Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Plusz egyszer már mondtam hogy elhúzhatsz innen a vérbe a hülye affektálós fejeddel..
Szerintem meg kurvára befoghatod a pofád.. Baxom a fax fejedet egy kérdés volt csak cumifejű.. Akkor a faszért használod a Xadot mert azt pl. mi ajánlottuk, de kurvára senki nem kért rá hogy használd .. HA mindenki így válaszolt volna a kérdéseidre akkor mi a szart raknál a retkes motorodba? Hmm?
Mert kurvára semmi közöd nincs hozzá, és nem emléxem, hogy kértem volna a véleményedet!!
Na erre az olajra kíváncsi leszek. Mit tud 1200 ért és még full szintetikus is. Ha már ennyire szíveden viseled a motor sorsát meg be Xadozod miért nem próbálod ki a Xado 10 40 jét? Er5 be tökéletes. Mondjuk nyilván nem 1200 ft.
Attól függ. Ha tavaly év vége felé raktad bele akkor nyugodtan menj el vele még 5400 km-t. Ha év elején.. Hát.. Én akkor is elmennék vele annyit. Nagy reklám fogás ez az évente cserélj olajat, tömetik velünk az olaj gyártók a pénztárcájukat.. Olyan hamar azért nem megy tönkre az a huuu de tartós, huu de nagy terhelést kibiro, huu de hiper szuper olaj, amit arany áron mérnek, és attól mert elmúlt fél éves és nem használtad csak állt a motorodban hirtelen egy értéktelen hulladék fossa lesz nyilvánítva.
Ugyan már..
Nyugodtan motorozd le a szezont vele azt a vége felé rakd bele az új olajat. 600 km-s olajnak mi baja lehet? Szinte semmi. Az még el sem koszolodott szinte. Szerinted amit rendelsz a boltból az mikori? Lehet 2 éves át címkézve. Volt, van, lesz is rá példa. Általában 2- 3 évre még vállalják ha nem többre az olajok szavatosságát.
Évente illik lecserélni, már én is megrendeltem a hozzávalókat!
Köszönöm a válaszaitokat.
Olvastam a Mol olajról írottakat. Most ezt fogok az Er-5-be tenni én is. Igaz tavaly összesen ment bele 600 km. többen mondják, hogy hülyeség lecserélni. Nem tudom. Félti az ember a gépét.
A 13,7V még elmegy, pláne bekapcsolt fényszóróval! Amúgy 14,7V a maximum, tehát a 14,9V még teljesen jó!
A generátor biztosan: a töltőfeszültséget a feszültségszabályozó állítja be.
Nem olyan vészesen sok az a 14,9V sem terheletlenül, főleg hogy úgyis kötelező mindig világítani.
Sziasztok !
Jól tudom ugye, hogy egy jól működő generátor töltő feszültsége 14.4 V maximum ?
Cimborám Yamaha Xs-400-asában ma mértük és 14.9 V-ot mutatott a műszer terheletlen állapotban. Azaz ha nem ment semmilyen fogyasztó. Ha bekapcsolta a világítást lement 13.7 V-ra. a töltőfesz. Jó ez a generátor vajon ?
Hová lett erről a felső műanyag porvédő?Ha leszerelték akkor mégiscsak bonthatónak kell lennie.
Ki fogom, mivel már megrendeltem.
Én meg túramotort (konkrétan DL650-et) vennék, csak nincs pénzem rá (értelmes állapotúra pláne). Ez van. Egyébként közlöm veled, hogy ezzel a ronda nagy Givi plexivel 130-nál nem cibál annyira a menetszél, mint nélküle 100 körül.
Félszintetikus, és nekem nagyon bevált mindkét eddigi gépemben: a kicsi blokkját anno megbontottam, és olajsárnak, lerakódásnak sehol semmi nyoma nem volt. A GS váltója is nagyon szépen vált vele. Nem saját ötlet, a Honda Varadero klubos srácok a 4 millás motorjaikba is ezt a "szart" öntik, talán nem véletlenül. Ennek most ment fel az ára, én még 1650,-ért kaptam: http://www.hungarolube.hu/webs...
Ettől már csak a chopperesek tudnak jobban kiakasztani amikor jön a borntubívááájd duma utána akasztanak akkora baszott plexit qa hurka csopper elejére hogy egyik ismerős Maraudere evett vagy 1,5 literrel többet meg 10 el kevesebbet tudott végre mint pleko nélküli állapotban. Nooooormaaalis?
Hát nekem bevált de tény hogy minek vesznek az emberek naked motort ha utána elcsúfítják egy ronda plexivel. Mondjuk én többet naked motort nem veszek a Ze után, minimum fél vagy teljes idomosat. Annak van értelme.
Az milyen olaj? Link?
Ez kétségtelen. Viszont a kicsi sem szép, de legalább guriga taknyot sem ér.
Próbáld ki tesóm érdekelne mit tapasztalsz!
Mindig innen veszem, a MOL MotoStreet 10W40 olajjal együtt: két hónapja vettem 4L olajat, 2 sprayt, és bele fért az 5 kg-os csomagba (MPL). Utánvéttel volt 1370,- forint.
Jamegrondamintbűn nagy baxott holapat a motor elején...
Naottvané! Kurva jó ár!!!
Hoppá valóban jogos az 5 pont. Mivel épp veszett láncspre tárgyalásban voltunk nem néztem az előzményeket. Így már valóban jó az ár, épp csodálkoztam is hogy hogy kerülhetett egy kis láncspre 7 ezerbe.
Szkjúzmí
Stipi-stopi én nyertem. 2dl XADO 2800 ért. http://www.olajwebshop.hu/xado...