért, aztán úgy is kapod vissza. Megnézném, hogy egy 55" TV-t hogy adsz át a futárnak doboz nélkül 😆 vagy akár csak egy notebukot... neszeB+, teszkós újságba becsavarva? 😂 át se veszi...

Szerkesztés: látom, Ini is írta, de az ismétlés biztos nem árt 😁
pl a motorgumikat kapni szoktam olyanoktól mint te aki nem tudja tárolni, de nem is akarja mert azért cseréli le mert neki már nem jó
nekem aszfalton elkoptatni meg pont jó, egy gumi 1000-1500km, fénykoromban kb 3-4 csere/év ingyen
új gumival meg 2 garnitúra /év ami jeenleg kb 100-120 ezer lenne
pl a tégla azért van mert elbontottam a kéményt, mert nem kellett, és ha nincs kémény nincs adó, de ha valaha kell a kémény akkor ott a tégla 2 napalatt megvan a kémény, plusz lehordani csomó idő és energia
a slagok meg minden ősszel felkerülnek a padlásra mint a leveles kosár is
a doboz csak azért kell mert szinte mind netes rendelés, pl ha az emagtól rendelt cucc meghibásodik beteszed a dobozba viszi a futár, hozza ha kész
most egy tv-t becsomagolni úgy hogy túlélje a futárt nem egyszerű, saját dobozában meg 2 perc alatt be lehet csomagolni
de a kv főző is sérülékeny, meg még csomó minden
szóval célszerű ezeket megtartani
jótállás után ki lehet baszni mert nincs értelme javítani elektronikai cuccot
amúgymeg pont azért van minden a padláson mert nincs szem előtt....130nm padlásom van sok mindent lehet tárolni
egy kacat van fent ami nem kellene egy 400 literes hűtőláda(lent nincs hely neki) ,2 éve még rendben működött múlt évben meg nem hűtött csak zúgott na ezt le kellene hozni és leadni csak olyan szar volt felvinni majd beszartunk négyen hogy az szerintem az örökkévalóságig ott marad
most épp a mézes flakonjaim vannak benne, ami méznek nem kel évek óta de abba áztatom a bojlikat, így lassan el fog fogyni
Én a lakásomat jellemzően lakásnak használom. Azzal nem vitatkozom, hogy az embernek kellenek a megélhetéséhez anyagok- és eszközök, azokat tárolni kell. mivel én nem szeretnék raktárban élni, eleve úgy irányítottam az életemet, hogy ne is kelljen ezért raktározni. A maradék csempe az egy dolog. A motorgumit cserekor kivágtam mint a huzat, mert tudom, úgy sem fogom visszarakni. A készülékek jótállásához NEM KELL a doboz. Locsolótömlő elég sokáig jó, amikor 4-5 évente már kilyukad, veszek egy új tekercset, mert egy 20 méteres tekercs 2-3 ezer forint. Meg logika szerint sem kell, HA lecserélem,mert rossz, akkor minek őrizgessem, mire lesz jó egy ROSSZ slag?

Após meg sok ismerős apja is ilyen volt, 5 talicska sóder rogyásig elgazosodva, 42 db. kisméretű és 14 db válaszfaltéglát kerülget évtizedekig, mert hátha jó lesz.
Valamire.
Valamikor.

Nekem nincs olyan történés, amikor 10-20 tégla kellene. Ha megbolondulnék és megint építenék valamit, akkor pont nem ez a mennyiség fog hiányozni. A maszekolásból sem őrzök szinte semmit, pár F-csatlakozóm van, az antennaerősítőt is kivágtam. Ha maszekolok, a buzeráns kuncsaft majd megveszi szépen a boltban.
az a motor 30 éve ért kb 2 láda sört
most el lehet adni akár 20 láda sörért is
megérte tárolni
ha a mostani eszemmel lennék gyerek, akkor a régi lemezből készült játékaimat nem baszom szét aztán most csomó pénzt érne
pl a lemez felállós űrhajót biciklibelsőből készített nagy csúzlival lőtük addig ki amíg szét nem esett
De a zseni áll legközelebb a bolondhoz ugye. 😆
Ez már túllép a káoszon.
Legalábbis az én világom káoszán. Egy 30 éve ott rohadó motor az már bőven túl van azon, amit káosznak lehet nevezni.
nálam otthon szerintem 70 nm van tele összegyűlt szarral. De fúlon ám.(fejét fogó) Olyan 5-6 évente egyszer rendezkedtem az egyik házunknál, alkalmi melósaimmal. 2-3 nap alatt be is fejeztük. Na mondom az asszony nem lesz otthon néhány fuvar szart otthonról is vigyünk ki gyorsba. 3 masternyi ganét pakoltunk ki. Alig maradt valami minden féltve őrzött dolgom is ment kifelé, mondom el kell ezeket engedni.(fülét befogó) Aztán hazajön az asszony, szerintem 1 hétig sem kellett hátra mennie semmiért(kezeit széttáró) Egyszer az egyik nap jön felháborodva, hogy eltűntek a dolgai. A rengetek cserép, balkonládája meg mit tudom én mijei. (kezeit széttáró) Hetekig kereste azokat a szarjait rajtam ami előtte 10 évig sem kellettek 😂
Akkor megfogadtam, hogy mindenből annyit veszek amennyit elhasználok és mindennek kidobom a dobozát is nem őrizgetek semmit sem, ez a hátsó rész 5 év múlva is üres lesz(meghajlós) Hát csak sima facsavarból is annyi azóta a többletem,hogy egy + tárolóládán gondolkozok 😂 A hátsórészből megint el lehetne vinni egy 3-4 maszternyi szart mert az ember a saját természetét nem tudja megerőszakolni(fetrengős) Persze az asszony megint nem enged kidobni semmit,megint várni kell egy alkalmas pillanatot amikor egész nap nincs itthon.(szemeit körbeforgató) Aztán fél évig azt hallgatom,hogy megint milyen kincsek lettek kidobálva 😂
ez már csak a kamra sarka. nincs benne már más csak a szimót nem engedtem kidobni. Van még 1 taliga kivinni való aztán akár lehet benne vágni a desznyót(meghajlós)
hát pedig a jó magyar ember ilyen 😅
Ami 1 tetűnél többet ér azt nem szabad kidobni 😂
többségében nem felesleges, pl csináltam hordó dongából kosarat a lehullott levél tároláshoz
kb 100cm magas meg 120 átmérő
csomó időszakosan használatos fa oszlop, karó, locsolőtömlő
motor gumik(van 5-6 garitúta félig kopott bütykös)
csempe járólap maradékok, de van majd 2 raklap cserép is meg tégla is a padláson
méhkaptár, félkész pörgető, is akad
zártszelvények, csövek, pvc csövek, ezek is néha fogynak-cserélődnek
építkezési kézi szerszámokból is van pár almásládányi cucc
tv meg egyéb dobozok, amíg van jótállás addig ezek őrizgetve vannak
plusz amit még felhord az ember sok kacat ami majd jó lesz egyszer, pl gyerek szánkója, dömper, meg a többi sok szar, ezek most kerülnek le 15-20 év után mert van rokongyerek és hordják el

szóval a többsége értelmes dolog, ami épp akkor nem kell, csak lusta az ember egyből elpakolni így csak fel van baszva
Á, a zseni sosem rak rendet, hanem uralkodik a káoszon. 😆