Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Max. a motorok járnak be rajta, de egyébként alu küszöb.
A többit majd Arni elmagyarázza, én nem vagyok ebben kompetens. (én csak egy brutálerős ajtót kértem tőle)
Ez nem kocsibejáró? Hogy mész át a műanyag küszöbön? Na mind1, nem tudom a részleteket
A 4 pánt hiába, mert az ajtó fog paralelogramma alakban deformálódni idővel, mert hiába van benne vas, az nincs hegesztve, csak a műanyag tartja. A mi ablakaink is 140 centisek, lazult is kicsit mind az évek alatt, pedig ebben teli üveg van, ami ugye nem fog eltorzulni.
A bejárati ajtónk viszont szépen csukódik, Arni jól megcsinálta, meg a beszerelő team is profi munkát végzett, a felmérő csapattal együtt, akik kiválóan megméretezték
Küszöb van.
A szárnyakat 4 bazinagy pánt tartja oldalanként és az acélprofil is mittudoménmilyen a műanyagban. (Arni mondta)
A hóval ott sosincs baj.
Szép, de vajon jó is lesz majd? Arni szépen dolgozik, de a technológia miatt sztem le fognak kicsit szállni az ajtók idővel A közepe felül valamire, mikor becsukod? Az sokat segítene... mert gondolom, küszöb nincs. A hóval lesz némi gondod azon a pár havas napon, de az kibírható. Ezt az udvari lengő kapumról tudom: kicsi az alján a rés, hogy jól nézzen ki, cserébe hóban nem tudom kinyitni mindig precízen el kell lapátolni előbb.
Az jó, hogy végre kész lett, mert jönnek a hidegek - nekem is fel kell raknom a radiátorokat lassan egy hete még úgy nézett ki, ráér, most meg 12 fok van kint
Még a macskák is hagyták hogy megegye a kajájukat,nem mertek leállni vitatkozni.
Már én is gondolkodtam rajta, hogy konyhabútor helyett azt kéne venni a nejemnek, sokkal kevesebb melóval megúsznám. (kár hogy nem érdekli az ilyesmi)
Van, mert csak felakasztották a szárnyakat de nem állították be. (asszem az rám marad ha megkötött a púrhab, Arni majd elmondja hogy hogy kell)
Készüljetek, 13-tól rendelhető a legújabb ájfon! A legerősebb verzió (11 Pro Max 512 GB) is csak 578 000-be kerül, úgyhogy igyekezzetek, nehogy elfogyjon!
A leghitványabbat már 290 000-ért el lehet hozni, de rendes i-s hívő nem égetné magát vele
van 1 kis rés az ajtó alatt
- Te mi ez itt cirmi?
- A franc se tudja szerénke, de én megvárom míg végez..
Egy jól megtermett tüskés hátú.
A mai meg történelmi pillanat:
A nejem tegnap este felhív mikor hazaért, hogy nem mer bejönni, mert valami izé hangosan zabálja a macskatápot az ajtóban.
Mikor kiléptem, mit találtam a lézerszemű macskák társaságában?
Na jó te már biztos 16 évesen is kivételt képeztél ..és ugye ezzel is erősíted a nemlétező szabályt Amúgy ezek a cuccok nem csak bútorlapozni jók
Azokra már nem is merek gondolni, akik nem csak polihisztorok, hanem polihisztorok IS
De. Csak itt nem akkora, az eső szakadt mint az állat, egy-két korhadt ág letört, de semmi rendkívüli.
Ha nem érted a lényegét hogy mit akartam vele megmutatni, akkor felesleges volt. Olyan ez mint a vicc: ha magyarázni kell a poént akkor nem volt értelme.
Itt sem az a lényeg hogy mennyiért csinálja a lapszabászat, nyilván én sem állnék neki itthon.
A csávó arra akar rámutatni (az elején el is mondja hogy nem egyszerű meló) hogyha valaki magának akarja megcsinálni (mert ettől érzi magát jól hogy "ezt én csináltam") akkor lássa hogy hogy kell.
Ugyanaz mint pl. az álmennyezet itt a garázsban. Sosem csináltam még ilyet de mindegyik helyiségben marha jó lett, és jól esik végignézni rajta hogy mindenhol síkban van, nem "ereszkedett meg" sehol. Persze megcsináltathattam volna mással, gyorsabban kész lett volna. (valószínűleg ilyen jó viszont nem)

Vagy mint pl. amikor te csináltad a garázs vasszerkezetét. (mikor kész lett, alig fértél be a még nem is létező garázsajtón)

Most a garázs a majdnem kész állapothoz áll közel. (belül)
Még egyszer át kell kennem simító glettel a falakat (ha bekerült az ajtó és az ablak...nem, még nincs bent) aztán kifestek és ennyi.

Jelenleg bontom a falat a konyha és a spájz között (ajtónyílás tolóajtónak) aztán glettelek-festek a spájzban. (persze új polcrendszer is kell)
Utána csinálom a konyhát (drága nejem lábazati gyöngyvakolatot álmodott a falakra) némi villanyszerelés, vívezeték és világítástechnika, légtechnika, aztán jöhet az új konyhabútor. (kb. mire ezzel kész leszek, a garázs külső szigetelése már át is csúszott jövő tavaszra)

Jelenleg a csőszerelő is dolgozik, ment az összes radiátor a földszinten, meg némi cső átalakítás a kazán körül. (ez is közel 1M)
Szóval ez megy jelenleg.
A mi tornyunk itt a központi telepen rendben van,csak a díszkivilágítása ment el,majd holnap kollégák megoldják.
Laci ott nálatok nem volt vihar?Időképen pont arra ment felfelé!
Köszi,itt a belvárosban akkora nagy káoszt nem csinált,de van fatörmelék mindenfelé..Nekem még az áram se ment el,viszont a külterület kapott,meg folyó mentén vágtázott fel.A tisza parti Pick üzem kapott rendesen,ott csúnyán felszedte a tetőt.Délutánosok mondták,majdnem át kellett menniük romeltakarítani,de aztán a másik üzem megoldotta .Túzoltók,mentők vonultak rendesen,de ezt időkép már rég jelezte,7mm-es zápor az nem kicsi.
Pont fél 4-kor, a legnagyobb viharban beszéltem fél órát egy szegedi telefonszolgáltató rendszermérnökével, próbáltunk egy VoIP routert közösen üzembe helyezni... mondta, visszahív mobilon, mert épp most ment el nekik a telefonközpontban az áram
Egy banális hibára sikerült kettőnknek kb. 1 óra után ( fél reggel, aztán szünet, majd még fél) rájönni de lényeg, megoldottuk.
Dehogyis... de baj, hogy véleményem van róla? Necsinádmá.... meg különben megy az idő, fogy a tárhely, csak haszna van
Azt is mondd, hogy állsz már a garázzsal? Nagyon el vagy tűnve...
Aki olyan antitálentum, az nem fog nekiállni ABS-ezni bútorlapot otthon a garázsban... meg kalapács és derékszög se kell neki. Ez nem is baj, nem kell mindenkinek polihisztornak lennie.

ui: én már 16 évesen is tudtam, hogy ami olcsó, az xar is, és ami 10x annyiba kerül, valszeg jobb de még szerencse is, hogy tudtam, mert akkor még nem volt jutyúb, hogy ezt elmondja nekem
Sokadszorra érzem azt, hogy felesleges ide bármit is felraknom.
Várj..azért oké, hogy neked evidens amit elmondott, de te nem is 16 vagy ahogy én sem, de akkor ezekkel még nem voltunk tisztában és ismerek én is olyat, aki férfi létére technikai antitálentum, és neki meg a 16 éves kölykének ezek jó tippek voltak szerintem is.
Az más kérdés, hogyan nem veszed meg a mobilt, miközben minden osztálytárs azt nyomkodja, de ez is elhatározás meg nevelés kérdése, nálunk most van nevelés jelleggel mobilszünet..és eddig nem akarom elkiabálni de van hozadéka
Abban igazad van, hogy akit a szakma sem érdekel, attól hiába veszed el a mobilt, de a példamutatás, amit a csávókám csinálhat oktatóként azért elég ragadós is tud lenni, persze van olyan, aki be van oltva érdeklődés ellen.
Én speciel úgy vagyok vele az élet minden területét beleértve, hogy nincs az a hülye szaki, akitől ne tudnék ellesni valamit, ha mást nem, legalább azt, hogy ne.