Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ja, cserépkályha: gyerekkorom óta rosszul vagyok a látványától, mert pesti nagyanyámék ódon házára emlékeztet. (a kandalló oké, bár a bánat aki tökörésszen vele)
Válaszok: normális. Ne hasonlítsuk össze egy kétütemű, jóval kisebb egyhengeressel. A kondenzvíz ilyen időben normális, lévén nem nyár van. (bár mostanában majdnem) Illetve laikus füllel sok mindent lehet hallani, még azt is ami nincs ott.

Más: Slavia 630-as légpuskám van de mostanában jöttem rá, hogy mivel a szemem már nem szeret pont a célzórendszernyi távolságra látni, a lövöldözést már nem nagyon kell erőltetni.
Sziasztok!

Kérdések: az normális, hogy 30km után a kipufogóm csak kéz meleg? Eddig a 125cm3-es gépemé jóval melegebb (szinte forró) volt. Egy kis víz is csöpögött belőle mikor leálltam (olyan szaga volt, mint a pipámnak szokott amikor gyorsan szívom s lekátrányosodik...). Illetve mitől lehet (laikus füllel xD) varró gép, zörgő hangja?

Más: Gammo 5,5-es légpuskámtól jó áron szívesen megválnék :) Illetve cserépkályha, két éve szedettem szét s lett helyette kandalló. Nem szerettem, akik csináltatták elég tök helyre rakták s még a tüzet sem lehet benne látni :)
Ha volt rendszeresen használva, és még nem takarították, érdemes lesz szezon után kitakarítanod.
Kb 5 èves. Az előző tulajdonos vette.
Igen ezt gondoltam, takaros kis kályha tudod mikor rakták?
Nem is azért mondom,nem rajta főz a Vicus. Van rendes tűzhely is.
Az biztos hogy elég meleg, de a gőz lehet hosszú távon nem tenne jót a fugának.
Lehet rajta simán főzni is.
Lehet rajta simán főzni is.
Jó az a melegentartó rész, nem szokványos megoldás.
Igen ott van,de nem mi rajtuk oda. Ez már így volt.
Tisztítónyílást a lépcső felől raktátok?
A trükk a skálában van ami a szöget méri oldalt, mert már 5 fok +/- eltérés lefelé, felfelé igencsak beleszól a találati pontba. Nem tudom megvan-e a ChairGun progi a telódra, vagy gépedre, írd be a dőlésszöget felfelé, lefelé tanulságos. A rövid célzás okos, mert 10-15 mp után már nem nehéz lengetni.
Ilyet rendelek, de 1ccerűbbet és olcsóbbat (kb. 1000 Ft) olyan, ami a távcső derekára megy és csak egy vízszintező van rajta. Semmit nem kell állítani, ránézel, és korrigálod a függölegest, ennyi. Egyébként a függőleges tartással nem volt soha bajom, inkább azzal, hogy hamar elkezdem lengetni úgyhogy rászoktam a rövid célzásokra.
Begyújtottuk a cserèpkályhát. Rohadtul meleg van.
Decemberben Ducati gyár és múzeum úgyhogy remekül
Erre gondoltam : https://www.ebay.com/itm/Preci...
Ez a szemes dolog engem is utolért egy ideje, már azt hittem elfelejtettem lőni, pedig csak nem láttam elég jól a célképet
Remélem, a 0,547 grammos Diaboloval jó lesz, mert abóól van 2 dobozzal Express már alig, az könnyebb. A puska viszont jó nehéz, legalább +1kg a Slaviához, a CLG-hez meg lehet +1,5-2 is. Szokni kell (meg gyúrni )
HFT-re készülök inkább, ott jobb a nehezebb, még ha többet is esik a röppálya, de nem annyira érzékeny a légmozgásra.
Most újra megállapítottam, hogy a szemem sokat romlott azóta, mióta komolyabban lődöztem (kb. 6 éve) távcsővel ez nem gond, de nyílttal eléggé észreveszem
Van egy 40/25 mm-es forgó célom, arra szoktam gyakorolni, különböző távokon (az udvarban max. 30m-t tudok lőni, kicsit benőtte a tuja a pályámat )
Igen, JSB-ből van RS az a legkönnyebb változat, a leggyorsabb, nekem a 65-nél az hozta a legjobb szórást, de ezt fegyvere válogatja érdemes kipróbálni. Én megvettem a JSB válogatást és azzal kísérleteztem, remek móka és hasznos is. Ha komolyabban gondolod, érdemes egy szögmérős cuccot is feltenni mert nagyban javítja a találati esélyt ha éles szögben kell leadnod a lövést. Vannak bukó céljaid?
Hogy vagytok? :)
"Mit használsz hozzá rs?" - ezt a kérdést nem értem.
7végén ráteszem a 4x30 távcsövet, a nagy Bushnellt nem tudom, mert csak alacsony szerelékem van itthon, magasat még venni kell (íbéjjrű hetek, itthon meg 4x annyiba kerül)
Lövedék JSB Diabolo van, meg Express, majd kiderül, melyikkel jobb.
Szuper ☺ Tcsvel meg lesz a 25 mm is biztosan. Mit használsz hozzá rs?
Megjött a puskám. Eléggé teccik még csak nyílt irányzékkal próbálom, de ülve a 25m/40mm szinte mindig megvan - de lesz ez még jobb is 7,5J-ra szerelve adták.