A Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Suzuki, és Yamaha gyárak 2006-os MX modelljeit Spanyolországban `ugrasztották` össze.

Igualada mellett található Parcmotor pályán szervezték a megmérettetést, az alábbi magazinok részvételével: Motociclismo (Spo), Moto Crampons (Fro.), Moto Sprint (Ol.), Motorrad (No.), Bike (Sv), Motociclismo (Mexikó), és az Australian MCN.

A Kawasaki KX 250 volt messze a leggyorsabb motor mind közül a Parcmotor pályán. Fölényesen uralta az MX1 2T géposztályt, legyőzte a Honda CRF 450R-t az elődöntőben, és gyorsabb volt a döntőben, mint a KTM 525 SX Racing és a KTM 250 SX-F.

A KX 250 Master Cross cím elnyerése mellett a KX 125, KX 250F és KX 450F, mind második helyen végeztek a kategóriákban. Az új KX 450F, ami a leggyorsabb négyütemű volt a Master Cross versenyen, az elődöntőben mindössze 0,8 ponttal maradt le.