Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A cigányokról szívesen hallanék valami hasonlót....
Ezért nehogy elpityeredj
20-25 éve annyi törpe volt a dvcs-ben hogy alig volt más hal
Ha 3 horoggal horgászott az ember akkor 2-3 kis dög jött ki egyszerre
Pár óra alatt kilószámra jöttek
Utána úgy eltűntek hogy szinte egy sincs
Ezt bizony jól tudod Nagyon vágjuk tiszatón azt a fajtát
NINCS KEGYELEM
Azt hallottam, hogy a törpének nagy tudora a csávó.
Namost ha a tiszatavon végigvinnélek nyáron hétköznap egy 15 km-es szakaszon nem biztos, hogy ketten számolnánk 20 horgászt Hétvégén persze kiülnek mint döglégy a szarra, de pl. volt amikor július közepén pénteken az egész Abádszalóki öbölben rajtam kívül láttam távcsővel még két hajót aszt slussz
hegesztesz füleket a lemezre aztán oda csavarozod
vannak 300as csövek is...... az kurva vastag ahhoz kell 3 leszúró tüske, de akkor már inkább hengeríteni kell egy csövet rozsdamentes lemezből
csak régen volt x mennyiségű hal és y mennyiségú pecás
most van x/10 hal és y×y×y pecás
aztán másak az esélyek
amúgy a balatonban egy halraj 20kiló szemest egy óra alatt kényelmesen felszednek aztán mennek a picsába, pedig elég köves kell küzdeni a felszívogatással
A pvc csövet hudini tartja?
Nekem nem lehet kis léptékben gondolkozni az időintervallum miatt Azt, hogy pár napig kitart azt én pont b@szhatom amikor 14 napra jövök újra
Azért gondoltam ilyen kéthektós hordóméretre
csak neked mert olyan emberi forma kinézeted van

a cső az olyan legyen amilyet akarsz vékony csőbe kevesebb anyag fér...a vastag meg nehéz..... a 110es fél méteres kitart pár napig
a tüske ismét olyan hogy attól függ milyen az alja a pocsolyának mert ugye le kellene szúrni úgy hogy ne dőljön el....plusz ne 50 centire legyen az aljától...
a rést kitapasztalod láttam olyat ami körbe volt láttam ami csak kisebb csíkokban volt kinek mi jön be
ha túl kicsi a rés magassága akkor nem jön ki, ha túl nagy akkor kiverik a halak, az a lényeg hogy szívogatni kelljen a pontyanak és a kárászok ne tudják kiszedni vagy csak keveset
Én még mindíg amondó vagyok, hogy élőhelyén meg kellene tudni fogni a pontyot mindenféle etetés nélkül is. A 80,90 2000 évi sztorikból már rengetegett hallottam amikor fogták rajta rendesen. Kevés ember tud kijárni napi szinten etetgetni hetekig egy helyet. Régebben kimentek egy éccakára azt jó esetben akár 3 db 10 +-ost is a pányvára kötöttek
Be kell látni ez a világ megszűnt
Ezen már én is gondolkodtam Én ezt úgy képzelném el, hogy a csónakomból egy 2 hektós hordót leengedék a későbben meghorgászandó területre. Azt valamilyen módszerrel feltölteném színig kukoricával. Ezen lenne valami fúrmányos adagoló szerkezet ami napi szinten kb. ugyanabban az időben reggel meg este kiadagolna belőlle 1-2 kg kukoricát.
Kb. kéthetes intervallumba tudok menni a tiszatóra, addigra már két hetes előetetett hely várna
Persze ezt rohadt titokban kellene tartani, mert ha meglátnák, vagy meglátnák, hogy halat fogok onnan rászálnának a helyre mint tyúk a takonyra.
Múltkor nánán a kocsmában sörözgetés közbe(csónakkal való indulás előtt ) beszélgettem egy helyi cserzettbőrű faszival. Aszongya: Múltkor a magasfeszültségnél fogtam egy 6-os pontyot. Talán a szezonba a legjobb halam(júli közepe) Na ezt látták néhányan. Másnap megyek ki a csónakkal, 6-an ülték körbe a helyet
Na mondom akkor átmegyek a túloldalra. Szórok be kukoricát, kb. egy óra múlva jön egy 30 dkg-ás kárász. Úgy feszelegtem a bottal, hogy azt higgyék nagy halat fogok. "Átvezettem" a halat a csónak másik oldalára,hogy ne lássák mit szákolok. Mitat isten amikor másnap megyek megint most azt ülték körbe
Oda is szóltam nekik: - Gyerekek itt villóztok 5 millió forintos motorcsónakokkal aszt nincs egy vödör kukoricára pénzetek
Ha nem tucc etetni, fölösleges erőltetni egy akkora élő vizen a pontyozást,de ennyit csak értesz hozzá Rá kell állni a rabló halakra,ismered őket nem? sűllő,csuka,harcsa,balin,na meg a törpe harcsa
Ismerősöm a jehovás csajokat üldözte el hasonló dumával: mondta nekik hogy csak jöjjenek be nyugodtan, éppen gruppenszex party van otthon. Elvörösödtek, de nem mentek be....
szinte ugyanaz a dolog, csak ez a vízben van
az a célja hogy a ponty 1 bites opredszerét úgy befolyásolja hogy arrafelé is elvetődjön legalább napi 1x
ma volt nálunk egy életbiztosítós házaló(tudtátok hogy ilyenek még vannak??)
kicsit nagseggű lány volt de elég hamis tekintet, a gínó tuti sunázta volna
azt mondja mindenre tud megoldást (gondoltam magamban ezt nem veszem be, mert tuti nem fogsz leszopni ingyen)
majd megkérdi mire vágyom öregkoromra
háát - egy nagyobb farokra meg szép nagy pontyokra a kígyósba
láttam a döbbenetet a szemében pedig nem volt már elsőáldozó..... szerintem ez a pontyos dolog üthetett olyat a kis lelkébe ami fáj is
aztán szépen elköszöntünk egymástól, úgy gondolom nem fog többet zaklatni, még névjegykártyát se adott
Én csináltam önetetőt (itt van a kertben) de csak a cinkék meg a verebek járnak rá, halat még nem sikerült vele fognom.... (mondjuk meg is lepődnék rajta ha sikerülne)
Ha ők nem ehetnek, te sem ígyál!
csinálj önetetőt
Most azongyák a rendszeresen etett helyek sem működnek valami jó
Nekem meg amikor annyi az időm, hogy leugrok egy íccakára nem sok időm van a szoktató etetéshez
etetni kell a nagy vizeken, sokat és sűrűn
pl a balatonon meg lehet figyelni a mozgásukat, addig mi partyztun vagy aludtunk amíg a szomszédnak el nem kezdtek visítani a jelzői
aztán amikor ott felszedtek mindent jöttek hozzánk, amíg tartott az etetés addig egymás után jöttek kifelé
miután elmentek még véletlen se esett be egy sem a további 23 órában
Azt, hogy a tiszatóval mi van azt nem tudom.Nem régóta járok oda(idén) annyit tudok amit hallok és tapasztalok. A radaron én rengeteg halat látok bizonyos szakaszokon, van ahol semmit. Látom a mozgásokat is, szerintem dugig van halal egyszerűen nem lehet megfogni. Hatalmas forgások vannak, volt amikor úgy megstukkolta a hal a csónakot majd eldobtuk a sört a kezünkbő ijedtünkbe a sógorral
Kagylódögléskor azzal csalizva még hozzák a jó eredményeket a horgászok és slussz. Kérésszel meg nem lehet csaléizni ami eredményes lenne még
Az a gond, hogy 10-ből 6-7 biztosan lopja a halat és még röhög is az egészen, mondván ez jár neki meg fel sem tűnik senkinek.................. ha meg bevonnám az állami jegyét 2 évre és a szeme láttára gyújtanám fel a cókmókját és kapna mellé 100 ezres csekket vagy több hetes közmunkát akkor meg vérig sértődne, hogy mekkora anyagyilkos ő és bűnöző meg pont vele kell baszakodni mikor a másik 3x annyit visz el meg többször, de unalmasak már ezek, de tényleg.

A haltelepítés után 1 hétig senkit nem engednék a tóra utána meg korlátozott számmal csak, minden 4.-ik ülőhelyre és nem úgy, mint sok helyen, hogy tilalom után kint ül mindenki 2-3 hétig megy a kapás, miközben termelik haza pofátlanul a halat, aztán meg hiszti van, hogy nincs hal most volt telepítés pár hete , hogy lehet ez?!

Sajnos ezt egyre több helyen látom, hogy létező dolog. Vannak még jó helyek de egyre kevesebb. Az élő vizeket jobban szeretem amúgy is.