Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy a tankidom zár hogyan van megoldva? Vagy esetleg valakinek nincs ez a zár? A kulcsos rész meg van de ami rajta van a rugós nyelv az hiányzik és ami a tankba van becsavarozva ahova a zárnyelv beakad. meg valami fém is van a zárnyelv mögött ami a rugó akad be. De ha lerajzolná valaki az is jó lenne.

Köszi.
Szerintem ennél egyértelműbben nem lehet elmagyarázni ahogy a képen is látszik. A fogaskerekeken vannak kis ,,gödröcskék,, Azoknak passzolniuk kell összeszereléskor, ennyi.
Sziasztok! Tudom, hogy ez Prima fórum, de hátha tudtok segíteni. Ismerősnek van egy super city 50-ese. Ahhoz kellene hengerfej tömítés. Már olyan 3 hónapja keres rá, de nem talál. Esetleg tudnátok segíteni?
Megköszönném előre is! :D
Szia! Azon már túl vagyok, hogy leszedjem a deknit :) De hol kell néznem a jelet, amihez állítsam?
Vedd le a kuplung oldali deklit és így állísd be a kiegyenlítő tengelyt, mert valami ott nagyon el van barmolva.
Sziasztok!
Van nekem egy Cagiva Primam. Olyan kérdésem lenne, hogy miért rezonál nagyobb fordulaton a motor mint az állat?
Alapjáraton nem észlelhető, mivel nincs fordulaton, de nagyobb gázon az egész vázzal együtt rezonál. Mi lehet a baj?
Segítséget előre is köszönöm!
Köszönöm. valaki esetleg supercity 50 hez jobb oldali idomokat nem ad el? Tudom hogy ez prima fórum sorry.
Ugyanaz.
Igen
Üdv Olyan kérdésem lenne felétek hogy a Cagiva Supercity 50-be a Cagiva Prima blokkja kompatibilis Vajon ?
Sziasztok!
Tegnap óta már én is boldog Prima tulaj vagyok :)
Csak sajnos nem volt pénzem egy hibátlan állapotú motort venni :/
Vannak kisebb bibik a motorral.
A "tank" zárja megvan, de nincs benne a helyén, és ha belerakom, nem zárja le.
A blokk bal oldalán lévő olajpumpa deknije nincs fenn a motoron.
Valaki el tudná magyarázni, hogyan is zár az a zár, mert nem sikerült rájönnöm.(ha lenne kép, azt nagyon megköszönném)
És ha valaki tud eladó ilyen olajpumpa dejnit, az jelezze kérem :D
Köszönöm!
csak azért mert az eredeti amiket néztem 20ezer ft körül vannak és annyiért nem akarok dugattyút venni. Most lett kicserélve nyáron a hengerben a persely és vastag gyűrűs dugó lett belerakva, mert ien méretekkel nem volt másik. Viszont ha van egy dugóm hozzá, azt viszont már meg tudom gyűrűzni mert ien vékony gyűrű az van. :))
Üdv dugattyú még éppen van, de miért akarsz te használtat venni?
Helló. A dugattyú után érdeklődöm hogy megvan-e még. Ha igen akkor megtudnád mondani hogy mennyiért adod? Válaszod előre is köszönöm.
e-mail címem: borsikiki@freemail.hu
Látom benne vagy a dolgokban:) Köszönöm a segítséget mégegyszer!
Helló. Érdeklődnék,hogy esetleg a dugattyú külön eladó-e, és ha igen mennyiért. Esetleg ha nem akkor mennyi lenne a hengerrel együtt?
Válaszod előre is köszönöm.
Orvoisolható több módon is.
1: Több garnitúra fogaskerék pár beszerzése, beszereléskor csurig nyomni zsírral a fogaskerék házat.
2: Ráeszkábálsz egy másik indítómotort amihez van bőven alkatrész pl AM blokkra valót.
3: Kihajintot a pics*ba az indítómotort és betolod mindíg.
4: A Prima blokkhoz lehet venni vagy ha nagyon ügyes vagy csinálni berugó szerkezetet. A blokk jobb oldalán ahol van egy kis műanyag pipa(rá van írva ,hogy 500ccm) ott lenne a berugó szerkezet. A Super Cityket elvileg így berugókarral együt adták ki gyárilag. A Prímában is be lehet szerelni csak kisebb lenne a berugási útja mivel az idom miatt nem fér el úgy teljesen, de megoldható.
Sajnos képet nemtudok róla mutatni mert már nem emlékszem, hogy hol is láttam
Google a barátod.
Remélem tudtam segíteni.
Köszönöm szépen a segítséget!
Olyan kérdésem lenne még, hogy az önindítós típushiba orvosolható-e? és ha igen, hogyan?
Van, a képen jelzem, hogy hol. Elnézést kérek attól akitől másoltam a képet.
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy balance tengely van-e Cagiva Prima R tipusú motorban?
Évj. 94
hengerürt. 75ccm
Az is érdekelne, hogy ha van benne, akkor a blokkon belül hol?
Segítséget előre is köszönöm! :)
eladó cagiva prima 50 bontott alkatrészek:komplett 3 seb.vált, 3-as blokkház párban,gyujtásdekni,közbetétdekni,kuplungdekni,6-os baloldali blokkfél,főtengely,szívótorok,membránok,vízpumpadekni,termosztát
,hőfokgomba,műszerfal és fejidomtartókonzol.ár :megbeszélés szerint
szacsomotor@freemail.hu
Sziasztok!

A Prima-ba belemegy a magasabb akkumulátor is? 93mm magas a yuasa 12v 4Ah
és, 105mm magas a másik nagyobb indító árammal gyártott akku.
Ja az enyém gpr de egy uganaz a váz és az idomzat. a kormány alatti részre kell bebillenteni az aksit a gpr-ben. gondolom a prima-ba is ott kell.
Szia!

Van valami fejlemény az indexekről?
sziasztok!
A Primámba szétment a km óra spirálja. Ha valakinek van elfekvőbe, legyen szíves szóljon érdekelne. Esetleg milyen motor spirálja jó bele?