Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nem ezt hívják marketingnek? Add el ugyan azt drágábban, csak társíts hozzá egy érzést, amit megfizetnek.
Én most vevői oldalon állok és utálom, hogy
- az ingatlanos miatt többet kell fizetni (mert a jutalékát végül is én fizetem meg),
- még egy plusz emberrel kell egyeztetni, tök fölöslegesen, amikor úgysem ő lakik ott és a tulaj úgyis többet tud mondani.

Szóval vevőként kifejezetten azt keresem, ahol nincs ingatlanos, mert csak fölöslegesen bonyolítja a rendszert. Tehát: maganszemelytol.com és tulajdonostol.hu...
:-)

JA ja:-)))
A minap hívott fel a DH, hogy milyen remek minden mert már 110-en megnézték a NETEN! a házam.....
Ők eddig 1 vevőjelöltet sem hoztak!
Mire mondtam neki hogy ellenben Én már vagy 30 embernek megmutattam akkor nyelt egyet.


A másik ingatlanos?
4%-os jutalékért feltette az ingyenes hirdetési oldalakra, ahol Én is hirdetem......
Szóval ez tipikusan: Semmi munkával nagyot akasztani.


A legszebb viszont még mindig azok a közvetítők akik előre kérik el a pénzt:-))) Mert ilyen is van
Azt egyébként már én is észrevettem, hogy gyakorlatilag szakterülettől függetlenül nagyon sok vállalkozó, kereskedés, üzlet, stb. baxik válaszolni ha kérdezel tőlük...
Ez előtt értetlenül állok. Hát nem kell nekik a pénzem?
Ez kész. Most az én lakásomnál is ez ment. Az egyik piszkálja a másikat, csak mert az kevesebbért csinálja meg a munkát. Ugyanazt! Hihetetlen különbségek vannak az árakban.
Hát ilyen idióta felénk is van!
Pl nálam a szomszéd nem volt hajlandó megérteni, hogy az építkezésnél a két kivitelező csak árban tér el!
Mondom neki, hogy a beton az alapba ilyen meg ilyen.A tégla szintén stimmel.Szóval minden egy kaptafára épül, mivel sorházat csináltak.
A két ház szerkezetkész állapotig teljesen megegyezik egymással.
A bal oldali 10.5 milla a másik 15.5 milla!
Jobb oldali tulajnak mondom az építkezés előtt, hogy ne a drágábbik kivitelezővel csináltassa,mert az sokkal drágább.
"NEM,mert a jobb anyagokat épít bele, meg szakemberekkel dolgoztat!"

Erre a vállalkozó az utcán összeszedett cigánygyereknek adta ki a melót.
Hozzáteszem az illető full hitelre építkezett és szerkezet kész állapotnál fogyott el a pénze!
3 évig nézegette a félkész házat!
Van még mit tanulni idehaza: szakértelmet és tisztességet.
Sőt, nekem az is jó, ha az illető inkább lelkes és tisztességes, hajlandó vagyok több energiát befektetni, csak ne legyen gengszter.
Aztán megint mások a hibások, ha nem megy a szekér...
A kereskedőket sem értem, főleg azt a tényt olvasva, hogy az elmúlt két évben adták el a legkevesebb motort. Amikor másfél hónapja a DL-t vettem, az összes mo-i Suzuki kereskedőnek küldtem e-mailt, és kértem árajánlatot. Leírtam, hogy be szeretném számíttatni a GS-t, a hirdetésről küldtem linket, stb.

Kb. 4 helyről kaptam választ összesen, ebből kettő volt értékelhető a beszámítás szempontjából. A Carmo gyors és rugalmas hozzáállást tanúsított, nem beszélve arról, hogy az adás-vételt, beszámítást szinte látatlanban (fénykép alapján) intéztük. A többi márkakereskedés még arra sem vette a fáradságot, hogy e-mailben elküldjön a halál f.ára. Így éljenek meg ezzel a hozzáállással!
4 millás lyuk volt!
Tavaly voltam egy kereskedőnél,nem írok nevet címet,de gondolhatod mennyire fontos volt a "vevő"!
Csomó szebbnél szebb motor,köztök Benelli,KTM, Kawasaki,Yamaha,Suzuki szóval az összes nagy gyártó, még pár exkluzív is!
Volt olyan ami a szalonban állt és retkes volt.(Majdnem mind!)
Sáros szutykos sportmotor télen!
A csúcspont a CBR600F vastagon olaj+por csömböllékes lánccal állt a szalonban!De ez még semmi!
Kawa 636R 45 fokban lekoptatott lábtartói amiből 3-4cm látszott már ki!"ÉS CSAK TÚRÁRA HASZNÁLT SOSEM VÓT PÁLYÁN!"


Egy másik nagyon nagy szalonban következő:
Nézem GSXR1000-et és valami furcsa rajt!
Kb 10perce bámulom, de semmi nem esik le, de azt látom hogy valami nem stimmel.
Mire leesett,hogy egy olyan motort bámulok,ami kicsomagolás után még jobban kicsomagolódott!Leszedte magáról az idomokat felnit-gumit láncot.
Kapott egy pályaruhát minden extrával, aztán rockendroll!
Idő végezetével meg visszaöltözött eredeti szépségébe!

Aztán csak annyi látszódott, hogy a olajdekli csavarokon kopásnyom volt látható!
Nem állom meg, hogy ne írjam le egy vízszerelős élményemet. Szóval még vizesre volt szükségünk, és árajánlatokat kértem, természetesen több helyről. Ahonnan 2 nap után sem jött válasz, arra rátelefonáltam. Felhívom a fószert, olyan 55 körüli arc. Diktálom az email-emet betűzve, oké. Aztán elkezdi, hogy ők komplett felújító cég (másodjára sem értette meg, hogy nem kell burkoló!), és ha így szétbontom a munkálatokat különböző kezekbe, magasabb az ár, értve saját magára. Mondom nemigen, mert jelenleg ott tartunk, hogy 30%-kal kevesebbe kerül nekünk minden, mintha komplett felújítós céggel végeztetnénk a munkát.
Aztán jön, hogy 3000 Ft a helyszíni felmérés, és ha velük végeztetem a munkát, beszámítják az árba, és hogy ők nem olyan olcsók.
Mondom mivaaan? Amikor másoknál ingyenes a felmérés, és mire vágja oda rögtön, hogy drága a többihez képest.
Meg hogy 30 éve a pályán van. Erre mondtam, hogy ez látszik, mivel nem haladnak a korral, semmi válasz az email-re. Maradjon is az úgymond pályán a vén hülye felfuvalkodott szaki, aki azt hiszi, ő szarta a spanyol viaszt, és jelenleg ő is ő szépítgeti. Diplomatikusan elküldtem meleg tájakra a marháját.
Hiába az információ, ha hülyék az emberek! Erre a legszebb példa itt a fórumon volt... Bejelentkezett valaki, hogy szeretne használt GS-t venni, mire figyeljen? Előtte 2 nappal lett kitárgyalva, hogy mindenki tekergeti az órát, innentől fogva a futott km nem mérvadó. Erre csak benyögi az egyik nagytudású, hogy minél kevesebbet futott példányt keress! Ezek után azt hiszem, nincs mit mondani...
Jó nagy volt az a lyuk.
Egy éve adtam el egy házat.
Az ingatlanközvetítő szinte senkit nem hozott, pedig 2 millás házról beszélünk és ezért szeretett volna X%-ot, minimum 250.000.-ot kérni!
Mondom neki okés, megadom a 250-et, de neki 3 milla az ár!
Előtte egy évvel egy másik örökség házat hirdettem,szintén 3-4 milla körül!Egy épkézláb vevőt sem hoztak, de elvárták hogy 30 percen belül haptákba álljak, függetlenül attól, hogy merre vagyok és mit csinálok.
Több közvetítő közül mindkettő saját módon hirdetve ment el, aztán meg a pénz is lyuktömésre!
A mai világban ez nagy hiba, amikor az információ két pillanat alatt elterjed, főleg az interneten.
igen én is ezért vettem mind a két motoromat kereskedőtől, de a gs vásárlása után döbbentem rá hogy egy két kereskedő nem igen figyel a hírnevére....
"(az se rossz, hogy ha az ingatlan nem lakott, akkor egyedül mennek oda, nem neked kell folyton odabumlizni; ha laknak benne, akkor is az ingatlanos szervezi a meglátogatást)"

Ez az a maradék 5%, akire gondoltam.
A többi ember pedig szerintem nagyságrendileg 400e-1M Forintért igen is képes kellene, hogy legyen csinálni 5 darab jó fotót, feltenni a netre 4-5 ingatlanos portálra és fogadni heti 1x az érdeklődőket.
Nem hiszem, hogy ehhez bárki is "segítségre" szorulna.
Eszméljünk már fel, hogy ez egy használt autó/motor ára némi fotózásért netezgetésért és kedvességért cserébe!

Szerintem akárhogy csűrjük-csavarjuk az emberek túlnyomó része ezt meg tudja csinálni és nincs rászorulva se az ingatlanosra, se az autókereskedőre. Csak "nem fogják fel", hogy mennyit fizetnek a kényelemért...
Nem sikerült vennem egy mostmár szépet és jót
Nem úgy értettem.Valamit ha el akarsz adni akkor a csere dolgokat is megkéne hallgatni,de magánszeméllyel nagyon nehéz csereberélni.Az élő példa 850ért árulgatta X ideig,majd odaadta kereskedőnek 750ért.
A jó ingatlanos honlapokon nem ingyenes a hirdetés.
Trükközni az ingatlanosok is szoktak, de inkább csak ügyetlenek vagy figyelmetlenek. (pl. hiába írod, hogy nem kell távfűtés, csak olyat tukmálnak, vagy a limit 12,5 millió, erre megpróbálnak rábeszélni egy 14 milliósra, hogy az ilyen meg olyan:-P). Ellenőrzik, hogy jogilag tiszta legyen az ingatlan...stb.
Ha valaki egyedül is meg tudja ezt csinálni, a munka- vagy szabadidejéből kiszedve, annak hajrá.

A motor eladásához tényleg nem kell kereskedő, de az tökmás téma. Motornál csak párezer potenciális vevőt kell elérned, és ők pontosan tudják, hol kell keresni. Az ingatlan milliószor nagyobb falat.
Te is feltudod rakni a hirdetésed a netre, ingyen és ők is csak azt csinálják.
A trükközésekre meg nem nagyon tartunk igényt.
Mindenesetre most nem jó ingatlant eladni
Venni meg nehéz, mert
problémás és drága a hitel.
Hogy érsz el hetente fél órában több ezer, végül több tízezer embert? Ha egy nagy és profi ingatlanos cég hirdeti a lakásodat, sokkal jobbak az esélyeid.
(az se rossz, hogy ha az ingatlan nem lakott, akkor egyedül mennek oda, nem neked kell folyton odabumlizni; ha laknak benne, akkor is az ingatlanos szervezi a meglátogatást)
Az amatőr, információhiányos, ócska fotóval (vagy fotó nélkül) hirdetett, félrevezető ingatlanhirdetések teljesen komolytalanok. Nem feltételezem, hogy sok ember direkt zsonglőrködik, de nem tudják, milyennek kell lennie egy ingatlanhirdetésnek, hogy el is lehessen adni a lakást, nem csak bájcsevegni (időt pazarolni) az érdeklődővel.
Egy "legolcsóbb" ingatlan is 10 millió Ft. Ennek a 4%-a 400.000Ft. Ennyi pénzért nem lehet minden héten rászánni 1x fél órát 1 éven keresztül?
Kicsit nagy luxus ezért "közvetítőzni"...
Továbbra is úgy érzem, hogy az emberek 95%-nak semmi szüksége az ingatlanközvetítőre.
Az ingatlanközvetítő kimegy, megnézi a lakást, majd felteszi a rendszerbe. Ha ez adott esetben pl. az ingatlan.com, aminek több százezer látogatója van (ehhez képest egy lépcsőházi hirdetés, néhány kerületi falragasz és az iwiw-es körüzenet vajmi kevés emberhez jut el), és ahhoz képest baráti a hirdetési díja. Az ingatlanos jutaléka a vételár kb. 4%-a. Ha soknak találja vki, lehet melózni egyedül a lakás eladásán, jó esetben manapság 1,5 évig is.
Van olyan profi ingatlanos cég, amelyik a sok évtizede bejáratott és kitanult amerikai mintából tanul.
De ha a kereskedő ad rá X hónap garanciát, akkor máris más a motor fekvése, szerintem. Ha tisztességes, és ezt elvállalja, az azt jelenti, hogy átnézték a motort, és rendeltetésszerű használat mellett nem lehet alapvető hibája.