Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

apum kb 10 éve fillérekért vett egy csillogó fekete, olyan igazi menő vékony arancsíkosat, gyárilag Öhlins futűművel... Agyam eldobtam. De az ő fajtája nem érti az ilyet, motorozni úgysem tudnak annyira hogy élvezze, szal csak ideiglenesen volt nála.
Köszi!!!
20A töltőáram a maximum, amit tud a Victron. Ez nem azt jelenti, hogy állandó jelleggel és ha kell, ha nem 20A-rel fog tölteni.
Az 52 lóerős Transalp se mindig 52 lóerővel tol előre téged, hiába annyi a maximum teljesítménye a blokknak.

Az akksi dokumentációjában ott van, hogy 30A az a töltőáram, amit merült állapotban a töltés kezdetén fel tud venni károsodás nélkül. Ahogy veszi fel a töltést a töltőáram amúgy is csökkenni fog folyamatosan.
És ha csak 24 volt 100 amper akkum van a 20 amperes töltéshez akkor hamar tönkre fog menni az akku???Elméletileg 10-edével lehetne tölteni úgyhogy 200 amper kellene akkuból?
Vagány kis gép. 😂
És itt az ellenpólus: https://www.kepesmotor.hu/cz-u...
Szivárványos Csillámpónit valaki? 😹
https://www.kepesmotor.hu/hond...
Egy ilyet már nem is motorozni venne az ember, hanem szinte csak nézegetni. Olyan szép állapotú, régi vas.
Ráadásul nem is drága. De nem akarok motor menhelyet nyitni, így is elég sokan vannak. (lesznek)
Az.😺
Gyerekkoromban láttam itt a környéken ilyen színűt, egy idősebb faszié volt. Nagyon tetszett már akkor is, mint igazi NYUGATI gép.😸
Ez is nagyon rendben van.
Igen. Kettő, sorosan kötve.
A világ végére meg vissza, 100x.
6 évig volt XJ900F-em, kábé 70000Km-t motoroztam vele. A legnagyobb gondja az volt hogy a kipuffogódobok végén kilazult a szegecselés, és zörgött mint az állat. Egyszer kellett kupplungozni és egy vezérműlánc csere volt a 6 év alatt. Volt olyan hogy 4 litert evett százon, és kurv@ kényelmes volt. Utazóban 160-al kimész vele a világból.
De hogy negatívumot is mondjak : döntögetni nem kell vele, elöl-hátul 18"-as kerék van hátul max. 120-as, és nekem hosszút távon egy kicsit el szokott zsibbadni a jobb csuklóm.
🙂 Nagyon szép. 🙂 Majdnem ilyet vettem a legelején amikor kerestem motort....
Akkor ebből mehet rá kettő.? 😀
Latom, meg mindig nem tiszta.

100/20: 100V a max feszultseg, amit a napelembol ratehetsz. 20A a maximum toltoaram, amit kepes magabol kipreselni.
Csak az egyik adat erdekes a napelem szempontjabol, a 100V.

Az adatlapja alapjan HA a ket panel egyuttes feszultsege 100V es a panelek rovidzarasi arama 20A alatt van, akkor mehet a ket panel ra sorba kotve.
Kedves hozzáértő társaim.Van egy victron energy napelem töltésvezérlő ami 100 Volt 20 ampert tud lekezelni.Ha rákötök két darab 310 wattos napelemet és 24 voltos akkut akkor nem baj,hogy kicsit sok lesz neki?Mi történhet vele?Leég?620 osztva 24 az 25,8 amper.Amúgy egy cégtől vettem csomagba csak akkor még egy napelemet egy 12 volt 100 ah akkut és a töltésvezérlőt vettem meg,azóta bővítettem de ugyanannyi a többlet 310 watt 12 voltra töltve mint 620 watt 24 re.Szóval ők így adták.Köszönöm a válaszokat :-)
Ha bevált, akkor jó.
Ez az akku típus 5 évig bírta úgy,hogy nagyon hanyagolva volt a motor.
Az Akkuból?
És biztos, hogy ez volt a legjobb választás?
Meghalt az akku is.
A gázelemzővel ne is igedesíts. 300 euró a legolcsóbb és annak is 2-3 szekundum a késlekedése.
Azt kéne tervezni/gyártani, nem új ájfónt 9 havonta...
Nagyjából, mert nem mindenkinek van a háztartásban füstgázelemzője. 😺
Az első indításnál az AC csak kerregett, de nem szállított semmit. (valamelyik szelepe leragadt nyitott állapotban, mert belefújva a csőbe, oda-vissza járt a levegő) Most már nyomott valamennyit de még mindig nem tökéletes, mert folyamatosan megy.
Indításkor kb. 4-5 mp-et kellett indítózni és be is pöccent, onnantól járt is rendesen. Kicsit tekergettem a szinkront de nem volt benne sok, aztán ilyen lett.
A gázt kicsit még lassan ejti, de a membránok 2016-ban láttak utoljára benzint. (ha felpuhulnak, akkor jók lesznek)
A tank alján dolgozik a citromsav (van benne némi rozsda), de már csak össze kell rakni és jöhet a ródteszt. (csináltam bele egy akksitartót egy CBR1000F-éből, kellett rajta némi műanyaghegesztős toldás -az nem lett túl szép, viszont nem látszik- de belefér a 150mm-es akksi is, így nem kell kétfélét vennem)