Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A 19% német példa,magánszemélyként ott is,itt is áfa vonzata van.
Kint cégre elvileg nettoban veszed(ott19%,itthon27% áfa) ,de ha elmúlt 6 hónapos és több mint 6000 km van benne,akkor nincs áfa itthon.Forgalomba helyezhető használtként.
A pontosság kedvéért: Németországban vásárolt járművet haza tudsz vinni lábon, ugyanis lehet venni 5napos rendszámot 5napos forgalmival, biztosítással együtt. Ez működik akkor is , ha előzőleg exportra kivonatják a forgalomból. Ha van érvényes műszaki a gépen megkapja az 5napost. Egyeb országokról nem tudok semmit.
Köszönöm szépen!
A kint befizetett ado az nem regado hanem forgalmi ado,amit nem fizetsz ott,viszont itt afakent sokkal tobbet,es regadot is,ez a motor hazahozatali araval,megfejelve szerintem rosszabb össz arat jelent.
Sziasztok!
Új motort szeretnék külföldön vásárolni.
Az árajánlat a kinti reg. adót is tartalmazza, ami így is jobb, mint a legjobb itthoni ajánlat.
Ez alapján tisztelettel érdeklődnék, hogy milyen buktatókra számíthatok, ha kint kifizetek és rendszám nélkül hazaszállítok egy ilyen motort?
A kint befizetett regadó az itthon is érvényes lesz, vagy épp, hogy kint nem kell befizetnem, mert elvileg exportálok és Magyarországon így is, úgy is be fogja vasalni az állam rajtam?

Köszi!
Köszönöm! Akkor tehát nincs ideiglenes rendszám sem (német autóknál hallottam hogy úgy is hazahozható). Nem akartam illegális útra terelni, annyit nem ér meg. Marad a futó húzás, ha úgy van :)
Sokszorosan boncolt téma. Itt találsz pontosabb infókat:
https://hegylakok.hu/2016/04/k...
http://moped.blog.hu/2014/12/1...
http://regisztraciosado.hu/aut...

Hogy autó vagy motor, Hollandiából, németektől vagy olaszoktól, az a folyamat szempontjából szinte tökmindegy.
A rossz hírem viszont az, hogy nem tudod lábon hazahozni (legálisan).
Gyakorlatilag végig autópályán jössz, ott ugyebár nincs rendőr. Ahol tutira igazoltatnak, az az országhatár. Ott viszont csak a személyazonosságodat nézik, tehát megint csak sima ügy.

DE:

biztosításod nem lesz, ezért baleset esetén (akár okozod, akár elszenveded), buktad, buktad, buktad.
Buktad a motorodat, minden felszerelésedet, a helikopteres kórházba szállításod árát, és még a balesetet szenvedett 40 milliós Volvó terepjáró árát is leverik rajtad.

És egy 2 napja birtokolt, átnézett, kipróbált de alapvetően ismeretlen bringa mindig tartogathat rizikót.
Ha tényleg találsz egy jó példányt, aminek ráadásul a papírjai is rendben vannak, megéri később azt a plusz 40-50 ezer forintot, hogy visszamenj érte trélerrel.
Sziasztok!
Használt motort szeretnék behozni Olaszországból. A helyzet: ismerőst látogatunk kint, és ha már ott járunk megnéznénk pár hirdetett motort (tehát nem motorvásárlási céllal indulunk, nem furgonnal, utánfutót se vonszolnánk). Jó tudom, hogy már az olaszoktól sem lehet egyszerű "kétnyelvű adásvételi + forgalmi + törzskönyv" módon letudni a történetet, lábon hazahozni a vasat és itthon leadni a rendszámot? Valaki le tudná írni az import pontos menetét (ha esetleg megkerülhető valahogy, és mégis lábon elhozható az lenne a legjobb) vagy hogy milyen megoldások vannak? Köszönöm!
Kizártnak tartom, hogy ez átkerüljön a magyar forgalmiba. Germán barátaink forgalmijában gyakorta szerepelnek átalakítások is, mint nem eredeti kormány, sportkipuff, stb., ezeknek nincs is "hely" a magyar forgalmiban.
Sziasztok!
Vettem németből egy Yaamha XV750-et, észrevettem egy fura dolgot a forgalmi engedélyben. Megjegyzésként szerepel kétféle konkét abroncspár, a következő szöveggel: "Nur folgende reifenpaar. Zul.: Bridgestone vorn G535, Hinten G536 od. Dunlop Vorn F17G, Hinten K425" Ez azt jelenti hogy nem elég a méret, súly és sebesség paramétereket tartani, hanem csak ezeket a márkákat rakhatom fel, ráadásul csak ebben a kombinációban?? Nekem ez elég meredeken hangzik. Ezt itthon is szokás így megkötni a forgalmiban? (Honosításnál át fog kerülni a magyarba is?)
Köszönöm a segítséget előre is!
köszi:)

AKkor máris bukta az az ár, amivel kint kevesebbe kerülne....
az újra 95ezer
Menj be az okmányirodába, és ott meg fogják mondani Neked biztosra!
Sziasztok!

Egy 0km-es, 2017-es 125cm3-s robogóra valóban 100.000 Ft a reg.adó?
Üdv! Én is most vettem németbe motort. Ami kell hozzá az kétnyelvű adásvételi,forgalmi, törzskönyv.
Sziasztok szeretnék venni egy külföldi papírokkal rendelkező motorkerékpárt ami külföldön forgalomból kivont, érdeklődtem is motor felől ,2 nyelvű adásvételi,forgalmi és papírok a forgalomból kivonásról van meg a motorhoz. Kérdésem a következő lenne törzskönyv nem kell hozzá ? vagy csak elég lenne ennyi papír a forgalomba helyezéshez?
Köszi szépen!!
Hottentotterstotterrottelmutterlattengitterkotterbeutelrattenhottentottenattentaterfünderhottentottenkriminalbeamte (116 karakter), melynek jelentése: ponyvával lefedett kenguru-ketrecbe zárt, buta és dadogós fiúgyermekű hottentotta anyukát megölt hottentotta gyilkost megtaláló hottentotta rendőrtisztviselő (azaz érthetőbben (mondatba foglalva) egy olyan hottentotta rendőrtisztviselő, aki megtalált egy olyan hottentotta gyilkost, akit bezártak egy kenguruketrecbe és megölt egy olyan hottentotta anyukát, akinek a fia buta és dadogós).
hogy a jó édes anyjukba találnak ki ilyen szavakat mint ez a Zulassungsbescheinigung.......
spórolnak a szóközzel?????
NAV.
Kétnyelvű adásvételivel, eredeti forgalmival, kivonási igazolással elmész az NKH hoz. Ott megtörténik a műszaki szemle. Utána vám és adóhivatal (vagy mi a nevük) befizeted a reg. adót. Majd biztosítás kötés után ocsmányiroda és megkapod a rendszámot és a forgalmit. Azt hiszem ennyi
Zulassungsbescheinigung Teil2 (Fahrzeugbrief) nélkül nem a tied a motor. Elvileg emellett még kell az igazolás arról is, hogy németben kivonták forgalomból.
Szevasztok!

Kérdésem lenne,ha valaki tudja,hogy németből 125 ccm-es robogónak is van törzskönyve?Konkrétan németből egy ekkora mocinak mik a papírjai,ami kell az ügyintézéshez?Olvastam vissza sokat,de ez leírva lehet nem volt,vagy nem találtam,sorry.Nekem ami lenne,az adás-vételi,Zulassungsbescheinigung Teil 1,és a motor könyve.
Kellene így származás ellenőrzés,és eredet vizsga,vagy elég ennyi papír a hatóságnak?
Bízom,hogy válaszol valaki,és köszönöm,ha igen!
Széles utat!
Üdv mindenkinek! kérdezni szeretném, hogy honosítás hogy történik? Lehet már lerágott csont, csak mielőtt megvennék egy ilyen motort, szeretnék utána érdeklődni, mert amit az oldalakon leírnak, abból nem nagyon tudok kimenni!
Választ előre köszönöm!