Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

tehát úgy nem tudom megoldani h lábon hazahozom... :( ha már magyarba van a papírozás nem probléma honosítottam gépet csak nekem ez a para h valahogy megoldható lenne e h lábon hozzam haza
Csak úgy tudod Magyarországon forgalomba helyezni, ha ki van vonva a motor a forgalomból Olaszországban. Kelleni fog a papírozáshoz az eredeti, hologramos kivonási papír, amibe bele van írva, hogy exportra szánják a motort.
Mielőtt megkérdeznéd, hogy milyen egyéb dokumentumok kellenek, és hogy mi a papírozás menete, olvass vissza ebben a topikban.
sziasztok jelenleg Olaszországban tartózkodom még egy pár hónapig úgy néz ki ha itt akarok motort venni h tudom szerintetek megoldani h olasz rendszámmal haza hozni és itt forgalomba helyezni vagy csak úgy tudom h kivonatom a forgalombl furgonnal haza és itthon papírozás?

honda cbf 500ról vagy sv ről lenne szó mind a kettő legalább fél áron van mint kis hazánkba
Sziasztok!tudtok nekem segíteni abban hogy van egy Dnepr 650-esem és nincs papírja hogyan lehetne rá szerezni?
egyik ismerős vett ilyen több éves 0 km-es bennragadt motort, azt nem lehetett már forgalomba helyezni mert nem volt jó a besorolás
az nkh biztos tudja hogy mi az ábra, kérdezd meg tőlük
Konkrétan Euro... besorolást nem látta sehol.
ha a környezetvédelmi besorolása megfelelő akkor simán forgalomba lehet állítani
Sziasztok!

Mielőtt odamerészkednék a KPM oltára elé, kérdeznélek titeket.
Mi van olyan esetben, ha olyan bájkal rendelkezel, amely bár magyarországi vásárlás, viszont 2006-os...megvan minden dokumentum, eredeti számla a vásárlásról, járműkísérőlap, szervizkönyv, gyári vízjeles adatlap...stb., végig lekövethető előélet.
1 szó, mint 100, hallottam egy olyat, hogy a magyarországon vásárolt járművek kapnak egy időkorlátot, amelyen belül forgalomba kell helyezni, különben utána már soha többé nem lehet. Van bárkinek ebben tapasztalata?
Motorbörzékre mennek a haveromék mindig nyaranta 2-3x Imola nevű olasz városkába..
Egy biztos: eredeti külföldi okmányok nélkül itthon nem kapsz rendszámot.
Azt nem tudom, hogy sikerülhet-e, hogy kimész, és megpróbálod előkeríteni a papírokat, bár túl sok esélyt nem látok rá. Ha mégis, akkor az szerintem annyi utánajárás, idő és pénz, hogy nembiztos, hogy megérné egyáltalán belekezdeni is. Főleg, hogy egy 125-ös motorról beszélünk. Én inkább a helyedben behoznék egy másik, papírozható motort. Esetleg ugyanilyet, aztán a vizsga után lehet variálni az alkatrészekkel satöbbi.
nekem megkérdezte a barma vizsgán-TDR-125: maga furkálta ki a féktárcsákat, elég jól sikerültek.
Sziasztok! Anno pár éve egy Olasz országból behozott Honda S-Wing 125-ös motort vásároltunk, csak a papírokról semmi információnk nincs.
Esetleg külföldön nem-e lehetne "okmányok nélküli motorból okmányosat csináltatni" vagy minden felé az van ,mint Magyarországon,hogy csak alkatrészként értékesíthető,mert lehetetlen okmányok nélkül műszakit szerezni?....
Előre is köszönöm a válaszokat! ( A motor be van vizsgálva nem lopott )
Ez nagyon jó leírás, csak pont onnan kezdi ameddig engem érdekelt volna :) Na mindegy, majd a tapasztalat hozza magával.
Szia!

Kukk meg: http://www.sportmotor.hu/motor...

Több mint 1 hónapot vártam a forgalmira, hogy megküldjék.
Nekem a szerelőm hozta be a motort Padovából.
Már évek óta foglalkozik ezzel is, bejáratott helyekre megy digóba, de türelem kell hozzá mindenképp...
Sziasztok!

Nem tudom, hogy itt főleg magánszemélyek vannak-e, vagy akad olyan aki foglalkozásként hozza be a motorokat, de felmerült pár kérdés bennem.
Hol szoktatok külföldi motorokat nézegetni? Mondjuk olaszoknál.
Moto.it, Subitót ismerem. Esetleg más tipp?

Másik kérdésem, hogy mik a tapasztalataitok mennyire beszélnek az olaszok az anyanyelvükön kívül mást? Angol, német... e-mailekre válaszolnak vagy telefonon érdemes őket csak keresni? Mennyire szokás alkudni náluk? Mennyire pontosak? Megbeszéljük délben a találkozó akkor délután 3-ra elő is kerülnek? :) (ugye a sztereotípiák)
Mennyire nyögvenyelős ott a hivatali kijelentés (export papír)? Három napi hideg élelemmel kell készülni?
Szóval mire számítson az ember egy átlag olasz motorvásárláskor?
nem kell hozzá különleges szaktudás csak egy mobilis meghatalmazott személy aki hajlandó szívni helyetted:) családon belül nem tudod megoldani, vagy valami haverod?:)
Szekszárdon kijött a faszi időnként, utánfutókat gyorsan átnézte, szólt ha kell még rá prizma, ajánlott boltot, emberünknek volt ideje fölszerelni mire sorra került (mert az tetü lassan megy). az egyik majdnem feldöntötte a motort, sikerült elkapni... más panasz nem lehet rájuk
ami hiányosság, hogy érkezési sorrendben vizsgáztatnak, nincs bejelentkezés
Ha ilyenekkel nem szeretnél találkozni, akkor kerüld el a fehérvári NKH-t. Egy két kivétellel, csak ilyen rozmárok dolgoznak...
Helló
Segitséget szeretnék kérni hogy találtam a neten egy gsxr1000k8 -ast még újat okm es mocit hogy valaki tud segiteni hogy ennek a motornak a haza hozatala milyen költségekel járna ithon ha kintröl hoznám be és még nincs rendszámozva és ithon szeretném forgalomba helyezni.. köszönöm a választ.
http://www.autoscout24.de/Moto...|fs
Valaki vállal forgalomba helyezést közületek esetleg? Minden papír megvan, csak idő nincs.
:)) ez fasza:D nem árt ha van ismerõsöd, de ilyennel nem talalkoztam sehol:)
Nekem belekötöttek... Pirelli Dragon Supercorsa. Ismerjük a mintázatát. Az ember így kezdte: "Nem kéne lecserélni már azt az első gumit? ... Meg a hátsót is." Nézek rá hatalmas, kikerekedett szemekkel: "Miért? Van vagy 4 mm profilmélysége." (és tényleg van is.) Azt mondja, hogy az oké, de nem ér ki a minta a gumi széléig. Biztos már így elkopott...
Mondom neki: "Uram, nézzen utána nyugodtan, ennek a guminak soha nem ért ki odáig a mintája, már a gyártósorról így gurult le."
Aztán annyiban hagyta a témát. Körbefényképezte a motort, a gumikat is, megírta a papírt, már toltuk kifelé a motort, mikor monda, hogy "Várjanak csak." Odajött a motor mellé, és elkezdte simogatni a gumit, majd hümmögött, és mondta, hogy mehetünk.
Aztán a NAV-nál észrevettem, hogy elírta a műszaki adatlapon a motorszámot. Kihagyott egy karaktert. Mehettünk vissza. Bemegyek, mondom mi van. Azt mondja oké, kijavítja, de figyeljek már. Rákeresett a gumira, és nem talált olyat, aminek ne érne ki a minta a széléig. Mondom neki, hogy akkor nem jól keresett rá. Azt mondja dehogynem, és mutogatja a képet, hogy direkt lefényképezte a gumi típusát, és arra keresett.
És mit fényképezett le ez a szerencsétlen? "Pirelli 180/55 R/17" Dilettánsok.
mi baj a gumimmal?:)


gumikba nem kötöttek bele? állítólag mostanában szeretnek,.