Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Egyelőre elmarad a robogók rendszámozásanull
Szerintem Te +fogod venni a szettet, és így fogod használni mint sok ezren a mai napig az országban. Sok szerencsét hozzá...
A személyi sérüléses balesetről nem is beszélve! Remélem átgondolja a delikvens!
Ha baleseted lesz neked annyi.
Kifizetteti a biztosító az okozott kárt,plusz okirat hamisítást is rád vernek.
Úgyis megbasznak. KUKIRA húznak! És milyen jól teszik....
Hallgass INI-re mert én is éppen ezt akartam írni! Mert egészen addig nincs baj, amíg nincs baj!
a biztosító leszarja hány ccm-es a motor
neki csak az számít hogy fizess
de majd ha nekiszállsz egy sl mercinek és csinálsz 5-600ezres kárt akkor majd kideríti hogy érvénytelen a biztosítás és nem fizet
aztán beszopod a merci javítást is meg pluszba a yard is megbüntet
szóval ha meg akarod szopatni magad akkor csináld, de ha van egy kis értelem akkor inkább eladod a picsába és veszel egy 50es berregőt helyette(vagy egy rendszámos 125öst)
Hali!
Adott egy Aprilia Leonardo 150cc, és 50esként használnám találtam hozzá 50es matrica szettet. Az lenne a kérdésem ha kötök rá egy kötelező biztosítást mint leonardo 50 azt az adott biztosító cég elfogadja vagy azt fogja mondani, hogy nem létezik ilyen motor, mert ugye nincs ilyen csak 125 a legkissebb? Meg melyik a legolcsóbb biztosító ahova megéri menni?
Köszi
Addig nincs baj, amíg nincs baj!
Rengeteg az ilyen rendszám (és műszaki) nélküli motorkerékpár az utakon.
Fel sem fogják, hogy mit kockáztatnak...
vegyél egy jobb állapotú 50es robogót, ha lehet minél nagyobb kerékátmérővel
aztán egy jó ideig nem lesz gondod vele
és ha lesz egy másik nagyobb akkor is elfér egy robogó a háznál évi 3-4 ezer a biztosítása ez igen csekély kiadás, ennyiből még be sem lehet rúgni rendesen
Elkerült a napokban egy "segédmotor"! Én autóval mentem 90km/ h fölött . Mit gondolsz ha ezt egy rendőrrel teszi mennyit fog "adózni"?
Én is ezt javaslom!
Oké köszi hogy részletezted... Szóval nem éri meg ez az egész dolog.... Akkor keresgélek legálisan forgalomba helyezhető járművet.
Továbbra is azt mondom, hogy a föld út is közút.
Kivéve az elzárt magánterületen lévő földút.
A kerékpár út nem közút? De. Mellesleg benne van a nevében, hogy kerékpár! Tehát azzal szabad ott közlekedni.

[i]"54. § Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok

(1) Kerékpárral a kerékpárúton, a kerékpársávon vagy erre utaló jelzés (117/c. ábra) esetében az autóbusz forgalmi sávon, ahol ilyen nincs, a leállósávon vagy a kerékpározásra alkalmas útpadkán, illetõleg - ha az út és forgalmi viszonyok ezt lehetõvé teszik - a lakott területen kívüli úton, a fõútvonalként megjelölt úton az úttest jobb széléhez húzódva kell közlekedni.

(2) Lakott területen levõ olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni.

(3) Kerékpárral az útpadkán, az úttesten és a járdán csak egy sorban szabad haladni.

(4) Kerékpárral

a) lakott területen kívül a fõútvonalról balra bekanyarodni vagy megfordulni, továbbá

b) a kerékpárútról a vele párhuzamos útra balra bekanyarodni nem szabad.

A kerékpárosnak a kerékpárról le kell szállnia és azt tolva - a gyalogosok közlekedésére vonatkozó szabályok szerint - kell az úttesten áthaladnia.

(5) A kétkerekû kerékpáron 16. életévét betöltött személy szállíthat 10 évnél nem idõsebb, a kerékpárt nem hajtó utast a kerékpár pótülésén. Kettõnél több kerekû kerékpáron 17. életévét betöltött személy szállíthat a kerékpárt nem hajtó utast.

(6) A kerékpárt éjszaka és korlátozott látási viszonyok között a külön jogszabályban meghatározott lámpákkal kell kivilágítani és a kerékpárt hajtó személynek - lakott területen kívül - fényvisszaverõ mellényt (ruházatot) kell viselnie.

(7) Tilos

a) fõútvonalon 12. életévét be nem töltött személynek kerékpározni;

b) elengedett kormánnyal kerékpározni;

c) kerékpárhoz oldalkocsit, valamint - kerékpárutánfutót kivéve - egyéb vontatmányt kapcsolni;

d) kerékpárt más jármûvel, illetõleg állattal vontatni;

e) kerékpáron oldalra kinyúló, elõre vagy hátra egy méternél hosszabban kinyúló, a vezetõt a vezetésben akadályozó vagy a személy- és vagyonbiztonságot egyébként veszélyeztetõ tárgyat szállítani;

f) kerékpárral állatot vezetni.

(8) Az (1) és a (3) bekezdésben, a (4) bekezdés c) pontjában, valamint a (7) bekezdés b)-f) pontjában foglalt rendelkezéseket a segédmotoros kerékpárok - a quad és a mopedautó kivételével - közlekedésére is alkalmazni kell azzal, hogy

a) lakott területen a kerékpársávon segédmotoros kerékpárral közlekedni, "[/i]

De egyébként meg alapjába véve illegális az öszvér smkp, amire az adatai alapján biztosítást sem tudsz kötni.
Helyesbítek: földutak ill bicikliút
A mellék út is közút. Ott is ugyanazok a szabályok érvényesek, mint a főúton.
Akkor ha meg is venném, max csak mellékutakra használhatnám... Jól sejtem?
Sehogy.
Jó napot/szervusztok!

Segítséget szeretnék kérni abban, hogy kb 30ezer forintért a látókórömben van egy simson blokkos yamaha crossmoci. Az lenne a legfőbb kérdésem hogy azt hogy lehetne megoldani, hogy én ezt a mocit használhassam legálisan közúton (papirjai nincsenek, és ez lenne az első mocim) és természetesen nem crosspályára szeretném használni. Legfőképp arra hogy pl eljussak a munkahelyemre.

Köszönöm a válaszokat:
Gábor
A motor árának 60-80%-a
én úgy tudom hogy csak a műszaki hiánya 30 pénz(ha lejárt)
és akkor még ott a biztosítás hiánya is, meg ugye rendszám sincs
feljelentés, aztán kiagyalják mennyit fizetsz, de számíthatsz 6 számjegyűre
amúgy körbenéztem egy csomó 125-ös rendszámos van 300 alatt, persze gondolom nem makulátlanok, de van sok szóval lehet válogatni
bár én ha vennék akkor inkább 250est hoznák a házhoz
Pénzbünti az tuti, jogosítványt azt nem tudom elveszik avagy sem, okirat hamisítás ugye + biztosítási csalás. Asszem ez már a bűncselekmény kategóriába beleesik.
Azt nem tudtam még meg sehonnan, hogy milyen büntetés jár azért, ha a rendőr csak úgy elkap a 125-össel. Pénzbüntetés, jogsibevonás, mi a szankció?
Nincs ezzel gond míg nem lesz vele egy baleseted, akkor aztán halmozottan lesz a szívás, és ha még vétlen is voltál akkor is te leszel a hibás.