Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az látszik hogy olyan kereskedő hirdeti, aki nem foglalkozik motorokkal, csak feltette ezt is. (gondolom megbízásból) Valószínűleg onnan jött az eltúlzott ár.
A 680-nak szólt a szmájli. Még egy szép 1000-nek is határeset.
már egy kupec kezébe került, mondj le róla !
Most halt meg egy régi barátom, fiatalon együtt dolgoztunk, egyy végtelen jókedvű, és nagyon laza srác volt. Utóbbi időben volt neki xarság, alkohollal és egyéb tudatmódosítokkal együtt... Mindjárt indulok a temetésre 56 év jutott neki
Ennél pont nem.........
Annyi része igaz hogy hozzáértő szerelő és gyári alkatrészek. Minden motorjához gyári cuccokat rendelt. Harmatihoz járt rendelni Budaörsre.
Ez a haverom motorja volt, szegény most kapott agyvérzést. Ez az ember volt aki kb 35 éve az utcánkba simsonoszott a haverjával, mi meg kiskölyökként ámultunk és elhatároztuk 1x motorozni fogunk. A véletlen úgy hozta elköltöztünk az utcából de a Bartókon az ő házuk mellé, onnantól szinte minden nap kint lógtunk esténkén és néztük ahogy bütyköli a motorokat, simó mz gpz cb honda dr aztán a kis fz400 mert ez nem fzr. Minden télen fent a lakásba szedte szét javította a motorokat. sajna 10 éve mióta kint vagyok pár alkalommal találkoztam vele nekem összejött az ő álma egy fzr 1000, neki csak ez jutott.
Fogadjunk te nem is tudtad, hogy a nepperek minden gépet így megcsinálnak eladás előtt...
Nincs olyan meszze. Meg nézzem neked?
B&szki!
https://www.hasznaltauto.hu/motor/yamaha/fzr_400/yamaha_fzr_400_fz_400_r-13430028
Nekem volt de sajnos már elfogyott.
Ja ez a V storm amiről beszèltünk egyszer telefonon mèg mielőtt a TDM et vettem.
hali ! 2gh -s dugattyúja valakinek 1db ?
650
A DL az 600 As?
Nem kell beledugni, elég csak hozzákötni a csőhöz. (ilyen fűtőkábelek vannak a gyárban olyan helyeken, ahol fagyveszélyes a csővezeték vagy berendezés) Megfogva kb. kézmeleg a fűtőkábel és ez elég hogy megakadályozza a jegesedést. (csak be van dugva a 230V-os konnektorba és melegít de van olyan is ami 24V-os)
A képen az a dolga télen hogy ne hagyja elfagyni a szelepet, a műanyag ház is jegesmedve szokott lenni, ha télen nincs bedugva a fűtés.
Igen közben átgondoltam ha lenne is a melegtől az elpárologna...
Esetleg még egy ilyen megoldás lehet végigdugni a csövön.

https://www.bvfheating.hu/csofutes/
Nem, fűtés módban nincs kondenzvíz bent, mivel pont fordítottan működik ilyenkor a rendszer mint nyáron. (ezért hideg most kint a kültéri egység és meleg bent a belső kondenzátor)
-20 fokig tud fűteni. Haver szerelte akciósan, hogy majd megcsinálom a Jawa Perakját. Beszéltem vele de csak annyit tudott mondani, hogy ha be is fagy az elfolyó valahol ki fog folyni belőle nem marad benne nem fog tönkretenni belül semmit. Majd azt fogom csinálni, hogy teljesen leszigetelem a kifolyó csövet egészen tőből és bele vezetem a csatornába ami alatta megy a földben. Csak át kell fúrni a beton járdát.... Azt nem tudom, hogy szerintetek ilyenkor fűtés módban a beltériben is keletkezik kondenz víz? Mert ugye az sem tud elfolyni viszont nem lenne jó ha a szobába csorogna be. Pont alatta van a laptop meg nyomtató....
Ha van benne tálcafűtés és -15, -20 fokig hitelesített akkor közvetlenül a tálca alján nem fagy be, viszont a csőben akkor is megdermed ha csak 4-5 fok mínusz van.
De miért nem hívod fel azt aki szerelte? Majd megmondja a tutit. Nekem ezt ajánlotta a szerelő.
De kell hőszigetelés (pont ma voltam lécért, csavarokért, 12 centis üveggyapotért, meg hőtükrös fóliáért, csinálom a mennyezeti szigetelést az első garázsban) mert a jövő télen már fűtött lesz (helyiségenként 1-1 radiátor, mivel ot van kint a gázkazán is) és elvárt a min. +15°C. Ahhoz meg szigetelni kell. (Csövinek: a klímán épp most kezdett el villogni a kék jelzés hogy leolvaszt, kb. 20 perce kapcsoltam be)
Úgy néz ki hogy az egész épületen kívül a falakon 15 centis grafitos hcell lesz (tavasszal vagy a nyáron csinálom) a padlóban meg 5 centis a beton alatt. (az első garázs alja lesz betonozva, a többi ugye már elkészült tavaly)
Nekünk úgy van ahogy a második képen neked. Mikor lefagy és leolvaszt, akkor csepeg onnan a víz, sajnos pont a legalsó lépcsőfokra. (ahol meg megfagy és jégpálya lesz) Én azért nem tettem eddig fel oda csövet, mert attól tartottam hogy elfagy. (ahogy neked is)
Ezen szerintem nincs tálcafűtés külön.