Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

1984 basszus nem most volt....
Jó volt, szerettem akkoriban...
Ez milyen arc, tisztára Garas Dezső kiskorában.

http://youtu.be/KxwXNICZ5DI
Elég reális
Egy férfi bemegy egy bárba, ahol a kiszolgáló egy robot. A robot
megkérdezi tőle:
- Mit kér, uram?
- Egy Martinit.
- És mennyi az IQ-ja, uram?
- 168.
Ezután a robot elbeszélget vele a fizikáról, az orvostudományról és
az űrhajózásról.
A férfit nem hagyja nyugodni a kíváncsiság, ezért később visszamegy a bárba. Újra Martinit kér, és amikor a robot az IQ-ját kérdezi, azt
válaszolja, hogy 90. Ezután jól elbeszélgetnek a fociról és az
időjárásról.
A férfit még mindig nem hagyja nyugodni valami, ezért harmadszor is visszamegy:
- Mit kér, uram?
- Egy Martinit.
- És mennyi az IQ-ja, uram?
- 15.
A robot közelebb hajol:
-Állítunk még az adagolón, hogy jobban kormoljon, ugye......!?
Az. Nem mai darab. De van most is. Állítólag jó kávét csinál nem tudom én nem iszom...

http://www.kavekorzo.hu/index....
Valami régiség? A bunsen égő megvan...
Igen Csak hiányzik róla még egy lombik vagy mi. Meg egy kávéreszelő.
Mivel a Lacustól kérdezted tuti 1 kávéfőző
Ez tudod mi?
Ja, garázs, műhely... de végig erről is volt szó. Ott a falon kívül vezetett víz vagy villany nem akkora trauma, mint a lakásban, viszont a hely meg ugye mindig kevés...
Most csináltam meg a levegőt, végigmegy a falon a tető alatt. Van rajta egy 15 cm átmérőjű óra, mindenhonnan látom, mennyi van benne (Józsi adta)
Még vezetnem kell villanyt, meg lesz 3 fázis egy frekiváltóval, mert vannak 3f motoros cuccaim. Meg van 2 db 100W-os LED, na az világít
A hely már kevés, 1m-el nagyobbra is csinálhattam volna széltében
6cm dryvit rendszer 2.400 Ft. Biztos jó a szendvics panel de csak gazdasági épületre és olyanra ami teljesen kocka. Ablaknál ajtónál él lezárás körülményes. Lehet, hogy nyersz vele teret de polcot macerás feltenni esetleg vízcsövet lefolyót kábelt falban elvezetni nem könnyű...
Télleg csak elvileg, mivel okafogyott lett, de sztem vasszerkezettel is olcsóbb lett volna. Ne új panelt nézz, a falad se új olyan maradék, amit én vettem jó lett volna, és te hazaviszed futón... és akkor bruttó 3500.
Meg amit sokan nem számolnak: van hátul egy 60m2 külméretű épületed (csak példa, 6m mély, és 10m a 3 helyiség) az 33cm falvastagsággal 11m2-el kisebb belül szendvicsnél meg kb. 2m2-el - magyarul 9m2 (egy helyiségnyit) eldobtál. Meg ugye a sok meló a külső-belső burkolással, 100-150 óra?
Persze így utólag könnyű okosnak lenni. Először én is csak tetőt akartam, de aztán felmerült, hogy rakjuk kintebb a falat 1m-el... de azt lebontani, visszaépíteni, á faxom, inkább legyen panel. A hely nyereségre először nem is gondoltam, pedig sok az a 35 centi (a falnyi) nagyon.
Elvileg szombaton megyek újvárosba meccsre
Én is ismerem az árakat, még akkor néztem amikor csináltad a garázst: http://szendvicspanelok.hu/akc...
A külső szigetelés amit odaírtam, szerinted mi lesz? (bár én 6 centist teszek fel és az egész épület körbe lesz szigetelve, 10cm ide felesleges, ez nem lakóház)
Csőnek nem kell mesélnie, mivel a ház szigetelésén én is dolgoztam, meg már ezen is csináltam a kisebb részeken.
Egyébként ha csak a műhelyt számolom akkor durván 290e Ft összesen, viszont ha megveszem az 55m2 szendvicspanelt akkor 3300+áfa+kiszállítás/m2, falak bontása, törmelék elszállítása, acélszerkezet felállítása szerinted olcsóbban kijön? (csak maga a panel lenne áfásan 230e Ft, és még itt sincs)
Kívül szürke, belül fehér 6 cm habtöltésű panel 3500 Ft/m2. Hőszigetelési tény (k) 0,37 (km.tégla 38cm + 5cm DRYVIT k= 0,54)
Ha majd kívül bekabátolod 10 centis nikecellel, jó lesz így is - csak ugye azzal is szopni kell, Cső majd mesél róla
Faanyag, csavarok, gyapot, gkarton, stb. ~70e, tető emelés anyaggal-munkadíjjal 150e, külső szigetelés, festés ~70e. (31m2 külső falfelület, 24 m2 külső tetőfelület)
Hát majd ha belül kirigipszelted, kívül szigetelted, vakoltad, festetted, na majd akkor nézzünk egy m2 költséget! persze már nem kell ezen agyalni, megvan és kész
Olvastam, ezekből a "gyorsabb" teljes mértékben igaz, a többi már nem feltétlenül.
Úgy néz ki hogy esővíz, ami az ajtó előtti ideiglenes betonplacc alatt folyt be. (maradt körben egy ~15cm mély "árok" amiben állt a víz a két napig tartó szakadó eső után)
A bitumenes lemez teteje az akna tetejétől kb. 25 centivel lejjebb van, a képeken látszik amikor csinálták.
Szóltam a kőművesnek, eléggé kiverte a víz, aztán közölte hogy akárhol is jön be víz, megoldják.
Közlekedő edény a víz a hajszál méretű rést is megtalálja, és ugye annál mindig nagyobb van
Nekem azt mondták, valami műgyantás betonnal kell kiönteni, és egy fázisban (vagyis egybe kössön) én inkább nem csináltam, szopás, nálunk magas a talajvíz.
Írtam neked múltkor, abban elmélkedtem, hogy mért is ugrottál ebbe így bele, a szendvicspaneles olcsóbb szebb és gyorsabb lett volna, persze most már ugye késő
Víz az mindig lesz, autószerelő haver új dupla aknáját fikáztam, 1 cm víz az alján, azt mondta, 400 m2 szigetelés van benne, ezt úgy megjegyeztem. Szóval emiatt ne aggódj, szinte lehetetlen megcsinálni.

Én Pesten vagyok, épp ajtótokokat festek a fiaméknál, itt leszek kb. szerda estig.
Az meg hogy lehet? Néztem a képeket rendesen kiszigetelték bitumenes lemezzel melegítve.... Az a baj, hogy ezzel most már semmit nem lehet csinálni.
Tőlem is távol áll (ahogy a gipszkartonozás, tetőszigetelés, falazás, vakolás, betonozás, glettelés-festés is) de tavasszal kezdem körbeszigetelni a garázst. (már jó ideje megtanultam, hogy pl. a "hőszigetelt" kifejezés ugyanazt a közepesen sz&rul elvégzett munkát jelenti, csak sokkal drágábban)
Olcsóbb ha én csinálom, ráadásul az apró de baromi fontos részletek is rendesen meg vannak csinálva. (a szakembereknek általában nincs idejük rendes munkát végezni, hiszen ők ebből élnek)
Azt említettem már hogy az utóbbi két nagy eső óta VÍZ van a zsír új aknámban?
Ez meg még külön felidegesített:
Feladtam egy ugyan olyan alkatrészt ugyan úgy csomagolva. Külföldre fel lehet levélként adni belföldre csak csomagként mert 2cm-nél vastagabb és a postás nem bírja el a táskájában (33g):
Szigetmonostor-Zaragoza (Spanyolország) 2289km : 1.445 Ft
Szigetmonostor-Várdomb 240km: 1.490 Ft

Postán maradóra lehetett volna 450Ft-ért de nem szólnak a címzettnek és kellett volna a helyi posta címe.