Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

vagy 10 éve volt bsa nevű pitbike, az árához képest, kibaszott jó kis gép volt
az alkatrész is gombok voltak ehhez a típushoz (is)
pont annyit ér az is mint ez
Mert ez kínai. Remélem, a vakcinájuk azért jobb.....
Életemben először szereltem most hétvégén kis pitbike-ot.
Első telók nyögve tették csak a dolgukat, gondoltam szétkapom.
Gyanús volt a műanyag kupak, de nézzünk be alá. Mit rejt? Semmit :D
Ismét tanultam valamit :-)
én nagyon szeretem őket
Főleg amikor jobbra kis ívben kanyarodnak ki a kereszteződésből Eszük ágában sincs elnézni balra, hogy jön e esetleg egy autó ami elüthetné őket , mert a padkához közelre kanyarodnak ki és úgy gondolják az úgy is az ő láthatatlan sávjuk ott autó nem közlekedik
Ha jól sejtem te nem itt élsz elmondom nagy vonalakban, hogy működik nálunk a pályázati rendszer ha már úgy is a vicc topic
A keresztény egyház pályázatot hirdetett a Mucsaj röcsögei templom teljes körű felújítására mert hát az idő vas foga megtépázta a hívők szent házát az elmúlt sok évtized alatt
Aztán lett is 3 pályázó a versenykiírásra.
Az egyes pályázó 100 millió ft-ért vállalta az elvégzendő munkát az érsek úr elutasította
a Kettes pályázó 200 millió ft-ért vállalta az elvégzendő munkát az érsek úr ezt is elutasított
a hármas pályázó aki én voltam 300 millió ft-ot írtam a rubrikába ezért a munkáért és megnyertem a pályázatot
- Na de érsek úr, hogy, hogy én nyertem meg
- nézze uram Mi átutaljuk magának a pénzt Abból idead nekem 100 milliót kivesz magának belőle 100 milliót a maradék 100 millióért meg csináltassa meg a munkát azzal a balfasz egyes pályázóval
Ilyet én is szívesen csinálnék néhány biciklivel - de úgy, hogy közé legyen tekerve a biciklis amilyen hüjjeállat némelyik
Vicceset lehet?
Èn nem foglalkozok az esetekkel, mert nincs elsö kézböl infom. Ha már valakin át megy úgy formázza, ahogy a saját szempontjaink megfelel.
Ha neked van erre rálátásod, akkor ebben az esetben pl:
" Konzorciumban nyert 2 cég egy kb 4.5 Milliárdos beruházást! Az egyik fél meg sem jelent a beruházáson! De az utalás megtörtént!"
Ez így elsöre nagyot üt, de!!! A munka el lett végezve a kiirtak szerint a megjelent cég által? Vagy nem lett elvégezve csak a ráesö rész?
Nekem ez így egy kicsit csúsztatásnak hangzik. Kb mint mikor azt sugalják, hogy a projekt teljes költsége-ára egyenesen a válalkozó zsebébe megy, és annak nincs semmi kiadása. Magyarán nem kell megterveznie, megterveznie, garanciát vállalnia a létrehozott objektumra. Egyszerüen a projek budget nem egyenlö a profittal. Söt, nem egyszer ugye csak referencia megszerzése miatt áron alul vállalnak el munkákat.
Mint mondtam, nem ismerem az esetet, de aki benne van ilyen projektekben azok tudják, hogy következö projekben a 2-es cég jelenik meg és az egyes nem. Gondolom szükségük van egymás szövetségére, mert kell a referenciához, vagy hogy tökeerösek, vagy, hogy rendelkeznek a kivánt technologiával, gépparkkal, stb...
Félreértés ne essék, nem érdekem védeni a megvádolt cégeket, csak probálom más szögböl is megvilágitani, mert a puttonyom tele van az állandó csusztatásokkal, meg inkompetens"újságirók" "tényfeltáró" leleplezéseit.

Tisztában vagyok vele, hogy nem mindenki van a nemi szerv jó oldalán, de a baráti, ismerösi környezetemben majd , hogy csak meg nem szakadnak, annyi munkájuk van. Történetesen az egyik barátom 1 hónapja 40 évesen szívinfartus gyanuval vitték be, mert hosszú évek óta alig alszik annyi tervezési munkája van...azóta átértékelte az életét, visszamondja a számára idörabló munkákat...

"Azoknak is segített akiket kirúgott a szállodákból, mikor megkapta a támogatást igaz?" Erre sincs rálátásom, de! Ebben az esetben pl érintett vagy? Vagy csak szeretsz másokért aggódni? Vagy úgy gondolod, hogy mások meg érted aggódnak? Nem eredményesebb az ilyen dolgokra elpazarolt energiádat a saját életed boldugálására fordítani. Soha nem értem miért "egyszerübb" az embereknek ilyennek foglalkozni,mint a saját ügyeikkel?
Èn még a karrierem elején EGYSZER(!!!) kiálltam hegesztö csoportomért, jeleztem a vezetönek igényük, problémájuk. Lejött a vezetö, hogy akkor beszéljük meg...kussolt mindegyik-én meg álltam ott mint egy igazi fasz. Megfogadtam, nem leszek postás meg visszhang. Van szájszerkezete mindenkinek, ha esete van, járjon utána, ha nem teszi meg szenvedje el. Mindenkinek van keresztje, nem kell a másikét is vinni.

"De nekem most lett egyre szarabb, és sokszor hallottam már "majd nemsokára jó lesz" szöveget, És akkor önző is vagyok mert én még a saját gyúkszaros életemben szeretném hogy jobb legyen..."

Van a neten egy rakás elöadás ahol megtanitanak a professzionális ön managelésre, hogy az élet legyen érted, ne te az életért. "Ùjra huzalozzák az agyad", megszabadítanak a fusztrációdtól. Nem hiszem, hogy érdemes várni a "jobb redszerre".

http://youtu.be/7xUMVleKXCU
Nekik nincs Matolcsy féle pötty a seggükön? nem bírnak magukkal?
És az ehhez vezető 150 év történelem és nyelvészeti kutatás hamisításáról.
Aki tenylegesen ralat milliardos kozbeszerzesekre, na annak most se szar.
Félig ezzel igazad is lenne, ha...
Csak itt sok a ha...! A közbeszerzések hogyan működnek manapság? Én meg sajnos ebbe látok bele! Innentől kezdve elég nehezen hiszem el hogy azok nyernek akik ténylegesen megérdemelnék, és akár korrektül meg tudnák csinálni! Sajnos én is tudok példát mondani: Konzorciumban nyert 2 cég egy kb 4.5 Milliárdos beruházást! Az egyik fél meg sem jelent a beruházáson! De az utalás megtörtént! Egyet találhatsz ki lehetett... Segítsek? M-el kezdődik...
Azért az ne legyen mát természetes hogy valaki a semmiért kap nem keveset...
És ő fog segíteni? Azoknak is segített akiket kirúgott a szállodákból, mikor megkapta a támogatást igaz?
De lehet igazad van, én vagyok a hülye és nem látom át a nagy egészet! De nekem most lett egyre szarabb, és sokszor hallottam már "majd nemsokára jó lesz" szöveget, És akkor önző is vagyok mert én még a saját gyúkszaros életemben szeretném hogy jobb legyen...
https://mta.hu/mta_hirei/a-nem...

Most te erről beszélsz?
Nem mondta senki a finn rokonságot? Hiszen a töredékes nyelvi egyezésre építve erőlködik a náci meg sógi tudományos elit meg a talpnyalói már vagy 150 éve azért, hogy igazolják, a finnugor elméletüket.
Azon kívül, hogy beitták magukat az MTA falaiba és az intézet átalakítása kapcsán egy emberként tiltakozott szinte a teljes német tudományos elit...Nem furcsa? A MAGYAR Tudományos Akadémia átalakítása miatt írtak levelet a náci tudományos szervezetek, hogy nem kéne... Te el tudod képzelni azt a helyzetet, amikor a nácik átalakítják a saját tudományos intézetüket és az MTA felszólítja az illetékes német minisztert, hogy ne már.. Annyira átlátszó...
Ezek nem média adatok meg híresztelések, hanem a konkrét számadataik, amiket Ők közölnek és annak elemzése, amit meg a statisztikusok csináltak. Azt hogy hidegvérrel hagyják meghalni az időseket én nem nevezném nóvumnak, meg követendő példának sem.
Ha kirohogted magad... egy valos pelda a szakmai eletembol. Adott egy teljesen uj techologia a ceg eleteben. Egy 150- 200 millio euros automatizalt gyartosort kell megtervezni, megepiteni, minositeni, majd ugy 10 evig supportot adni, garanciat vallalni.
Milyen cegeket hivsz meg a feladatra, kiktol kersz ajanlatot? Tökeerös, nagyvallalattol amelyik biztos labakon all, vagy ilyen apro kis kozep vallalatoktol, startup cegektol?
Magyarorszagon volt ilyen ceg miota privatizaltak meg szetloptak minden amugy jellemzoen szar management-el mukodo ceget?
Ha nem tud az orszag megfeleloen feltökesiteni par ceget amelyik aztan meg tud csinalni par referencia munkat, akkor az osszes beruhazast ahogy regen is a kulfoldi tulajdonu cegek fognak elvinni, aztan vagy kigizetik az esetleges magyar alvallalkozokat vagy nem. De hogy a profitot kiviszik az biztos...es a kulfoldi vallalatok ugyan olyan korruptak ( ugyan ugy befolyasos politikusok vannak a kezukben a sajat orszagaikban es mas orszagokban is csak a kettos merce miatt az rendben van).
Szerinetem nagy foku naivitas kell ahhoz, hogy valaki azt feltetelezze, hogy ezekeb a szinteken " becsuletes" modon labdaba lehet rugni...
Azt gondoljak szerintem sokan( ezt sugalljak), hogyha az " ellopott" penzeket szetosztanak a " nèp" kozott akkor az orszagban vegre nyugati eletszinvonal lenne. De kozben a nyugati eletszinvonal pont azert magassabb mert kifosztottak/ kifosztjak a gyarmatokat es balos kormanyok eseten kozep es kelet europat is.
Szoval reszemrol ezen annyira nem nevetnek, inkabb szerencses helyzetnek tartanam hogy van egy 30-35 ev komoly gazdasagi es politikai tapasztalattal rendelkezo " elit" amelyiknek hulye XXI. szazadi panalok helyett van gazdasagi terve, nem csak "fellogatunk mindenkit aztan kaosz lesz"...
Nyilvan most nem a "kis ember " - index sperpektivajabol kozelitettem ra a temara.
Meg ne haragudj érte de ez:
"Egy mas megkozelitesben ( ha sokan nem magukbol indulnak ki) a holdudvar nem maganak " lopja ossze" hanem az orszagnak, hogy legyen jovoje...persze aki eddig is minden èràban vesztes volt, az ne azt okolja ha abban sem lenne jobb "èlete".
Ez komoly? Mert viccnek nagyon erős!
Bár ez egy vicc fórum! Szóval akkor röhögök...
De. Viszont azzal vissza lehetett vásárolni a családi birtok egy részét.
Plasztikázták a faszát?