Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Jóregelltet! Persze hogy vákuumos, lehet majd megszívom akkor. Tavaly is megszívtam és ment.
Az akksit eléggé rosszul használtam, 2x vagy 3x szinte teljesen kifogyott belőle a folyadék, örültem hogy feltöltés után még újra tudtam indítani. De azt tudtam hogy mostantól hamarabb fog lemerülni álláskor, szóval a legjobb ha teljesen új akksit veszek bele. Nem árt neki, használni meg használ! :)
Minden jótr Neked is ! Lehet nem ártott volna , ha előtte feltöltöd, vagy szólsz valami villamosmérnök ismerősnek, aki feltölti. De nem tudom a motorodon a benzincsap vákuumos-e? Nekem első dolgom , ha indítani akarom, hogy a vákumcsövet megszívom egy fecskandővel,
és megvárom amíg feltólt. És így szinte mindig azonnal indul. Lehet ,most azért szebb a hangja, mert hideg az olaj?!
elolvad az most is Józsi, nálunk nulla fok van, de az utakon nem nagyon marad meg :) És egyre csak melegebb lesz...
Tegnap 3 hónap állás után elővettem a motort, csak hogy beindítsam, hát az enyém akksija egyébként is haldoklik, ezért majd legközelebbre már új lesz benne, szóval az persze hogy nem indult, viszont asszonyé 2dik indításra olyan szépen járt, hogy nyáron sem volt ennyire szép hangja (vagy már annyira rég volt, hogy nem emlékszem :) ).
Szülinapjára kapott doboztartót, meg egy használt 46 literes givi dobozt, tegnap nem sikerült még ráapplikálni a tartót, mert 10 évvel öregebb GS500E-re való, de a rögzítőpontok ugyanott vannak, szombaton ha törik ha szakad, valahogy felrakom! :)
Jó napot adjon Isten! Ma már kétszer hánytam el a havat (nem okádtam) , most megint szakad, de hadd szakadjon , le van szarva , majd tavasszal elolvad!
Milyen betegséget kaphatott el, mikor már elég komoly védőoltások vannak.
Nagyon remélem, hogy meggyógyul, jó erőben volt. Mindjárt kapott gyógyszert, helyre fog jönni a rosszcsont. Szorítok neki!
Mindenesetre kiváncsi leszek mi a gond vele!!
Aki állatot tart az tudja hogy az ők eszükkel kell gondolkodni és nem elvárni ennek a fordítottját, ez a legnagyobb probléma a fegyelmezéssel is, Zara olyan okos hogy a hangsúlyból is ért. Azon az estén mi is elég csúnyán összeszólalkoztunk az illetővel, emberekhez egyáltalán nem méltó módon... de mit vársz az ilyentől aki egy pórázon sétáló kutyába is beleköt, az vajon a saját környezetében hogyan bánik az állatokkal... kellett már hogy szigorodjon az állatvédelmi törvény, de sajnos még mindig nem eléggé szigorú.
Sajnos nincs jól Zara, nemrég ment el a doki, levette a vért és megint beoltotta kétféle gyógyszerrel, Péntekre reggelre lesz eredmény.
Szia Laci! Nem csodálom, pedig amilyen izmos feje-nyaka van ennek a kutyusnak szarrá harapta volna azt a kretént! Miért kell egy alapjában békés bár a saját árnyékától meg nem ijedő állatot hergelni?! Nem lennék meglepve ha a teknővájók közül lenne .
Nem tudom Józsi, az első télen még pici volt, akkor is a kazánházban húzta ki a telet de tavaly már kint volt és soha nem láttam hogy fázna. Bizony felismerik a jó szándékot, de a rosszat is. Az őszön egyszer egy züllött falubelivel hozott össze a sors amikor sétáltunk, direkt átmentem a túloldalra de az a hibbant ráemelt a kutyára egy botot... na olyannak még nem láttam Zarát, a hátán úgy felállt a szőr mint az oroszlánnak és alig tudtam visszafogni. Nem tudom hogy engem védett, vagy ez természetes reakció náluk ha agresszióval találkoznak, mindenesetre meglepődtem még én is de a baromarcúnak is felakadt a szeme.
Nagyon remélem én is, a lázból inkább arra lehet következtetni hogy valami fertőzést szedett fel. Most néztem rá az előbb, a kaját szerencsére megette, az is haladás mert tegnap még az se kellett neki.
Szegényke! Nem lehet, hogy a hirtelen hideg miatt? Remélem helyre jön a rosszcsont! Nagyon barátságos volt pedig akkor látott először.
Már többször észre vettem, hogy az állatok felismerik ki van jó szívvel irántuk!
Bízom benne én is hogy helyrejön. Nálunk az előző kutya egy nyári vihar alkalmából stresszelt be annyira, hogy agyvérzés szerű probléma lépett fel nála. Nagyon hosszú időbe telt még jobban lett. Előtte is félt minden erősebb hangtól, legyen az tüzijáték, petárda, égdörgés. Sőt, volt olyan, amikor elkezdett erősödni a szél és már kéredzkedett be a kazánhoz, mert félt a közeledő vihartól. Remélem nálatok még csak hasonló baj sincs.
Valami vírust szedhetett fel a doki szerint, holnap megint jön, jó orvos, ha úgy látja vérmintát vesz és akkor pontosan kiderül mi a baj.
Az a jó a robogózásban hogy kis könnyű a gép és oda rakom ahova akarom, csak hideg van rajta, hiába esett a hó nem sokat enyhült, most is -7°C van.
Nem tudjuk mi a baja, a sok pirotechnikai szarság is megviselte amit a napokban itt a környékünkön fellőtt a sok paraszt, először azt hittem az viselte meg mert félve laposkúszásban közlekedett... de amikor már a kaját se ette meg és nem jött a hívó szóra komolyabban megijedtünk. Szerencsére teljesen külön helyiség a lakástól a kazánház, és ott is van egy radiátor amit még kinyitottam neki. Biztos a láz miatt remegett mert mióta meleg helyen van azóta elmúlt a remegése. Ilyen bágyadtnak még nem láttuk mióta velünk van, remélem nem lesz komolyabb baja, fiatal erős kutyus még ő.
Ilyen végletes túlzások eszembe se jutottak.
Mi történt a lányzóval? Megfázott, vagy séta közben szedhetett össze valamit? Szorítok, hogy meggyógyuljon. Nálunk mióta bejöttek a hidegebb idők, bent van a kazánnál Roni. Szilveszterkor meg egyenesen kizavarni se lehetett volna a durrogás miatt.
Ma hajnalban még száraz úton én is robogóval mentem dolgozni -9 fokban. Délután már csak -6 volt, meg letaposott hó az úton. Csodálatos volt.
Minek nőjön be arra a kis 60 évre ami még visszavan?? Mi lett azzal a szegény kutyussal?? Szurkolok neki!
Itt is esik és én meg hómotoroztam a robival, eddig csak váltós motorral csináltam ilyet de azt is már régebben, ez másabb a variátor miatt... olyanokat drifteltem hogy csak na, de nem sokáig merthogy az asszony szerint "benőhetne már a fejed lágya!"
Miért ne írhatnád, de megnyugtatlak nem vetkőztem ki emberi mivoltomból főleg miután észrevettem hogy Zara beteg, este nem ette meg a kajáját és ki se jött a házából. A kazánházban csináltam neki helyet mert remegett. Ma lehívtam a dokit, 3 féle szurit adott neki mert láza is van, holnapig ha nem javul vért vesz és a mintát beküldi vizsgálatra. Most mintha jobban lenne már, de azért bent marad éjszakára is.
Felénk ezt úgy is mondják: viriböl a kacsa, mikor a csőrével a vízből szűri ki a "tápanyagot", de Neked is egészségedre váljon!!
Tényleg furcsa lett volna,ha akkor cifrázod a lépést , mikor már mindenkinek a macskajaj is elmúlt.
űItt ,most esik a hó, "hull a hópehely" , a fene egye meg. Még a végén sportolás lesz belőle! Bár nem kívánom.
Azt már csak nem írhatom le hogy: be vagy b@szva?
a rendőrségi szakzsargonban: ittas vagy,
Krumplis? merhogy népiesen azt jelenti, de ezen kívül előfordulhat még úgy is tájnyelven mint pl. kolompér, grulya, földialma, svábtök meg mittudomén...
Ez azt jelenti, hogy kicsit pityókás vagy?
Üdv Józsi és mindenki!
Ígyekeztem bepótolni a lemaradást de az olyan hülyén jött volna ki amikor tele újévi fogadalmakkal mindenki hót józan, csak én vagyok pocsolya... úgyhogy nem kellett a fehér kesztyű nekem se, de azért belefecsertem egy kicsit mindenbe, mint a ruca
Január-február, és itt a nyár!!!
Valaki mintha említette volna, hogy most már rövidülnek az éjszakák, meg mindjárt március. Szóval ne aggódjál, itt lesz mindjárt.