Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

írj rám e-mailt!
(van fenn hirdetésem azon keresztül tudsz írni!)
ez az oldal szerintem tud segíteni....
http://www.gearingcommander.co...
egy kis angol tudás kell hozzá (a Select Bike Brand-nél benn van a Derbi Senda X-treme 50 R 2004 aminek a blokkja egyezik a régi gépekével csak a lánckerekek mások, de a váltóban az áttételek ugyan azok!)
Letudná nekem mérni, hogy a Sendának mekkora fékcsöve van elől, hosszra? És, hogy valakinek van-e eladó, normális áron..?
Értem, köszi szépen! Váltóm nekem is van. Tudok olcsón H-s Sendát ezért kérdeztem. És akkor minden egyezik ugye? A blokk is gondolom.
Hallottam ilyet is. Én általánosságban beszéltem. Természetesen mindig addig kell járatni amedig a gyártó előírja. Legalábbis érdemes.
Ó bocs én 2000-3000-et olvastam, csak mert mondom az sok. Én általánosságban beszéltem.
Azért az öntvényhengert nem jó ha egyből kaszabóljom. 300km-t lasan lájtosan 40-45km/h. Aztán még 300km 100km-ként lépésben egyre nagyobb fordulattartományban. Az 50 blokk bejáratása 600km. 125-é pedig 8-900 km. Az én 70 kb akkor 700km. Ezeket az adatokat a dugattyú készítő írta le.
a 4sebest át lehet alakitani 6osra, ha kell van nekem komplett 6os váltószettem :) H sendára rámegy az R senda idomja, ha erre gondolsz, csak 2 pici vasrud hiányzik a bölcsőről,nem nagy dolog... oda lehet simán hegeszteni
Mármint a GPR-ről tanultad? Mert ez azért típusfüggő. A másik motoromhoz pl. azt írták elő, hogy 800 km-ig max. 4000 fordulat, utána további 800-ig max. 6000 rpm fordulat, így összesen 1600 km volt a bejáratás.
Valaki tudja hogy a Senda H ugyanaz-e mint a sima, tehát az idomokat át lehet-e tenni, meg hogy H-s Senda 4 sebességes és bele lehet-e tenni a 6 sebességes váltót. Ha valakinek van tapasztalata akkor ossza már meg velem.
Ha nem bánod egy kicsit beleokoskodnék. 500km-ig kíméld, utána lehet emelni a tempón, 1000 km-től pedig használhatod rendesen. Én iskolába tanultam hogy ennyi a bejáratás. A valóéletben haveromékkal nem járatjuk és még sose állt be. Ez csak jótanács!
Én annyit tudnék hozzáfüzni, hogy elől 13 hátúl 52 lánckerék van gyárilag. Lehet a 14/50 kapcsolat nem a legoptimálisabb. A másik lehetőséget jó hogy megszüntetted, mert nekem az is hozzájárúlt hogy besüljön a csapágy a motor megvétele után. Ha kicsi van hátúl elvileg gyorsabb de sokkal gyengébb is. Lehet azért nem pörög már ki. De várj még pár hozzászólót.
Sziasztok.
Egy kis segítséget kérnék ha valaki tud ötletet hogy mi lehet a gond a Derbi Senda R 50 nesem gondja.javascript:smile(document.frmmsg.body,'10');document.f
rmmsg.body.focus()
Először is Jól húz egész 3-dikig 4-dikbe meg mintha elveszne az erő, elkezd lassulni. Most elől van egy 12-es hátul meg 50-es lánc kerék. javascript:smile(document.frmmsg.body,'49');document.frmmsg.b
ody.focus()
Eddig egy 14-es volt elől és egy 70-es hátul. Ezzel annyira pörgött hogy nem győztem váltogatni. Beraktam a 50-est hátra a 14-est előre, így meg nem pörgőt ki. javascript:smile(document.frmmsg.body,'50');document.frmmsg.b
ody.focus()
Minden ötletet elolvasok és ha tudom ki is próbálom.javascript:smile(document.frmmsg.body,'30');docume
nt.frmmsg.body.focus()
Nem tudom milyen alkatrésze van még engem csak a hátsó kerék érdekelt,de csornai az illető és komplett motort hirdetett,de azt már eladta.Csak telszámot tudok.Miért kérdezed?
akitől veszed a hátsó kereket, kérdezd meg nincsen-e neki véletlenül töretlen műszerfala (műszerek nélkül) vagy kmóra spirálja :)
Ez a Senda teszt motor a képen.Tán azt vetted meg ? Vagy csak simán megtévesztésnek nem a tied rakod fel.
Elvileg lesz egy jövőhéten.Ezt is komplett motornál találtam pótalkatrészként.Köszi a segítséget,azért jó hogy vannak segítőkész emberek is itt az oldalon.
hát máshol nem tudok :/
e-bay-en aranyárban adják az alkatrészeket :/
Jó gép :)
Bírja a strapát :)
supermoto szetteset ajánlom, mivel csak aszfalton akarod használni :)
A blokk az erősnek mondható a maga kategóriájában, alkatrész van hozzá dögivel :)
Fogyasztás 3,5-4 liter között mozog egy gyári gépnél :)
végsebesség 75-80 körül, de szerintem egy 100kg-os személy alatt gond nélkül fog 65-70-et menni :)
Sziasztok!

Munkába járáshoz vennék egy Derbi Senda endurot, viszont az ismeretségi körömben senkinek sincs tapasztalata ilyen gépről.
Ezért kérném a segítségeteket, pár kérdésben:
185cm/100Kg mérethez mennyire lenne "ideális" a gép?
Napi 2X30Km -t kéne bírnia -aszfalton- ez mennyire számít nagy igénybe vételnek?
Ebből a távból 5km lenne országút (gyenge forgalmú) és 25km város.
Milyen hibákra érdemes odafigyelni egy 8-12 körüli példány vásárlásakor?
Igazából 50cm3 kategóriában csak Simson és Yamaha Jog tapasztalataim vannak. Előbbivel állandóan szívtam, utóbbihoz szinte csak benya+olaj kellett :)
Köszi.
Sziasztok

E L A D Ó

2005-ös SENDA SM Gyári 2db tükör, hátsó sárfogó rész, króm kipufogó védő, narancs/piros fényvisszaverők.
Olcsón vigyétek.
Elérhetőségem:
harminc/356-héthat-54
rewind (kukac) vipmail (pont )hu

üdv
Hali mindenki!
Nézzetek be! http://www.kepesmotor.hu/motor...
Van még 1-2 cucc
Szia sajna bukó.Eladta a Celldömölki is.Esetleg valami más?Előre is köszi a segítséget
Szia!

Én csak ezt tudom

http://www.derbimotorcyclespar...

Vagy esetleg a googleba beírod és amit talál képekben.