Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Bogyoooo,megkaptam a miui 12-t.
Kívülről nézve nekem vegyesek az érzelmeim.
A srác kitolt magával, részben a saját hibájából, mert vakon nekiállt szerelni - de ki ne csinált volna ilyent az életében? Pedig nem hülye, mert megoldotta, hogy saját esze után vagy valaki mondta, azt nem tudjuk, de akkor is.

Aztán a (saját hibájából) földön fekvőbe még bele is lett rúgva.
tele tele jórészt fassssággal meg reklámmal nem beszélve a levideózom magam milyen király vagyok közbe egy csavarhúzót se fog meg normálisan, amit csinál arról meg ne is beszéljünk... rákeresek burgman 400 2005 olajcsere égő kilövés hogy ne görgessem percekig a serviccmanuált hát lehet hamarabb meglett volna.... harmadik videó 18 reklám után meg is lett az infó
Tele a YT szerelési segédlettel.Csak pötyögni kell kérdést,jobbára angolul,még én is így csinálom,holott csak oroszul tudok jelenteni. 😆
...hópihe... :)
Rögtön elsírom magam... 😭... Milyen gecik már az emberek, hogy nem dicsérik meg, ha hülyeséget csinál... 😆Én, ha nem tudok valamit, először utána kérdezek, utánaolvasok és csak úgy kezdem el "munkát". Nem az az első, hogy szétbaszom amim van, majd gyártó anyját szidom a saját hülyeségem miatt.
Nem semmi,úgy besértődött hogy törölte magát a fórumról is. 😆
Dodesz!

Kemény az élet mi?! :)
-Nekiesel valaminek amihez nem értesz.
-Rosszul csinálod, mert szerszám, infó, és tapasztalat hiányzik csak...
-Bekérdezel a fórumon, hogy közben anyázod a gyártót, pedig nálad hibázik valami...
-Ennek ellenére megkapod a helyes szerelési sorrendet, hogy legközelebb már nagyobb tudással fuss neki.
-Ès megkapod a te esetedben lehetséges megoldásokat is, mind írásban, mind video tartalom formájában. (Nem azért mert minden tudok és szép vagyok, hanem mert tudom az elvét, veled ellentétben, tudom hol kell utána nézni, és vagyok olyan aranyos, hogy ezt kitúrom neked. Ès utólag bocsánatot kérek, hogy nem arany tálcán nyujtottam át, söt voltam olyan szemét, a saját stilusomban adtam elö a dolgot, hja és nem mentem el és csináltam meg neked...)
-"Ilyen hozzászólással jobb ha le is húzzátok ezt a fórumot." Igen igazad van nehezen müködik a fórum, föleg olyanok miatt akik háttal ülne a moziba. Egy rövid összegzés az elmúlt másfél évtized forumozásról. Beesik ide valahonnan, nem tett le semmit még az asztalra, de úgy képzeli, hogy sorban állnak neki a "mindentudók", csak azt várják, hogy neki segítsenek. Van hogy kérdezni sem tud, nem hogy egyáltalán meg tudná csinálni amit elmondasz neki. Van hogy akárhogyan erölködsz nem érti, de te vagy a hibás, mert rosszul magyarázol. Van hogy órákat teszel bele, hogy összeszedd a megfelelö infókat, gyakorlatilag a kérdezö helyett csinálod meg a házi feladfatot, és túrod ki neki a szükséges dolgokat. Ès legtöbb esetben vissza se néz, nem kapsz visszajelzést, hogy müködött-e, és ha esetleg meg is köszöni, hogy a saját idödböl szántál rá komoly idöt, az már fél siker...Aztán van pár ahol az elvetett mag jó földbe hull, célba talál a segítség, és HÀLÀS akinek segítesz, mi több tisztában van a helyzettel, és értékeli, hogy az ö nyügjével valaki felebaráti szeretböl foglalkozott. Az én mérlegem kb a több százból ez kb a két kezemen megszámlálható.
-Szóval mielött áldozati szerepbe lépve lelépsz a "fórumról" és esetleg máshol kivánsz segítséget kérni az alázat a tudasért és hiányzó információért sokkal célravezetöbb mint a jelen hozzáállásod.

Na pá.
(Ui: Nem nem vagyok tökéletes én sem, söt..., de ismerve mindkét oldalt egy picit másképpen látom a dolgokat.)
Akkor minek a sok segítő fórum?Azért mert még ilyennel nem volt dolgom és nem értem miért így van összerakva attól még lehet segítséget kérni.Mert te tudsz mindent mi?Szép vagy barátom.Ilyen hozzászólással jobb ha le is húzzátok ezt a fórumot.De tudod mit igazad van,szarok én mindenkire,megtanultam sajnos hogy az emberi faj elég önző így hát saját magának kell megoldania mindent.Egy élmény volt ez a fórum.
1. Szívesen.
2. Nagyon ügyes vagy!
3. Te:"Ilyenkor ha a rugó sem segít jobb ha szét szeded az egészet majd belülről blokkolod az alsó rugó fejénél."--> én:"Amúgy vannak túposok, amikhez van spec gyári szerszám ami aminek a feje illeszkedik a neked most forgó alkatrészbe...Ilyet lehet otthon is csinálni, csak tudni kell, hogy milyen a formája. Sok esetben segít a service manual ebben.
4. http://youtu.be/yWrSLBBWEjw ebböl a linkelt videoból a kép..., hogy hogyan csináld ha már elforog...
5.Legközelebb inkább ne kérj segítséget...mindekinek sokkal jobb.
És ha már elcsesztem a sorrendet vagy túl kevés olaj volt benne akkor dobjam ki?Megoldást kértem nem azt ki hogyan szedi szét profi módon.A csavar már forgott szóval hiába volt nyomás alatt nem tudod leszedni.Addig tököltem,találtam sr teló felújítási útmutatót míg végül megoldottam.Gyakran elöfordúl hogy az alsó csavar szarakszik.Ilyenkor ha a rugó sem segít jobb ha szét szeded az egészet majd belülről blokkolod az alsó rugó fejénél.Én egy piaggió gyertya lehúzó meg vékony lapos csavarhúzóval oldottam meg.Ennyi, köszi azért.
Ahogy a kolléga is írta:... rossz a szerelési sorrend. Addig nem szedjük ki a teleszkópot, amíg a felső csavar ki nincs lazítva. És addig nem szedjük szét, amíg az alsó csavar nem laza.. máskülönben az ember megszívja... Ez sajnos ilyen kerékpár... Rakd vissza rugót, ha szerencséd van, meg fogja feszíteni annyira, hogy ki tudd tekerni a csavart... Bár, ha már elfordult, kisebb az esély, de hátha...
http://youtu.be/e4ZR5PWs2oU
6 percnél nyitja meg még a beszerelt, elöfeszített állapotvan...

a szerszám ami sokszor jól jön:
https://www.amazon.com/Electri...

Amúgy vannak túposok, amikhez van spec gyári szerszám ami aminek a feje illeszkedik a neked most forgó alkatrészbe...Ilyet lehet otthon is csinálni, csak tudni kell, hogy milyen a formája. Sok esetben segít a service manual ebben.
Ez szinte minden motornál igy van megoldva. Nem kell a hiányos tudásod, és hiányos szerszámozottságod miatt mást szídni. Elöbb utána kell nézni, hogy mit fogsz csináli és utána nekiesni a mutatványnak.
Még meg van húzva a csavar, akkor légkulccsal vagy annak elektromos megfelelöjével szoktuk kitekerni, még akkor mikor teljesen össze van szerelve, mert addig fesziti rugó.
A retkes utaktól elkezdett fojni az első bal teleszkóp tehát szimering cserére szorúl.Szuper,nade,az olasz jó anyjába meg aki tervezte a teleszkópot,hogy a tökömbe csavarjam ki az alsó csavart mert csak forog.Rugó, olaj már kint ,le is próbáltam nyomni hátha a nyomás ellentartja de semmi így nem tudok tovább haladni.Van erre valami trükk?Használtat nem nagyon akarok többet mert azok legtöbbje szar ugyan úgy.
Én ilyet használok-- SHAMPION RG6YC vagy RG6YCA .
NGK CPR8E gyújtógyertya alternatívájaként, mit ajánlatok (2001 Aprilia SR 50 Ditech-be). Champion, Denso, esetleg más márka? Iridium- vagy kétpólusú gyertya? Ki, mit használ?
Köszönöm a segítséget!
Na az tippelt jól aki a kuplung anya lazulást mondta. Letekeredett és befeszült, így vitte át a hajtást állandóan...ott ahol ki van fényesedve, na ott volt a nem kívánt dörzshajtás :)
A fojtószelepet lehet újratanítani az ECU-nek. Jól jön, ha hülyéskedik, ha fojtószelepet cseréltek, vagy ha állítottak az ütközőcsvaron. Utóbbinak nem sok értelme van.
Az újratanítás menete:
1. Gyújtáson a csatit lehúzni a fojtószelepről
2. Várni pár másodpercet, majd gyújtást levenni
3. Csatit visszadugni
4. Gyújtást ráadni és a gázkart koppanástól koppanásig kétszer háromszor lassan el tekerni.
5. Gyújtást levenni
6. Hibakódokat kitörölni

A 6. pont menete pedig a következő:
1. Gázkart fullra húzni és tartani.
2. Gyújtást ráadni és figyelni a 'K' lámpát. A gyújtás ráadásakor világít, majd elalszik
3. Mikor a 'K' lámpa újra kigyullad, akkor a gázkart el kell engedni
4. Ekkor elkezdi kivillogni a hibakódokat

A hibakódokat a lámpa villogása adja meg. A lámpa elkezd villogni. Minden hibakódot a lámpa villogásainak száma adja meg. Villog a hibakódnak megfelelően, majd egy hosszú szünet következik, majd a lámpa ismét kigyullad kb. 2 másodpercre és elkezdi kivillogni a következő hibakódot. A kivillogás körbe megy, tehát előbb kivillogja a hibakódokat, majd újra megismétli az összes hibakódot még háromszor. Tehát összesen négyszer, majd a lámpa kialszik, ekkor a hibakódok törlődnek.
A hibakód olvasás (kivillogás) és a törlés megszakad, ha elforgatják a gázkart, beindítják a motort, vagy leveszik a gyújtást.
1: a csatlakozó le a fojtószelepről
2: gyújtásra tenni 10másodpercig
3: gyújtás le
4: csatlakozó vissza a fojtószelepre
5: gyújtás
6 gázhúzás lassan teljesen végig 2 szer
7: gyújtás le
8:hibakódtörlés az Ecuban
A TPS-t, hogyan tudom az ECU-hoz tanítani? Mik a lépések?
Ma lekapom róla a deklit és okosabb leszek. Egyébként 5 évet állt a motor szóval bármi megtörténhet...