Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Azok a quadok kaphatnak rendszámot, amelyek rendelkeznek EU-típusbizonyítvánnyal, azaz van COC típusbizonylatuk, amely meghatározza annak műszaki paramétereit.
Sziasztok!
Vásároltam egy prémium kategóriás kínai gyerek quadot, mellyel nagyon meg vagyok elégedve, de szeretnék valahogy rendszámot rakatni rá.
Ahogy néztem mindenbe benne van az E jelzés, de a forgalmazó szerint nem lehet közúti forgalomba használni ezt a quadot.
Nincs valami kiskapu , hogy én ezt mégis lepapírozzam?
Tud valaki segíteni nekem ebben?
Köszi a válaszokat.
itt a linkje a quad -nak

http://gyerekquadok.hu/benzine...
Köszönöm mindenkinek a hozzászólását,meglátjuk hogy lehet megoldani.
Amúgy csak a californiai motorok másnak a többi USA motor olyan mint európai lámpa és index kivételével ,min95 oktánszámú benya
A làmpa nem gond mivel nem auto, ersd nincs aszimmetrikus lámpa ,(auto i ugyebár 2 lámpás) amúgy kicsereked és akkor e betűs index szinten ,a pairozas az macerás mert igazából importőrtortol kell papírt szerezni azt meg nem szívesen adnak,yamahat tudtam azért a hollandokkal kell tárgyalni ,nem 1xű
Ennek több oka is van:
- belpiacos motort kerülöm, mivel problémás az alkatrész hozzá (Nem akarok több hetet várni egy alkatrészre)
- fontos, hogy beinduljon, mert anélkül problémás a szinkron gyakorlása (lyukas hűtő stb nem probléma, de ne legyen leszakadt szelep vagy lyukas dugattyú)
- fontos tényező az ár is, nem a kertben terem...
Banyek, azért ahhoz képest, hogy legózós motort keresel, jó sokat válogatsz
1000ps.at
Nem szívesen "ölnék " meg egy motort, bármilyen régi is.
Ezt ismerem, esetleg van még hasonló? Németet sokat találtam, de osztrákok csak kettőt.
Köszi két hirdetési oldalt találtam amit hetente többször is átfutok, de még nem találtam megfelelőt. (sérült blokkal sokra nem megyek, befecskezendős nem kell, mert az van)
Itt vagyok nem messze, ha érdekel egy CBR 400RR NC29, nem drágán (egyelőre forgalomban van)..
Esetleg csere/beszámítás, ilyesmi is érdekel.. ;)
willhaben.at
Keresel osztrák hirdetési felületen ilyen motort, kimész érte és hazahozod. Ennyi
Sziasztok!

Tudom sokan ebből élnek és a kitaposott út sokba van nekik, de hátha.. :)

Motorszerelés gyakorlásához keresek "olcsó", japán, karbis, sornégyest.
Hol érdemes ilyen motort keresni?
Sérült motor is jó - talán olcsóbb - ami indítható.
Forgalomba helyezni nem akarom, tervek szerint az iskolának adom, majd ha végzek.
Ausztriába átugrani nem gond ~ 100km sincs a határ. (Pápa mellett lakom)

Előre is köszi.
Hello!
Kb. 2 éve hoztak be USA-ból, de előbb Lengyelországba lett"honosítva" onnantól kezdve eu-s lett. Oda kellett érte menni, de itthon pl. első lámpát, + talán irányjelzőt cserélni kellett.
Minden..... amerikai motor, ami nem rendelkezik gyárilag eu homologizációval, nem kerülhet elvileg forgalomba, még akkor sem, ha van eu-s modell.
A forgalomba helyezésnél hiába van eu szabványos lámpa stb, ha az alvázszáma nem tartalmazza azokat a kódokat, amik az eu szabvány szerintiek, de láttunk már karón varjút....
Sziasztok! Olyan személyt keresek aki hozott be az USA-ból motort és el tudná mondani hogy működik a procedúra. Az nkh-val beszéltem de nem tudtam meg konkrétumot csak hogy szinte lehetetlen,mert más szabvány mint az európai. Gondolom a lámpa testek meg a károsan anyag kibocsátására gondoltak,vagy mi lehet még? Ha valaki érdenben tud segíteni kérem tegye meg. Előre is köszönöm!
Üdv!
Ausztriából behozott motorhoz milyen papírok kellenek hogy forgalomba tudjam helyezni?
6000 km-t futott a gép (valós adat annak ellenére hogy már nem fiatal) kell ÁFÁ-át fizetni utána ? Forgalomba helyezés többi részét tudom de még nem volt ilyen kevés km-es mocim anno valahol olvastam erről az ÁFA mizériáról....
Válaszotok előre is köszönöm

B
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. Igaz hogy nem ktm. Suzuki Ltz 400 Quad-ot szeretnék Erdélyből Behozni Magyarba. Az eladó Elmondása szerint van Hozzá Forgalmi, Törzskönyv, illetve Spanyol Adásvételi mivel onnan hozta ő a motort. Ott kint Spanyol rendszám volt rajta és ott ki is lett vonatva a forgalomból.Erdélybe az új tulaj valamiféle Sárga Rendszámmal használja. De elmondása szerint simán Vissza lehet Magyarba állítani a Fekete Rendszámot. . Mindenképp szeretném itthon forgalomba helyezni! Ezért is írtam!. Kérdésem: Mire figyeljek oda? Minek kell meg lenni hogy Ne legyen itthon gondom az okmányokkal? Hol tudom lekérdezni esetleg ne e lopott jármű? Reg adó van e Quad-ra? Köszönöm előre is a válaszokat! :)
Ha ezzel akarja használni (és a következő műszakikra is ezzel vinni),ezzel kéne honosíttatni!
Szerintem igen, de ha szerzel egy kölcsön dobot vagy valamilyen módon leszükited máris csendesebb lesz.
Sziasztok! Hoztunk Ausztriából egy CBR-t. E jeles dob van rajt viszont nincs meg a dB killer. Szerintetek az NKH átengedi műszakin?
Világítótestek és kipuff. Tehát az “e” jelet viselő felületeket kell cserélni mindenképpen. A mérföldes km óra maradhat.
hoppá,

máris lentebb ment az ára...

https://suchen.mobile.de/fahrz...