Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Akkor ez most ördögi kör?
Akkor meg az orvos, mentő,vásárlás miatt nem fogsz messzire költözni .Meg a kutya se fog rád ajtót nyitni, mert messze vagy
Ha már "megettem a kenyerem javát", tuti ilyen helyre költözöm. Valami Balaton melletti kis falu a kiszemelt célpont... Egy olyan 30 év múlva.
Addig kell a város...
kb200ft különbséggel itthon is megveheted 3000 4T 20W50 2490ft
5100 4T 15W50 2720ft
Nem turkálok. Mindenki szíve joga a saját véleménye...
Hy.Megerdeklodtem,nalunk by (Autonet):van motul 3000 t4 20W50-es 29 ron=kb2200 ft \ liter ,motul 5100 4t 15W 50_es 30ron=kb 2300ft\ liter ez is ,csatrol bol 20W50 est talatam BY(unix)de 38 ron korul raadasul csak bmw hez es harly koz ajanlotak.
Látom, szar idő van, nem lehet motorozni.
Óriási gondjaitok vannak, mert a villamos nem áll meg a kocsma előtt. Javaslom, költözzetek kicsit egy vidéki faluba, és majd rájöttök, nem az az élet legfőbb gondja, hogy nem jön a 76-os már 2 perce! Egy busz megy be a faluba reggel, és egy jön ki este - ez ám a közlekedés! Lehet, hogy bolt nincs is, a kocsma is csak reggel és este van nyitva 2-2 órára.
Nem mondtam, hogy nincs anyagi gondom. Például nem járok csilivili motorral. Na, szerintem az egymás zsebében való turkálás jó szokását itt félre is tehetjük. Arról beszéltem, hogy nem feltétlenül olcsóbb "kint" lakni, mint a városközponthoz közel.
Érzésem szerint, elrugosztadott vagy...
Nálad, mint kinyilakoztatod, nincs anyagi gond, probléma...
Belváros...
Az én szememben az még "bent" van.
Hivj egy mesterembert
Persze, aki mindent megtud csinálni maga
Az Orionról jöttem.
Hja, elnéztem, inkább 1000 Ft-os órabér.
Én a külváeosban lakom 5km-re a köruttól-de lehet,hogy ez már nagyon bentnek számít ?
Lassan már az alapvető élelmiszerekért is kifelé autózom/motorozom, mert már azért is érdemes kimenni egy bevásárlóközpontba. 2-3 cikken megsporolom a benzinpénzt (kenyér,tej, felvágott) .persze 5-10 e Ft-ot simán otthagyunk egyszerre (ha nincs nagyobb" beruházás")
A legnagyobb tisztelettel !
megkérdezhetem melyik bolygóról
érkeztél, ill. a leszállási helyen kívül
volt ídőd tanulmányozni a földlakókat ?
"2000 Ft-os órabér , és egyéb nyalánkságok..."
Hú tényleg, most hogy mondod emlékszem, hogy hányszor volt olyan, hogy egyetemen mondjuk volt 2-4 órányi lyuk és egyszerűen nem tudtam hazamenni, mert nem értem volna vissza.
Nem baj, eltöltöttem a kocsmában.
Néhány barátommal is ez van, hogy "na, elugrunk az egri borozóba?"
válasz: öööö, izé, nem jó, mert 5-ig dolgozom, és mit csinálok 7-ig?
vagy "na, elnézünk a ....-be? találkozzunk 9-kor"
válasz: öööö, izé, ha iszogatunk, nem mehetek autóval. 10-kor megy haza az utolsó vonatom/buszom"
jó.
a baleseti kockázatot is hozzá szoktam számolni az autókázáshoz.
a belváros és még kijjebb is bőven, prímán bejárható BKV-val, nem kell autó.
és hát persze motorral.
Én "kint" lakok már tizenpár éve és alá tudok támasztani mindent. Jó itt kint (levegő, csend, nyugalom, stb.), de "messze" van. És a messze az úgy általában mindentől értendő. Az agglomeráció "olcsóságát" biztosan "visszafizeted" az évek alatt utazással és benzinpöfögtetéssel töltött órákban és km-eken.
Többször volt, hogy a barátaim (akik "bent" laknak) felhívtak, hogy na fél óra múlva itt meg ott jó lesz? Fél óra? Nekem fél óra kb. az, amíg a várost valamilyen szinten elérem, nem hogy a belvárost.

Ezen kívül azt sem számolják bele szerintem sokan, hogy az autó kötelező felszereléssé válik (míg városban ez talán el is hagyható), illetve, hogy mindent "meg kell tervezni". Tehát nincs olyan, hogy leugrasz egy sörért. Ha meg sörözni mész a haverokkal akkor vagy haza indulsz 9-kor, hogy még járjon a busz vagy taxizhatsz nem kevés pénzért...

Összességében vagy időt áldozol (busz, vonat) vagy üzemanyagot keményen fizetsz (napi szintű kocsikázás) és a kettő közül az egyiket biztosan kell!
Jelenleg még én is nem éppen a városközpontban lakom, onnan tudom, mik a hátrányai. Viszont előnyök: kis népsűrűség, bűnöző elemek hiánya, a parkolás problémamentes, zöldövezet, tiszta levegő.. stb.
A határ nem kb. 18:00 óra?
Szerintem többe kerül a leves, mint a hús, ha a mai, Budapest környéki agglomerációs árakat nézzük.
A havi 40 óra utazás 2000 Ft-os órabérrel számolva 80.000 Ft.
http://www.youtube.com/watch?v...
omegától is csak egy megközelítés !
én se vitaindítónak szántam a témát, de
mentségemre szolgáljon :kb. 30 évig jártam be Bp.-re
az agglomerációból .
abban meg teljesen igazad van hogy vidéken éjjel 2-kor
nem tudsz leugrani a non-stopba egy söré !
Ez nagyvonalakban nem rossz, de pl. a Budapest környéki agglomerációval más a helyzet: naponta összesen 2 órát autózni nem piskóta, és ha az időt órabérre, vagy általában szabadidőre fordítjuk, elég jelentős a havi szinten 40 óra...
Itt azt csinálják, hogy nagybüszkén verik a mellüket, hogy olcsóbban vettek házat/lakást vhol kívül, és 1 óra alatt bent vannak Budapesten, amikor mások is állnak ennyit a dugóban, de a fent említett dolgot nem veszik számításba (az autó leparkolásáról, és BKV-zásról nem is beszélve). Ha azt is nézzük, hogy a belvárosban és környékén lakó barátok szökőévente hajlandók kibumlizni hozzá, és pár zsömléért is autóba kell ülnie a legközelebbi bevásárlóközponthoz (esetleg mert a helyi bolt 18:00-kor bezárt), megint nem túl nyerő a felállás. Két barátom is így járt, egy harmadik pedig most építkezik.
De OK, kinek mik az elképzelései.
Igen, nagy vonalakban 4-5 ezer körüli fordulaton tartást értek alatta. Ilyenkor nekem 3,6-3,8 között evett.
Nem vettem Kötekedésnek:) Megtartom a Gyárit is :) nagyobb túráknál Sztem az kerül majd rá mert nem jo a nagy hang hosszú távon :) Köszönöm
Sziasztok!

Az "papás", ha 4-5000-ig húzatom és ott váltok? Nekem kb. 3000-es fordulat alatt már rángat, egyenetlen a járása ("bakkecske mód"). De gondolom ez egy kéthengeres motornál normális.
Teljes gáznál néha olyan érzésem van, mintha "hörögne", nem venné egyből a fordulatot. Ahogy emlékszem még a korábbi motoros tapasztalataimból, ez annak a jele, hogy szegény a keverék.

Gondolom nem lehet túl sok mindent kezdeni házilag a karburálási gondokkal, érdemes szakira bízni. Amúgy is nemsokára hozom fel Pestre a motort, majd ránéz valaki hozzáértő.