Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Lehet eltörött a kuplungba a rugó és kiékelte a kuplungot másképp nem tudom elképzelni hogy a kerék visszahajtsa a motort
Kuplung kisrugó ha eltörik és szorul a kuplungpofa csapja akkor is lehet, de inkább fellazulhatott a kuplung nagy anya és kitekeredett addig, hogy összezár a kuplungharanggal. Dekni le és kiderül.
Sziasztok!

Aprilia SR50 tegnap egy lejtőn való motorfékes gurulás után mikor megálltam nem akart oldalni a hajtás, le is fulladt a motor. Ezután be se indul, tolni se lehet a motort, mintha sebességben lenne :) Kuplung be tud így ragadni? Hogyan tudom kioldani mindenféle bontás nélkül?
Gondolom EBC. Remélem nem járok így vele most rendeltem előre-háta a közepes Carbon fajtából, gyárinál remélem jobb lesz a fékhatás.
Kifordult a nyeregből a dugattyú már ahhoz is szinte nullára el kell hogy kopjon a betét vagy még akkor se max valamit odacsípett vagy nem tudok mást elképzelni feladom 😂
Angol gyártmányú jó minőségű fékbetét volt,de nem a fékbetét meghibásodása miatt történt az egész
milyen típusú, gyártmányú fékbetét ?
Nagy szerencsém volt........
Nem így volt .Kíváncsi vagyok ki jön rá.......
Aztapics@ levált róla a betét mert biztos nem a kopástól jutott el idáig hisz akkor már csikorgott volna egy ideje
Nem ide tartozik,de nagy szerencsém volt tegnap......
Szia! Az átszervezés e csak kiteketem a régit vissza az új ennyi? Vagy kell valamire figyelnem? Köszönöm!
És még ebből kell a kis dugattyú: http://sracing.hu/szivato_atal...
Sziasztok! Segítség kéne 🙂
2008 évj vizes piaggio .
Kézi szivatón gondolkodok hogy le kéne cserélni az autómatát.
Reggeli indításnál nem működik , úgy indul hogy egy nagyon kicsit rá kell húznom a gázra de épp hogy. Szépen be is indúl egyből szépen pöfög majd kb. Egy perces tartás után mintha bekapcsolna az autómata fel is megy a fordulat elvileg így kéne az elejétől kezdve szerintem. Először is autómata szivatón lehet állítani vagy ez zárt dolog és vagy jó vagy nem? Ha kézi szivatót raknék rá akkor abból Meiket mert nem tudok ki igazodni, gyári deloro 17.5 van rajta. A kézi szívató felrakása mennyire macerás? Vagy csak kicsavar új visza?
Köszönöm a választ !
Sajnos nem tudom, milyen színű nyomástartó lett beszerelve. Majd rákérdezek.
A hibajelenségek előjövetelekor a szerelő, akihez vittem a robogót a kipufugócserét javasolta, azért lett lecserélve. De utána jött elő a többi hiba és alkatrészcsere (a kompresszort, a nyomástartó szelepet és a folytószelepet).
A TPS-t, hogyan tudom az ECU-hoz tanítani? Mik a lépések?
Azt tudjuk, hogy honnan van a nyomástartó? Sárga vagy ezüst színű?
Hát az hogy eszi a gyertyát a sok üzemanyag miatt lehet a TPS-t meg hozzá kellene tanítani az ecu-hoz a kipufogót mért kellett cserélni
Sziasztok! Van egy "beteg" 2001-es Aprilia SR50 Ditech robogóm (ZD4RLBD...). Miután egyik hiba követte a másikat, ezért cserélni kellett a kipufogót, a kompresszort, a nyomástartó szelepet és a folytószelepet. DE, sajnos még mindig van vele gond. Vagy már induláskor tövig kell húznom a gázt, hogy hajlandó legyen megindulni (ez pár másodperc múlva megszűnik és rendesen működik, megfelelő lesz a gázreakció), vagy rendesen indul és megy, de a következő megállás utáni elindulásnál produkálja a "tövig gáz" szindrómát és nehezen tér magához. E miatt nagyon eszi a gyertyákat. Az alkatrészcserék megzavarhatták az ECU-t? Egy ECU reset-tel meg lehetne oldani a problémát? Várom a hozzáértő-, építő jellegű hozzászólásokat és tippeket a hiba elhárítására. Köszönöm!
Helló helló mindenki! Olyan kérdésem lenne hogy a motor indítása után egyből fehéres színű füst jön a kipufogóbol. Mire tippeltek mik lehetnek a gondok? Köszi a válaszokat
Sziasztok! Sr 50 tulaj lettem. 2003-as évi ZD4RLA. Tudtok ajánlani hozzáértő szerelőt vagy hozzáértő csoporttag akivel kicsit rendbe tennénk a motort Zalaegerszegen. Nem bánnám ha átnézné szakértő szemmel. Honnan érdemes alkatreszt( levegő szűrő , gumiköpeny) rendelni vagy vásárolni? Köszönöm
Meg oldódott találtam bontott jót.
Üdv Sziasztok
Már rég jártam erre
Most is csak azért jöttem ide hogy ide is be írjam mit keresek.

Esetleg ha valakinek lenne lfekvőben eladós Aprilia SR 50 morini blokkos(LC) Gyári karburátoros hoz Egy lendkereke. ha reális áron lenne vevő lennék rá.
Sajnos egy ilyesmi szerencsétlen eset történt vele és így már nem használható funkciójára.
Esetleg az is megoldáshoz vezethet ha valaki tudná melyik motoréval kihelyettesíthető.

Köszi előre is.
Rendben köszöntem!