Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Amerikából hozott motorokkal kapcsolatban van itt valami tapasztalat? Honosítás, vizsga, stb.
De,az gondolom az egyik pest megyei.
az nem megyei gondolom. bár Pest megye külön tészta...
Passz,nekem a godolloi a legkozelebbi.
Mashol nem probaltam.
csak megyei NKH játszik vagy mások is?
2016 májusban vizsgáztattam egy olasz lomot,előtte nkh-ra be kellett személyesen jelentkezni,sok a melójuk,1 hónap volt asszem,ott megcsinálta az nkh az eredetvizsgát.Majd másnap vámhivatal az gyors volt,délelőtt megvolt csak rohangálni kellett a sarc fizetése miatt két faluval arrébbi bankba,aznap kerítettem egy vidéki okmányirodát ahol kevesen voltak,délutánra megvolt a rendszám a kezemben.
Ha nincsenek az nkh-n csókos nepperek akik dömperszám hozzák a lomokat vizsgára autós viszonylatban és előreveszik őket az embernek meg időpontja van de a kutya se foglalkozik vele el lehet intézni 1 nap.
Igy 2 volt.
Úgy tűnik ahány ház annyi szokás először én is telefonon próbálkoztam de sikertelenül. Azt mondta a néni hogy vagy email, vagy személyesen. Én azt a javaslatot kaptam hogy NKH után eredetvizsgáztassak
Miskolci NKH-t hívtam telefonon, hogy lehet-e időpontot foglalni telefonon. Lehet. A hölgy kedves és segítőkész volt. Javasolta, hogy előtte csináljam meg az eredetvizsgát.
Üdv! Mi történik akkor ha NKH-s vizsga előtt csináltatom meg az eredetiség vizsgálatot?

...
Akkor ezekszerint biztosító függő nekem rendszám után küldtek csak kötvényt, NKH és okmányiroda is elfogadta az ajánlatot.
Kötelezőhöz nem kell az NKH-s papír. Neten kötöttem az Allianz-nál (biztos más biztosító is tudja ezt), ott sem volt ilyen opció, csak szimplán kihagytam a rendszámot, de így csak ajánlatot tudnak adni amit 15 napig tartanak maximum ezért érdemes pár nappal az NKH-s időpont előtt megkötni. Okmányiroda után felhívtam őlet, bediktáltam a rendszámot és akkor véglegesítették.
Eredetvizsga minden esetben kell.
Ha van érvényes kinti műszaki akkor is be kell vinni a motort és az adatlapot. Nekem is volt érvényes osztrák műszakim, megnézték a motoron az indexet, világítást, gumik és fékek állapotát stb de semmi extra nem volt. Kaptam egy műszaki adatlapot és az osztrák műszaki érvényességi ideje került a forgalmiba.
üdv ! a netrisken tudsz kötelezőt kötni alvázszámra, csak arra tudsz mert pl a német autóknál vagy motoroknál nincs motorszám csak kód. az nhk-s vizsgához elég alvázszámra kötött bizti. amúgy belépve nekem egy ügyintéző már fel is ajánlotta a segítségét. elég alvázszámr kötni, van olyan opció hogy külföldi jármű forgalomba helyezése. de a vizsga előtt jóval kötsd meg mert csak a kötvényszámot fogják kérni de azt kb 1 hét mire kinyögi a biztosítód. nekem is veszekednem kellett az ügyintézővel hogy nyögje már ki a kötvényszámom, csak annyi kell, az elég az ocsmány irodának is.
Szervust Márk,

Köszönöm a gyors választ, ezek jó hírek.

Kérdés: a kötelezőhöz be kell mutatnom az NKH-nál kapott papírokat?
Kicsit bajban vagyok a kötelezővel. Szeretném én is online megcsinálni, de egyik biztosítónál sem találok olyan opciót, hogy külföldről behozott használt motor. Nem vásárolt, csak behozott! Első tulaj vagyok, üzembentratója és használója is a mociknak + mindenhol a meglévő magyar rendszámot akarják tőlem kicsikarni. Tudnál esetleg valamit ajánlani?

- Jól tudom, hogy amennyiben megvannak a motorok eredeti törzskönyve (német és francia) és érvényes forgalmi papírjai, akkor nem kell eredetviszgálat?
- Ha mindekettőn érvényes műszaki van és a TÜV adatlapok is rendelkezésre állnak, akkor nem kell extrába műszakira vinni, csak bemutatni és kiállítanak egy magyar műszaki adatlapot, vagy?

Előre is köszönöm.
Eredetvizsgát tényleg kihagytam, arra szintén nem kértem előre időpontot csak odavittem. NKH után kell mindenképp
Nem, az nkh az első, utána jön a többi, a műszaki adatlap alapján fizetsz a vámhivatalban, biztosítást is az alapján kalulálnak, mi azt csináltuk utoljára az átírás előtt.
Az NKH-hoz már úgy kell/érdemes menni, hogy az eredetvizsga már le van tudva?
Így van, az nkh időpontra kell heteket várni, minden mást egy nap alatt le lehet zongorázni.
Szia,
Leírom a saját példámat. Fontos lehet, hogy Zalaegerszegen intéztem a dolgot, nagyobb városban biztos tovább tarthat. Szóval kértem időpontot NKH-nál, kb 2 hétre tudtak adni, ehhez be kell mutatni a motor papírjait és saját irataid tehát személyesen, vagy emailben szkennelve kell nekik küldeni. Itt mindennel együtt végeztem kb 1 óra alatt, ezután Navnál kell befizetni a regadót, nálunk nem kellett előre időpontot kérni. Ezután jön az okmányiroda, szintén nem kellett időpontot kérni előre, ott adnak rendszámot is. Ezeken kívül csak kötelező biztosítás kell de azt a neten meg leket kötni előre. Tehát ha reggelre kértem volna időpontot az NKH-nál akkor 1 nap alatt meg tudtam volna oldani, mivel deélután 2-re kértem, ezért 2 nap lett.
Sziasztok.
Engem az érdekelne, mennyi a komplett gépjármű honosítás átfutási ideje odáig, hogy rendszámot kapok? Nemsokára költözök haza Németből és két saját vasat szeretnék lepapírozni Magyarországon, de az eljárás ideje alatt szeretnék legalább az egyikkel rohangálni, mivel az egyiken októberig, a másikon egész éves érvényes biztosítás van.
Szóval 1, 2, 3 esetleg több héttel is számolnom kell?
A válaszokat előre is köszönöm.
Márka Motorcenter Paks
A vagyonszerzési illeték vételár függő!!!???Akkor ha 100€-ért veszem a 10.000€-ós motort akkor alig kell fizetnem?Nem!Azt a motor kora,ccm,és KW határozza meg!
Regadóra ott a kalkulátor, azon felül NKH ha van érvényes műszakija, akkor 8000, ha nincs 22000, eredetvizsga 17000, biztosítás személyenként változó, okmányiroda forgalmi/törzskönyv 6-6000, vagyonszerzési illeték vételár függő. A múlt héten egy 94' Suzuki GS 500 teljes forgalomba helyezése 1 éves biztosítással(nem a legolcsóbbat választva) együtt 88.000Ft volt.
az adatlapodon jó lenne javítani a linket. Vagy élőre cserélni vagy levenni.