Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

képek lemaradtak az alkatrészekről

70!427-51-50
2004-es FZS 1000 alkatrészei eladók.

csak telefonon érdeklődj: 70/427-51-50
Inkább egy hosszabb túra előtt vegyél egy tisztító adalékot és azt rakd bele, de úgy hogy ne álljon a motorba, szóval ha tudod,hogy elégetsz egy tank benzint....
Halál felesleges a 100-as.De ha attól jobban érzed magad.
Tehát akkor többségben 95-öt használtok Ti is a gépetekbe,ill. 100-ast is de azt csak esetenként ????? pl: külföld.....
Motorhoz én sem láttam semmilyen specifikációt sem arról,hogy mi is van gyárilag előírva az üzemanyaggal kapcsolatban.
Ezért is gondoltam,hogy a 100-ast is belerakhatom minden gond nélkül. Van egy régi 2002-es 4-es golfom anno újonnan hoztam ki a szalonból de már akkor előírták a 98-as benzint hozzá. Még a tankfedlap belső felére is rá van írva hogy 98/95. Tehát csak ha nincs 98-as akkor a 95.
Persze az egyik 320 a másik 530-ba kerül.
sose mondd, hogy sose
tejföl és tejföl között is van különbség, benzin és benzin között is van biztos eltérés,,,
Bár erre tudok egy ellen példát is mondani, mert akár hol ettem mcdöncibe sajtburgit, azt mindenhol ugyan olyan volt
Persze,nyaralsz,több idő,kevesebb stresszelés stb.
A KB 47e Km-emből tuti 35e külföldi túra volt,a többi 5000 itthoni túra,a maradék párezer ingázás.
Ebből a túrák konstans 5-5,5 literes fogyasztással max 6 de azok jelelmzően loholjunk szotyi után mert sosem fogom megtalálni.
És a legnagyobb akkor volt amikor kistáv,sietés,csőgáz.
Sosem az üzemanyag volt amitöl változott.
Idén kb 8 többnapos túrán voltam. 1 kivételével, mind magam szerveztem és vezettem, szóval erre nem foghatod/foghatom,hogy más kellett kövessek vagy hogy a sor végén nagyobb a tempó,vezetési szokás változás stb...
A tempóm szerintem ugyan az vagy legalább is hasonló, persze az se hülyeség,hogy néhol lassabban megy az ember,mert nézelődik, de azért a hegyre fel/le többet váltogatsz, meg kicsit velősebb gázt kell húzni, mint síkvidéken. Szóval szerintem csak van valami különbség külföldön meg itthon.
Sosem vettem észre fogyasztásbeli különbséget itthon vs. külföld közt.
Max annyit hogy itthon egyedül megyek kint csapatban és ott igazodom a többi tempójához,illetve itthon rövid etapok vannak kint meg hosszú,de ez vezetési szokás változása nem a benzin tulajdonságai.
Kivétel egyszer volt a horvát 8-as+yoshimura kipufogó.
Na ott 5,5 helyett 7,5 lett.
Meglepődtem.
Személyes tapasztalatot nem akartál írni, bmw...? :D
Pont par napja jelent meg egy cikk az LA Times-on (nem vagizasbol, csak a forras hitelessege miatt irtam le), amelyben az AAA tesztelt kulonbozo oktanszamu benzineket USA-ban szamos auton. Az lett a teszt eredmenye, hogy azoknal az autoknal, ahol a Kezikonyv Regular (95) benzint ajanlott, a Premium uzemanyag (98, 100) meresi hibahataron belul az egvilagon semmi javulast/valtozast nem idezett elo. Azoknal a sportosabb, erosebb vagy esetenkent luxusautoknal, ahol a Premium uzemanyag a gyar altal javasolt, ott valoban volt valtozas. Nem tudom, hogy a motoroknal olvasni-e ilyen gyartoi preferenciarol, illetve mekkora a kulonbseg a motorok es autok motorjanak optimalis mukodese kozott, de a cikk erdekes volt.
Én csak százassal használom. Nem sokat veszek észre. A tank mindig tiszta marad es tavasszal is pöccre indul ezeket szoktam halucinálni mint előny. Nem tudom milyen 95-össel, nem is tudom mikor volt benne utoljára. De arra emlékszem, hogy magas fordulatom sokkal jobb a 100-as, alul nincs különbség.
Lassabban mész, mert nézelődsz. ;)
itthon sose vettem észre különbséget 95ös és a 100as között, ellenben amikor Svájcba vagy Ausztriába motorozok, hasonló tempóban mint itthon csak nagy hegyek között,tehát elvileg többet kéne enni, akkor kevesebbet eszik,
Sziasztok!
Fura lehet a kérdés:
Melyik benzint használjátok.
Illetve aki használ 100-as oktánszámút mi a tapasztalata.
Én eddig csak a sima 95-el mentem.
Autóba a 100-ast használom---relatív most "olcsóbb"
..ez a kedvencem :) 3-ban még szerintem lazán egykerékre áll
https://www.willhaben.at/iad/g...
ha valakinek megfordult a fejében, hogy vegyen egy FZS600 -at klón -nak , akkor találtam egyet jóáron Szombathely mellett (kb. 15km.)
https://www.willhaben.at/iad/g...
szia .írtam neki ,de 2 képem most is van amit korábban átküldött,amikor a motorról is küldött képeket ,azt már most tovább tudom küldeni. imrepontdancsecskukacgmailpontcom
Ha csinálja az ember, akkor csinálja jol!
Mint az,albánszamár ugy megfelel?
Ha nem megy be kell rugni!
Köszönöm szépen mindenkinek. Délután újra próbálkozok vele.
Ha nem megy, hívom a férfi segítséget :D
Szia Cimre!

Egyik ismerősöm megnézné a képeket. Hogyan tovább? Meg tudom adni a srác email címét privátban, ha emailen megoldható, vagy ha fel van töltve valahova, akkor a linkjét elkérném.
üdv. ha valakinek van TDM -es ismerőse (850-es) akkor tudnék rá Givi E460 -as dobozt a hozzávaló Givi konzolt platnival - egyik barátom szeretné eladni egyben 30 ezerért .a doboz oldalán vannak karcok (én nem láttam milyen) Igény esetén küld képeket .