Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Igy igaz .A tesztek is ezt igazolják ....Különböző magazinok .
haver asszem 2 vagy 3 kilót csengetett ki a cbr kupáért..
Sajnos nem a minimum 95
CBR 125 kupáról mit lehet tudni? Költségek stb....lesz ebben az évben?
mert nálunk az oktánszámra maximum van előírva nem minimum( tehát alulról közelíti az adott számot)
Okés
Sziasztok!Van fent valaki
Ajánlom figyelmébe mindenkinek a shox akcióit!
A....95 nem mindig 95 általába.
Persze, előfordulhat, hogy forszírozott üzemben az alkatrészek túlmelegedése, a gyárilag javasolt benzinnel, már helyi detonálásokhoz vezet(kipuszelep és környéke) ha ilyenkor kissé nagyobb oktánszuámú benzint teszel bele, a csatazaj valóban elmúlik, de ettől még nagyon is igaz, hogy a magasabb oktánszámu benzin lasabban ég kissé, és ezáltal a teljesítmény is csökken kissé. Viszont még mindig inkább vesszen pár paci, mint a fej, a dugó, vagy a szelepek:)
Csak azt értem ezalatt, hogy alapjáraton is másképp csörög-zörög. Ha felmegyek a ringre, ott azért melegszik a motor és érezni,hogy ilyenkor teljesen másképp szól.
Mire gondolsz, ami nem minden eset?
Régebben, a míg ólomtetraetil volt a benzinben, addig az alap(70 akárhányas, asszem75-ös) benzinhez adalékolt etil, ELLENKATALIZÁTORKÉNT működött.
verolex msn-en vagy mailben megtalálsz kistuning5@citromail.hu a mail kistuning@hotmail.com pedig az MSN
De nem minden esetben !
CSak en passant szertném megjegyezni, hogy egy motort akkora oktánszámu bengával kell üzemeltetni, amihez kitalálták, mert azal megy a leg jobban! Hogy miért? Azért, mert kisebb oktánszámuval esélyesen detonálni fog, nagyobb oktánszámuval meg GARANTÁLTAN kevésbé fog menni.
Miért megy kevésbé nagyobb oktánszámú benzinnel? Azért, mert a közhiedelemmel ellentétben, a nagyobb oktánszámu benzin LASABBAN ég,mint a kisebb oktánszámu.
T........Tuning, én egy másik személy vagyok,de szeretném, ha tudnál segíteni.
Egyszer haverom DT-jébe 98ast raktunk és azt mondta h semmi s változott csak az h másnap is tankolnia kellett mert pillanatok alatt megette!
mosön hát ezek a magyar üzemanyagokban nagyon eltérő az oktán szám. De ha mész Horvátországban ott van olyan benzinkút hirtelen nem tom a nevét ilyen nagy sárga és sas van rajta na az a benzin marha jó. Nyaralni mikor voltunk 1.4es astra 4emberrel meg csomagokkal 175-180-al jött nagyon szépen magyar útakon meg ezzel a benzinnel sajna max 165 esetleg 170 de az nagyon a vége akkor már
(persze a kép forgalomtól elzárt területen készült)
Én is tankoltam 95-ös nél nagyobb benzint de nem éreztem, hogy jobban menne.Viszont az ÖMV95Carrera-val jól megy! A kocsiba/Fábia1,4 16v/ is ezt tankolom, az is ezzel érzi jól magát.
zsír jó Dakar összefoglaló megy az ojrósporton, Te meg elmész durmolni?
na elteszem magam holnapra mert mai nap KO volt
nyugodalmas éjszakát fórum lakók ! hello
hát igen egy lapra való a kettő
nem mondtad, mind1 ha kell vmi szólj lehet tudok segíteni
végül mégsem töröttet veszek!