Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

https://www.hasznaltauto.hu/auto/suzuki/wagon_r_plusz/suzuki_wagon_r_plusz_1.3_glx_5_szemelyes__cool-11981733
https://auto.jofogas.hu/hajdu_bihar/Megkimelt_Suzuki_Wagon_R__elado_69900187.htm
itt van pl ez az ótó, öcsém akar ilyet venni. megnéztem, nem rossz ! minden elemét festeni kellene jobb első ajtó alul, géptető 2 helyen horpis, nagy tetőre ráesett a garázsajtó, hátsó nagy ajtó 2 helyen abból 1 rozsdás, a bal oldal komplett olyan mintha rózsafa mellet járnál el minden nap. motor indul nem füstöl klíma megy. ÉS vártam hogy a 11 éve egy tulajnál lévő autó motorjáról szervizről is mond valamit, semmit ! kérdezem hogy olaj fogyik belőle, azt sem tudta megmondani mikor volt cserélve, csak annyit hogy a felső nívóról el fogyik az alsó nívóig az olaj a cseréig. felülről le volt mosva a motor, de a jobb oldali hengerfej részről láttam hogy szökik az olaj, alá feküdtem ÉS, nos amit láttam alulról az éri a kritikát, nem lehetett felismerni az alsó részeket. egy fekete olaj sáros gubanc volt a váltó féltengely motor rész, onnan gondoltam hogy ott az olaj dekni leeresztő része -csavart nem láttam- hogy ott csepegett lefelé az olaj az aszfaltra mint legalsó pont.. sok sok liter olaj folyhatott el úgy hogy olyan szinten ráégett a meleg részekre, majd vastagodott az évek során, hogy akik a videókban és baráti körben is hencegnek hogy milyen jót sztoppitam itt ott milyen frankón lapoltam a gépet itt is ott is a városban, azok vajon látnak e ilyen olaj kitermelő szerkezetet ami minden nap ingázva a várost és a vidéki utakat fel locsolják finom friss olajjal, nem gondolkoznak hogy ha eccer nem jön ki a lépes és ráfut egy ilyenre akkor kampec dolóresz neki, a technikának, vagy rosszabb esetben meg nyomorodik. el sem hiszem hogy ahol parkol a verda ott ne lenne egy luk a földön, a világ másik részén meg egy olaj fúró torony ami kitermeli ami itt elfolyik. sem emberileg nem foglalkozik vele, és mivel megmondta hogy autó didakta így műszakilag is off az eladó. a történet ott futott zátonyra mikor említi hogy jön az új ótó, opel astra j 1.6 ezért sürgősen eladó mert minél többet szeretne bele tolni a hitelbe ennyi, ugyan úgy vissza süllyedtünk a 2007-es állapotokra, hitelből csak hitelbe menekülnek az itt maradtak, a sajtó amit itt olvasok néha , az meg azt szajkózza milyen jól teljesítünk. HITELRE !

képet nem mertem készíteni, de még robesszel is hanyagolom a nagyobb dőlés szögek próbálgatását, a suzuki alsó részét látva nem szeretnék még egy -nem az út és látási viszonyoknak megfelelő - végzést olvasgatni.
egy kint -deutsland - dolgozó csákó mesélte hogy a police kivezette az autó pályáról a kis tgk.-t mikor le ellenőrizték, a német rendőr nő szolgálati egyenben lefeküdt a tgk-alá és végig ellenőrizte hogy nincs e olaj csepegés a járművön ! mivel nem volt, így átnézte a platón heverő szerszámokat is -hogy bele tudjon kötni- , mivel azok csak jó magyar szokás szerint műanyag vödrökben itt ott rögzítetlenül hevertek szanaszét így kiosztott egy 150 eu birsit + a kacatokat be kellett rakni a fülkébe. ha csepegett volna az olaj az rosszabb mutatvány mert akkor motor defekt és csak tréler vihette volna el. ebben az országban hol látsz olyat hogy lefekszik a yard az autód alá?
Erre azt mondom, hogy van az a pénz. Aki 50 ezerért éhezik ahelyett, hogy élhetne is 500 ezerért, az szimplán csak hülye. És nem a főnökségről van szó, ezt nem is tudom honnan vetted. Az emberek élni akarnak, basztatás és baszogatás nélkül, de lehetőleg úgy, hogy ne kelljen sakkozni a számláival meg azzal, hogy ma jut-e párizsira, nem csak kenyérre. Ismerősöm kiment Írországba dolgozni, messze nem volt főnök, de rendes fizetést kapott, nem mutyizva, tudott megtakarítani, emellett kocsit venni, meg minden szart, amit akart és csomó pénzt félre is tudott tenni. És még csak diplomája sincs és nem végzett különleges munkát sem. És van még jó pár ilyen példám ismerősi körből. Ennyit erről, nincs ebben semmi MSZMP.
amit írtál abban ott a korrupció. mert van egy megrendelő pl állam, mivel rendszer szinten van a korrupció így csak az kap MEGBÍZÁST és ezt értsd jól aki nyal a hatalomnak, a megbízott az ő sleppjének és nyalóinak osztja tovább a megbízást. ha ez már 2-3 szinten át fut akkor jöhet a tényleges cég kft bt vállalkozó aki effektív munkát végez abból él meg, így mire egy kvázi munka darab rajza és árajánlata megérkezik oda ahol legyártják már, az 1000ft-os megrendelői ár csak kb 250 ft-ja jut el a tényleges munkát végző céghez, így a melós csak tényleg morzsákat kap. olyan cégnél dolgoztam hogy ha 2 napot 2x8 ban dolgoztam az autópályán akkor azzal megkerestem a havi bérem, tehát 18 napot íngyen dolgoztam a cégemnek mégsem sikerült megmaradnia, csődbe vitték, a felszámoló elvitte az ótvaros járműparkot, a volt tulajok élik világukat. sztán minden megy máshol más néven elölről. a hogy te más a harmadik -al mi lesz ki törődik, senki, munkanélküli segély van de minek, a kertész cimborámmal többször mentünk olyan öntözést kijavítani amit kialakítottak és.......... csak pisilt vagy locsolgatott. mikor át néztük csak lestünk hogy meg tudják vezetni az embereket, de már volt olyan tehetős ember aki többször ráfázott az olcsó jánosokra, ő már tudta hogy olyat hív aki ért is hozzá. ha kész lett egy öntözés és ősszel hívtak hogy le kell vízteleníteni akkor tudta hogy elégedettek és jó a munkád. csak a későbbiekben nem vagy kevesen lesznek olyanok akik jó és minőségi munkát fognak végezni, lehet drága lesz és sokat kell várni rá.
ha árkot kellene ásni itthon 500 ezerért akkor hesegetni kellene a munkavállalókat, ennyit erről. én nem érzek rajta mszp szagot csak a rideg valóságot.
Ez elég MSZMP szagú propaganda duma volt!!!.!...Azért mennek ki mert egyetemet végzet és mindenki FŐNÖK akar lenni,de itthon nem kell ennyi,csak a kétkezű munkás inkább!!!!..Nem itthon ássa az árkot a morékkal 50ezerért,mert az megalázó,hanem Londonban takarítja a szart a szállodában 500ezerélt,az nem magalázó!!!
Ajjj de mennyi igazságot írt ő le, az a legszomorúbb....

Járom én is az országot munkám során, ma Zalaegerszegben volt dolgom. Az ottani Ipsének cserélünk a marógépén vezérlőt mert ami most rajta van nem tudják kezelni aki meg tudná az nem megy oda dolgozni no meg munka erő hiány van. Mondta a faszi hogy nem jön ide rendes szakmabeli gépkezelő mert közel van a határ és inkább kimegy kertésznek akkor is 4X annyit keres mint nála egy gépkezelő. Többet meg nem tud adni, hisz mire hozzá eljut a "munka" annyit lecsippentenek belőle hogy alig marad neki haszon...Tehát megfizetni a jó melóst képtelen....

A másik amit ki hagyott ez a jó kis magyar látképből a hölgy az, az hogy vannak fasza stadionjaink! Az anyám úristenit, de hát nem is akármilyen stadionjainkban rugdoshatja a bőrt a falábú magyar sztárcsapat hanem igazi európai szintű pályákon amiből nem a hazai egészségügyet támogatják.....
Mert a mostani állami kórházak úgy néznek ki mint a 80-as és 90-es években....

A kivándorlás meg ahogy írta, egyre több lesz, egyre több barátom hagyta el kis hazánkat azon okok miatt mint amint a hölgy leírt.
.
.
Melyik a második legnépesebb magyar város?
?
?
Segítek!

LONDON!

.......
a metal sheet -hez járok tanfolyamra, volt úgy, hogy egyik nap még jött az ipse képzésre, másnap már felmondott mert felvették egy nyomdába és lelécelt a több pénz jobb munka miatt. tényleg hugy-ért szar-ért akarnak dolgoztatni, ha nem az, jön másik helyette. ha elszarja az anyagot ,gépet akkor vagy be hajtja vagy ledolgoztatja vele, már ha másnap megy dolgozni a tróger ! ott a metal sheet-nél nem este dolgoznak sokáig , nem hajnal fél4 kor indul a termelés este fél 5 ig.
Az a legsiralmasabb az egészben hogy igaz...
nem én írtam


2017. okt 01.
Álomból a valóságba
írta: OMari
Németország után a magyar valóság...

Évek óta külföldön éltem de egy rövid időre rajtam kívülálló okok miatt Magyarországra kellett költöznöm.Remélem ez az idő nem lesz túl hosszú tekintve, hogy kint engem vissza várnak és én is szeretnék visszatérni.

Addig is leírom a tapasztalataimat arról, hogy hogyan éltem meg ezt z égész költözést.

Bár tudom, hogy ez csak egy ideiglenes állapot és nem tart sokáig mégis nagyon nehéz itt lennem.Mondhatnám úgy is hogy minden lélegzetvétel fáj. Már 1 hónapja itt vagyok. Az hogy miért vagyok itt most nem lényeg bár tudom hogy jó magyar szokás szerint sokan ebbe az irányba mennek majd el és személyeskedni kezdenek a körülmények ismerete nélkül. Na velük nem foglalkozok és nem is nekik írom e szösszenetet.

Azoknak írom akik kint vannak és akik ezután készülnek elhagyni az országot.

Nos tehát kb egy hónapja jöttünk haza és azóta nincs nyugtunk. Mondhatnám magyarosan ömlik a nyakunkba a szar. Nem csak a pénzről fogok beszélni itt de ez is egy fontos szempont. Erről először pár szót...

Külföldön átszámolva kb 550-600 ezer forintot kerestem ehhez jött a barátnőm keresete 320 ezer kb mert ő csak 6 órában dolgozott. Ez összesen barátok között is kb 900 ezer forint. Ebből 180 ezer volt a szállásunk és a rezsink. ebben minden benne van. Tehát Több mint 700 ezer maradt kajára és minden másra.

Beszéljünk kicsit az árakról.

Odakint 70 euróból vásároltunk be élelmiszert hetente 2 személyre Itt ez legalább 100! A ruházkodás költségei között nincs számottevő különbség.Ugyanannyi az üzemanyag. A szolgáltatások árai egy leheletnyivel drágábbak kint mint itt.

És innen indul ez egész mutatvány amitől felfordul a gyomrom. De csak innen indul, nem a pénz az egyetlen tényező amitől Magyarország élhetetlen.Mert élhetetlen haldokló - olyan, ahol az emberek nagy része nem szeret élni.

Ezt lehet tagadni is mint ahogy a kormány teszi de értelme nincs hiszen a számok és a tények az ellenkezőjét mutatják.

A legmegdöbbentőbb dolog az hogy munka viszont van! Komolyan! Sőt! Tényleg munkaerőhiány van! Mikor kint voltam hosszú éveken keresztül azt gondoltam hogy ez is a kormány egyik hazugsága és jókat nevettem ezen. De beismerem tévedtem. Az én korosztályomnak legalábbis adódik munkalehetőség - elég könnyen. Mióta itt vagyok újra, látom hogy már annyian elmentek nyugatra, hogy dolgozni tudó és akaró ember nagyon kevés maradt.

Gyakorlatilag úgy fogalmazott az egyik hivatalban egy hölgy hogy aki nem jó semmire az kint sepreget az utcán aki meg jó valamire abból hiány van.

Mondok én most valamit! Hiány is lesz! Tudjátok miért? Mert egyik cég sem akar fizetni. Mindenhol ugyanaz a szar fizetés van...

Én a szakmámban nem találtam egyenlőre megfelelő munkát így gondoltam elmegyek addig a legközelebbi helyre, hogy legalább ebből a szempontból jó dolgom legyen. Mivel van elég spórolt pénzem külföldről amivel simán kihúzom az itt eltöltött időt megtehettem ezt. De mi van azzal aki nem így van vele? Bár tudom hogy itt nem divat belegondolni a másik helyzetébe de én néha mégis elgondolkodom ezen. .

De nee kanyarodjunk el a lényegtől! Szóval gépkezelő lettem egy cégnél ami nagyon közel van lakásomhoz.

Az alapbér....most figyelj bruttó 145 ezer forint plusz pótlékok tehát azt egyenlőre még csak saccolni tudom de olyan 120 ezer nettó a vége. Mindezt 4 műszakban egy vegyi üzem területén.

Na a barátnőm is talált munkát (csak 8-16 ig tud dolgozni mindegy hogy miért nem ezt kell boncolgatni) kemény bruttó 81 ezer forintért (hogy lehet ilyen?)! Ami nettó 54 azt mondták. Egy iskolában fog dolgozni pedagógiai asszisztensként. A kettőnk fizetése kb 170 ezer forintra jön ki. Tehát! Ebből kellene megélni!

Mivel vettünk egy lakást mielőtt ide jöttünk (amit majd eladunk úgyis) ezért nem kell albérletet fizetnünk. Csak a rezsi marad ami télen 50 ezer. Marad tehát 120. De ha nem lett volna pénzem lakást venni akkor havi 35 az albérlet ezen a környéken. Tehát 85 ezer maradna kettőnknek. Kint ez 700 ezer!

Na de akkor hogy is van ez? Emellett még drágább az élelmiszer? Akkor így mit együnk? Ebben a büszke európai országban nem fogunk tudni mit enni? És mit esznek a többiek? Mi van azzal aki még ennyit sem keres? Tudjátok hova készül az? Külföldre! Tudjátok miért nincs elég ember a gyárakban? Ezért!

És nézzük meg, mi a helyzet a munkahelyemen? Ez nagy téma. 2 hete vagyok ott. Eddig 3 ember mondott fel és legalább 4 embert biztosan tudok aki készül beadni a felmondását. Nem sokan vagyunk, talán ha ötvenen.

Nincs ember.... Kevesen vagyunk.... Egyre több a munka.... A céget nem érdekli....Így hát minket se. (engem meg főleg)

A minőséget meg aztán jobb ha hagyjuk. Elvárás van, de a munkásokat nem érdekli. Ennyi pénzért ilyen munka jár mondogatják. Hol van már a régi jó magyar termék? Ej, bizony az is elment a pénzzel együtt.... Mindenki ott sumákol a munkában ahol lehet. Érthető. De én még mindig ott tartok hogy mit egyek....

Emberkereskedők ezek azt gondolom. Úgy beszélnek mindenkivel mint egy kutyával. Főleg a személyügyön. Pedig nincs ember. Kint kb. 100-an dolgoztunk egy csarnokban, reggelenként a termelésvezető mindenkivel személyesen fogott kezet. Itt nem tudják a nevemet. Nem csak az enyémet, senkiét... Mit is várhatunk itt ebben a posványban? A nyugdíjas szövetkezetekkel akarnak munkaerőt szerezni. Mindegy hogy ki, csak dolgozzon, és ne kelljen emelni a béreket. Le akarják nyomni a bért. Kihasználják a szegény nyugdíjasok nyomorult helyzetét...

Meguntam. Elmentünk a munkaügyi központba." Na ez itt nem Németország! " -Ezt a választ kaptam. Mi az hogy kevés a pénz? Örüljek hogy ennyit is keresnek!

Ehhez a beszélgetéshez nincs mit hozzáfűznöm itt a munkaerőhiány kellős közepén.

Felmerül a kérdés hogy miért dolgozzak? Azért hogy elfáradjak?- mert megélni belőle lehetetlen... Vagy hogy a cégek még többet tegyenek zsebre?

De bizony égető a hiány. Nem vagyok elemző de azt látom hogy hetente többször is jön toborzópapír a postaládámba. Gyere dolgozni ide, gyere oda.

Nem tagadom felhívtam néhányat hirdetőt. Minimálbér, 3 műszak. Ez van. Eszem vagy nem eszem ennyi amit kínálnak. Ha nem jó, akkor viszont hallásra.Dörömbölnek a gyárkapun épp elegen - Így beszélnek.

Pedig nem kéne, mert még ennyien se maradnak mint most.... És még egy nagyon fontos dolog. Ami nagyon-nagyon idegesítő ebben az országban. A szlogen, amit hallani úton-útfélen: "Miért nem tanultál kereshetnél többet is"

Kedves tanult, vagy tanulatlan barátom! Ezt neked írom most - lassan, hogy megértsd. Sajnos le kell írnom mert a gondolkodásod 50 évvel le van maradva.

Nyugaton felismerték - sok-sok éve már - hogy a melós is ember. Nélküle a társadalom összeomlana, a tanultaknak nem lenne semmi. Se ruha, se élelem, se ház, se semmi. Lehet, hogy erre még nem gondoltál, de ezeket egy a tanultnál kevésbé tanult ember állítja elő. És aki ezeket előállítja, a munkásember, valamint a melós gyereke is szeretne emberhez méltó körülmények között élni. Nem csak tőlünk nyugatabbra, hanem itt, saját hazájában is... Komolyan.... Bármily hihetetlen.

Képzeld el, hogy Ő is annyit keres amiből tisztességesen meg tud élni. Meg tud venni mindent, ami az emberi élethez szükséges. Képzeld el, hogy a melóssal tisztességesen beszélnek és normálisan bánnak, egyenrangú Embernek nézik. Mert hogy van aki rájött már, hogy a megélhetése az ő munkájuktól függ...

És mi történik majd akkor, amikor ez nem csak álom lesz, hanem a valóság? Mi lesz akkor kedves tanult, avagy tanulatlan barátom? Egyszerű. Nem fog innen elmenni. És lesz ember, munkás a gyárban. Lesz megtermelt áru és normális minőség. Mert a normál megélhetésért már érdemes lesz dolgozni. Rendesen, pontosan, szépen...

A nagyképű köcsög dumát és a megalázó fizetéseket már sokan megunták. Leléptek. És most ott tart az ország ahol... Ha a munkásnak lesz pénze akkor meg fogja tudni csinálni a házát , rendbe tudja majd tartani a környezetét, biztosított lesz boldogulása.

És most egy kicsit a közérzetről. Hogy érzi magát jelenleg a magyar emberek. No persze nem mind, de jelentős része. Ez egy szóval - katasztrófa. Mindenki menekül, aki nem, az bezárkózik. Nincs pénz, mindenki feszült. Idegesek az emberek.

A hivatalokban a bánásmód leírhatatlan. Bár őket is megértem, ennyi pénzért ennyi munka jár. Hallottam már valahol. Na meg ő is mit egyen?

A boltokban is a minimálbér a menő na meg a napi bejelentés vagy micsoda. Ezt a szót akkor hallottam először mikor a barátnőmnek munkát kerestünk. Hivatalos kiskapu...Lehet lavírozni, sumákolni...

Mindenki mindenhol szarik mindenre mert rá is szarnak. A baj nem kicsi. Hanem nagy...

Mindenki panaszkodik az utakra (tapasztalom is). Súlyadó van normális út nincs. Vezetés közben egyfolytában a kátyút kerülgetem. Borzasztó.

A forgalmasabb útszakaszok be vannak kamerázva erre van pénz. Trafizó rendőrök mindenütt. Elképesztő ahogy szedik a pénzt. Egyrészről vannak az elvárások, másik részről meg csak várhatunk... Nagyjából ennyi.

A büntetések mértéke aránytalanul magas. (én még nem kaptam) Ausztriában biztonsági öv miatt 40 euró a 600 ezres fizetéshez itt kb 100 euró a 100 ezres fizetéshez.

A településemen egyre több az üresen álló ház, elszaporodtak a patkányok. Elképesztő ami van. Gyerekként mikor itt laktam nem volt ennyire tré. Mindenhol patkánycsapdák és szemét, szemét hegyek, lerakatok a város szélén. Nincs elég kuka mondják és sok ember oda hordja.

Kezdődik a fűtés szezon, mindent eltüzelnek csak meleg legyen. Pet palack, gumicsizma, ami csak jön. Meleg az kell... Ahogy hűl az idő egyre nagyobb a szmog. De mit csináljanak? Nincs pénz az nincs...

Kórházban még nem voltam. Nem tudom milyen lehet.Néhány híradást láttam, meg riportot róla... Azt hallottam: kegyetlen. Nem akarom megtudni.

A TV ben viszonz nem ez van. Fejnődő gazdaság, növekvő bérek. 300 ezer forintos átlagbér. Ha valaki ennyit keres miért fűt műanyag palackal?

És hogy majd Magyarország megmutatja Európának az irányt! Majd odacsap az asztalra! Rólunk vesz majd példát a nyugat... Van aki ezeket elhiszi? Van olyan, aki annyira elvakult, hogy ezeket a mondatokat kajakra bekajolja?

Nyugaton sincs kolbászból a kerítés. Ott sem gond nélküli az élet. De meg van a lehetőséged, hogy éljél, ne csak vegetálj... És hagynak élni.

Megvan a döntés - Vissza fogunk menni a barátnőmmel. Oda, ahol tisztességes munkáért tisztességes bért és bánásmódot kapunk.

Ha csak tehetitek, ne gyertek még vissza külföldi magyarok! Akik pedig itt van, és szándékában áll, menjen kifele addig, amíg lehet. Mert lehet, hogy majd nem lehet.
2017 behúzva !
szentendréztél ?
jó ideje már
Még egy pát matrica elfért volna rajta
Tarlósból sem kéne több, hidd el, ugyanolyan barom, mint a többi, akiket felsoroltál, csak másképp kommunikál. Egyébként meg Tarlós olyan, mint egy óvodás, állandóan meg van sértődve és szúrkálódik, ha a mondatai mögé nézel, illetve az ellentábor véleményét nem hallgatja meg, csak azokat gyűjti maga köré, akik arról beszélnek, amit ő hallani akar - lásd mobilgát, illetve kamerák ügye...ha neki nem tetszik valami, akkor úgy görbíti a teret, hogy neki jó legyen. Szóval nem, tarlós marhára nem nyugodt, csak próbálja leplezni, hogy milyen dacos. A pénzt nem kap témához meg annyit, hogy amire meg kap, azt meg balfaszul költi el - lásd 3-as metrókocsik felújítása. Egyébként a Demszkynél jobb, fényévekkel, de az egész BKV mellé csinált egy vízfejet BKK néven és az a dilettantizmus, ami ott folyik, az azért kicsit bicskanyitgató. De ne menjünk bele jobban, ez itt nem az a fórum szerintem.
Eladó egy jo haver motorja.

https://new.hasznaltauto.hu/motor/kawasaki/kawasaki_zx-9r_ninja-11942535
Nem is tudom. ebben nem osztom a véleményem Nézd meg a nyilatkozatait nézd meg az intézkedéseit. Az összes nyikhaj minisztert kiosztja a faszba. A maga nyugodt stílusával meg elmondja, hogy neki miről mi a véleménye és mit, hogy kellene csinálni hogy jó legyen Az a másik dolog, hogy pénzt meg nem kap hozzá
Talán az egész bagázsból az egytlen politikus ami ér valamit, mert a többi egy tányér pörköltet sem Én inkább azt mondom ilyen tarlósokból kellene többnek lenni a szíjjgyártók, rogánok, kósák, gulyások "habonyok" helyett. Más pártokból meg azért nem említek meg egy nevet sem mert az már a vicc topic kategória és egy sem kivétel mind oda való
Ha már tarlós nem szaladgál...az még ahhoz is hülye szegény.
2.
Persze, hogy Azorbán meg a pintér ződ gumicsizmába ott rohangálhassanak a sok homokzsákot rakó között, hogy elmondhassák ezt is megállítottuk
Inkább az fusson ki mint a pálinka.