Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mindigazaqrvaital 😎 😂
mindkét oldalról lehet ismeri ilyet meg az ellenkezőjét is
ismerek egy sofőr gyereket annyi idős mint én, ősz óta legalább 2x volt covidos mert a család mindig pozitív lett
aztán kutya baja
fene se érti már ezt az egész szart ami itt van
haver meg 2 mázsás kőgolyókat emelget, oltva is van aztán minden baja volt napokig, aztán nem kokszol vagy 15 éve, szóval nem gatya a szervezet
Csak úgy, voltam melót nézni cégnél ahol kiderült, hogy decemberben lélegeztetőre került covidos helyére keresnek embert, főnök elmondása szerint erősen tagadó volt a fickó 40-es jó kondiban lévő, 1 hete lekerült a gépről azóta "csak" oxigént kap és kb 2 hét múlva mehet haza, de palackos lesz még egy darabig meg annyira összeesett szegény, hogy nem tudni mikor lesz egyáltalán munkaképes és mondta a góré, hogy ennek hatására oltatta be magát ő is most kapta pár napja a másodikat amúgy ő is egy 30-as jó kondis ember. Ezt semmi rábeszélés okán hanem csak mert ez egy covid topic.
😂....ami jobban aggaszt, hogy sör alátétnek meg kicsi.. 😲 😋
Szereted a balcsi szeletet, meg a speciált. 🙂
vannak direkt ilyen kencék amik erre valóak
amíg nem keményszik meg addig a víz se megy be
évekig fasza
akkor van gond ha lehúzáskor berágja a tengelyt onnantól csak szopás lehet
én reszelgetem-csiszolgatom polírozgatom ezeket mert másnak nincs türelme hozzá
ugyanez van a beszakadt csavarokkal is, ha nem összerogadt akkor azért százból száz kijön
Én szoktam zsírozni a csavarokat meg központosítót is vékonyan, azt nem rohad össze a fém az aluval.
ugyanmár
a jó cucc bírja
mondjuk volt olyan aminek letörtük a négyszög részét
de adtak másikat 😂
3/4 es kis kulcs volt de atom erős
Utána,hamar kuka.Max 8 bár 10 es csövön.
ilyenkor kell 12 bar vagy többre fújni a tartályt aztán menni fog
ezek a kis 20-30nm csavarozók is megtáltosodnak 😂
Kérdezz másokat is ,majd elhiszed.A kerék csavar úgy rá van gyógyítva kuposan az alufelnibe,hogy néha csak erőkulcsal lazul meg.Amiket a kulcsokra írnak ,egy elméleti valami.Sosem hittem,hogy annyit tudnak.
Nincs idő szórakozni, Berneres rá,így vagy úgy kiszedtem.Vagy beszakad,akkor fúrás menetelés.Főleg Opel segedalváz csavarok.Ott nem lehet fujkálni, teljesen zárt.Ide oda,ha nem akkor beszakad.
1800 Nm az 1 méteres száron 180 kg erő... ne mondd, hogy ennél nagyobbat nyomsz...
Gyengécske, sokszor a Berner 1800 Nm-es légkulcs sem bírja meglazítani a csavart.Akkor jön az erőkulcs 3/4 - crova. 😁
wd 40 nagy kamu cucc
én inkább petróleum és petróleum+ műszerolaj keveréket használok
amin ezek nem segítenek azt már baszhatja az ember
fecskendőbe 3 csepp a tetthelyre aztán nem kesz könyékig retkes az ember bontáskor
vannak ilyen spéci cuccok is
igaz hogy ez hoki kulcs de szinte mindenre van megoldás
https://gebotools.hu/products/...
Sajnos vannak olyan helyek ahol nincs más csak a puszta erő,hosszabbított szerszámokkal.Egy oduba,nem fér oda a légkulcs.Vannak korlátai az ütvecsavarozonak,főleg a férőhely,vagy a nincs szembe,stb.A vd-40 től komolyabb csavarlazitókat használok.De azok sem csodaszerek.
Ez csak úgy.... ....a "szerzett" védettségről:

https://index.hu/kulfold/2022/...
Én is egyedül csinálok mindent, de légkulcs barátom soxor segített az ilyen nehezen lejövő dolgoknál 😅 baj akkor van, mikor nem fér oda.
fogalmam nincs hiszen nem látom

mi mostanában kb minden szopó dolgot levegős szerszámokkal oldunk meg
előtte voltak a 2-3 méteres pajszerek-hosszabbítók
amikor a többszáz kilós villanymotort ketten fognak pajszerral én meg 2 méteres hosszabbítóval tekerem a lehúzót ott is rongálódik az izom
légkulcs meg leveri seggen ülve egy kisszéken
ilyen 60-70kw is kompresszorokat nem egyet műtöttem már szét kézzel, de most már inkább hozzzá sem kezdek
inkább 1x eszek egy nap
Fújkáld WD40-el, az csodaszer. Opel Omega futómű összerohadt cuccait se bírtam megindítani, 10 perccel a befújás után meg lejött minden ugyanazokkal a szerszámokkal (fél méteres 1/2" hajtókar)
Írd le ,hogy mi a megfelelő eszköz.Kíváncsi vagyok. 😉Mert ami nálam nincs olyan nincs is..De egyébként ketten minden könnyebben megy.De én egyedül dolgozom. 😎
erre szokták azt mondani hogy az erővel próbálják az észt pótolni...
ilyen munkát nem szabad végezni ami elkora sérülést okoz a szervezetben
be kell ruházni a megfelelő eszközökre és nem megszakadni
különben a segged se tudod majd kitörölni x év után
és senki sen fogja helyetted megtenni még az sem aki miatt most megszakadsz
F.j.kezdte hántorgani,a galambos faszsággal indított.Erre kerekedett ki a dolog.Gondolod ,hogy egy lengőkar cserével véget is ér a tudomány? 👏
Na, na..... Mondtam már, egy le gőkar cseréből ne csináljunk már tiptronic javítást. Tény hogy tud szopós lenni, de nem bonyolult.