Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Helló!

Lapozz vissza a767.hozzászóláshoz leméreteztem az enyém.....
Üdv! Csak a bukógomba méretei miatt zargatnálak! Ha lesz időd küld el légyszi. Köszi!
Ezt a kéz, ujj bizsergést nekem egy közepes falvastagságú, kézreálló alu kormány teljesen megszüntette!
Kézreálló=olyan szögben hajított, hogy az üléspozíciónak megfelelően, a csuklóim normál állásban maradnak.
A szavaiddal fogalmazva, "a kéz tartása optimális".
Viszont ebből a szempontból a gyári is teljesen jó volt, de az ujj és kézzsibbadást, (sőt hosszabb utakon a vállamat is eléggé éreztem) az alu kormány oldotta meg, ebből én inkább arra következtetek, hogy a karokra ható rezgések minimalizálása az igazi megoldás.
Hát igen, én is próbálok vmilyen megoldást találni a táskákra de elég nehéz bármilyen konzolt gyártani hozzá.
A vibráció. rendszeresen zsibbadnak az újjaim a jobb kezemen (gáz) egy egy hosszabb motorozásnál. A vibrációhoz lehet köze vagy mert kormányt cseréltem és esetleg a kéz tartása nem optimális?
Előre is köszi!
Nekem bukógombák vannak a gépen, de én inkább bukócső párti vagyok. A bukógomba talán a tankot védi meg az alsóbb részeket semmiképp. Nagyon érik bennem, hogy készíttetek valami szolid de működőképes kivitelt. Korábban egy MT03-om volt amin bukócső volt. Az valóban megvédi a blokkot a lábtartókat a fék pedált vagy a váltókart. Tapasztalat. :
http://www.m0moto.hu/givi-type...

SV-hez is találtam már egy egyszerű megoldást, de én azt a blokk előtt egy összekötő csővel megerősíteném:
https://www.suzuki-gb.co.uk/up...

Persze ez ízlés kérdése.
Lemérem a bukógomba méretét és elküldöm.
Üdv!
Sajnos most sem voltak a lábtartó árusok a pécsi vásárban. Még egy kérésem lenne. Ha van bukógomba a Raptorodon akkor a méreteit el tudnád küldeni, mert egy esztergályos ismerős legyártaná. Köszi előre is! Feri
Előre is köszi! Az elérhetőségem: 30/443-1543 Lukács Ferenc
Ha lesz veszek neked szivesen, de nem voltak ma kint, legközelebb jövőhét vasárnap lesz vásár, és nem biztos, hogy lesz. amúgy gyári eredeti csomagolásban mv agusta,husqarna, cagiva tipusokat irja. Picit nagyobbak a recéi mint a gyári raptoré, de másba teljes ugyan az.
Szia! Én sajnos Miskolcon lakom, de ha a pécsi vásárban jársz és esetleg vennél a Raptoromra első lábtartót akkor el tudnám hozatni mert van pécsi kollégám. A lábtaró árát elutalnám neked vagy a kollégám kifizetné. Sehol nem találtam eredeti lábtartót és az ára is szimpi.
Megköszönöm ha tudsz ebben segíteni.
Üdv Feri
Vicces, de a pécsi vásárban, originál csomagolásban, és vettem ,még gyári suzuki olajszűrőt is, olcsón. Ha jól emlékszem a lábtartó pár 3 ezer forint volt, és még volt nekik. Illetve gyári indexeket akarok még én is venni tőlük.
Az eBay- en találtam mv agusta 8mm méretü lábtartót vagy hat féle színben
Köszi, de honnan szereztél mv augusta lábtartót? Vmelyik japán motor lábtartója esteleg?
Ez a gyári szma a lábtartónak:CA0006900, CA0006899. Én mv agustaét raktam rá.
Üdv mindenkinek!
Egy 2001-es Cagiva 650 raptoromhoz keresek első lábtartókat ( gumik elkoptak )és a sebességváltó gumiját is cserélni kellene. Milyen típusú motoroknak a làbtartója csere szabatos? Köszönöm előre a válaszotokat!
Hali!
Voltam folytószelep szinkron állításon és megoldódott a motorom problémája. 12 ropi volt a szervíz, de most egyenletesen jár és nem torpan meg hirtelen gázadásra.
Szia! Hát kicsit tovább voltam elhavazva mint szerettem volna :)
Ja és igazad van, az univ.-nál más a helyzet valóban, csak ezt nem írtad, nekem meg az másik megoldás ugrott be elsőre
Ez esetben szerintem "legegyszerűbb" a műszerfalba menő vezetékkötegben megkeresni a fordulatszám és sebesség jelet, és oda bekötni. Abból fog kalkulálni, ahogy írod.
Sajna ebben pontosabbat nem tudok.
sziasztok. 1 kérdés 35 ös mikuni csonkot tudnák rendelni mert 34 es nem találok de a karbi mikuni tm34 es ? paszol a 35 ös is nem? nem hiszem hogy akkora különbség lenne méretbe . De viszont találtam egy 34.esti is de azt Delortó karbihoz írja nem tudom hogy passzolnia kell a típusnak is vagy ezek jók minden fajta karbihoz csak a méret stimmeljen. ? várom a válaszotokat mert addig nem merem megrendelni köszi előre is
Köszönöm ,nagyon rendes vagy, de sztem mi nem egyről beszélünk, ami nekem van az univerzális, ez a fordulatszám-sebesség arányából kalkulálja a fokozatot.
Bal oldalon a váltótengelynél találod a váltóállás érzékelőt.
Viszont 2001-es Raptorban ill. SV-ben is csak üres állást jelez, és asszem a 2004-5 évjárattól van olyan több érintkezős, ami alkalmas a sebességfokozatok jelzésére.
Tehát ha még az eredeti akkor először ki kell cserélned, és csak utána tudod bekötni, és betanítani a fokozatkijelzőt.
Vezetékszám árulkodó, vagy ki kell mérni, esetleg kiveszed (döntsd meg jobbra, mert kifolyik az olaj!) és megnézed hány érintkezős.
Ha addig nem jutsz előbbre, és szükséges, akkor hétvégén vagy inkább jövő hét elején, E-mailben majd pontosan leírom, hogy mi merre, hogyan.
Sajna előbb nem érek rá.
Sziasztok!
Vettem egy fokozatkijelzőt, esetleg valaki megtudja mondani, hogy hol keressem a vezetékeket amihez csatlakoztatni kell ?
A pozitiv, negativ rendben, de kell neki fordulatszám jel ,kilométerora jel, neutrál light( gondolom világitás+) illetve leam/set up( ezt nem tudom értelmezni) Köszönöm!
Köszönöm válaszod!
Helló Thomek!

Ha egy igazi élménymotorra vágysz akkor nagyon jó választás a raptor.Nagyon nyomatékos a motorja, nem kell szétforgatni ,hogy haladjon.Igazából kanyargós hegyi utakon érzi jól magát,itt domborodik ki minden előnye,jó futómű,nyomatékos motor,pontos váltó,jó fékek(brembo).Szerpentinen 1000-esnél nagyobb motorokat is lehet vele alázni.Én autópályán kifejezetten utáltam vele menni. A váza is eléggé merev,az első rugóstagok (igaz,hogy nem állíthatóak)nagyon jól vannak hangolva gyárilag,az én 110 kilóm alatt is jól viselkedik.Eléggé alacsony az üléspoziciója( magas embernek kényelmetlen)Üzembiztos szerkezet,az enyémhez a szervízanyagokon kívül semmit nem kellett venni.Ezekhez meg olcsón hozzá lehet jutni.
Hátrányok: Pakolás szempontjából nulla.A tankja műanyag mágneses tanktáska kilőve,gyári konzollal (hátra)én még nem találkoztam...az ülés alá az EÜ csomagon kívűl nem fér semmi.Én hasitasit vagy hátizsákot használtam. A v-2 vibrációi miatt kicsit kézzsibbasztós,de az idény végére megszokható.
Üdv mindenkinek!Erős rokonszenvet érzek a raptorok iránt,bár ez a vonzalom részemről pusztán esztétikai... :) Az lenne a kérésem hozzátok,hogy írjatok a jó és rossz tulajdonságairól,hogy eldönthessem,rokonszenves-e nekem egyéb szemszögből is.Azt még hozzátenném,hogy csak egy `77-es Yawa Californiám volt idáig :D Jó kis old timer feeling,de már másra vágyom...
Sziasztok! Szervíz megvolt, most sport kipufogot keresek, esetleg ha van valakinek érdekelne.