Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ilyesmiket
és mit találtál
Ugyanis ez volt a nagyapám művészneve a 30-as évektől ingyen tartott kultúr- művelődési házakban bűvészelőadásokat gyerekek számára egész ország szerte. Elég elismert volt, nagy nevekkel, hivatásos bűvészekkel is kapcsolatot tartott mint pl. Rodolfó. Nagypapa amatőr bűvész volt az amatőr az az jelenti, hogy értsd, a munkája mellett végzett tevékenység, most ezt hobby-nak hívjuk. Rengeteg pénzt áldozott rá és sok időt. Megtehette, mind a kettőből volt neki bőven. ami azokban az időszakokban nagy szó volt Ezt a tevékenységét kamasz korától-haláláig űzte.
Itthon a városban is mindenki, úgy ismerte, hogy pipifax, majd később pipifax bácsi. Engem is mindíg úgy azonosítottak, hogy te vagy a kis pipifax? Senki nem tudta a nevem de azt mindenki tudta, hogy én vagyok a kis pipifax Hát így maradt rajtam, ugyanis a közvetlen barátaim is így hívtak, hívnak a mai napig.
Egyébként az eredeti pipifax egy német gyerekbűvész volt, a múlt évszázad forduló ideje környékéről, onnan csenhette a nagypapa ezt a nevet magának. Ebből származhat valami káromkodás féle is a németeknél, ha jól sejtem bár abba mi magyarok vagyunk qrva jók. Ők egy Lfp-s topicban gyorsan elvéreznének Aztán borzasztó ritkán itt is használják ezt a szót, pl. nem vagyok egy pipifax, ami kábé annyit jelent csodákra én sem vagyok képes De mivel ezt nagyon kevesen ismerik nagyon keveset is használják ezt az átvitt értelme Hát kb. ennyi jutott eszembe.
egy misiért megkapsz egy vagon gabonát
ne gondold már, hogy mással etetnek a helyi takarmányboltok felpendültek a balaton környékén mióta van ez a szarság
én mennék csak csóró vagyok
oda azért be kell dobálni a vízbe legalább egy millát
a másikat meg eltapsolni a parton
Azért annyira nem vagyok nagyképű. Pedig igen nagy a pofám.
ibcc dobogó esélyes
nem jelentkeztél?
Kiültem 3 òràra a stègre. Jött pàr keszeg. Meg egy kemèny 35 cm ponty.
Neked hobbit kellene változtatnod baszki. Gondolkodtál már a sakkon? ? ?
amúgy is felesleges
még a jelentése is finoman szólva
évekig azt hittem hogy ez csak egy kitalált szó, aztán van egy sok éve németbe szakat motoros cimbora ő szokta néha használni ezt a kifejezést, aztán rákerestem.....
föstés volt leszedtem
a dvcs-ben már az amúr is felébredt, haver a héten fogott egy szűk 15 kilósat
hol a felségjeled?
Nem fogtál semmit?!
Na nálunk megvót a nyitó horgászverseny Szerdán telepítettek a tóba 14 mázsa kárászt keszeget és 12 mázsa pontyot
A verseny előtti eligazításon figyelmeztettek is bennünket, hogy nagy fogási eredmény várható, az előző szombati nap eredményességének függvényében ű
33 indultunk Én 11-ed magammal 0-áztam Papa a kerek 5 kilójával 8-ik lett
Pecázni nem is igen jön. Nálunk rend van, a nem az nem ha hívom akkor esetleg jön
A motorozás is tetszett neki aztán egy kicsit meg lett fingatva a homokbányávan azóta nem islt motoron
Pedig tehetséges lennne csak nem kitartó
Nos elmondom a receptjét, hogy kell leszoktatni a vízpartról az asszonyt.
Ugyanis szerintem az égvilágon semmi keresnivalója ott az az egy két nap az emberé. Amikor szeszelhet, büföghet, szarhat finghat kedvére.
Tiszához a szúnyogok rajzásakor kell kivinni, lehetőleg messze a civilizációtól. Vannak olyan időszakok amikor a rekkenő hőségben napközben is fürtökben lógnak az emberekről a szúnyogok. Természetesen szúnyogriasztót "véletlenül" otthon kell felejteni Igaz te is megsínyled, de megéri Garantáltan nem akar többé a seggedben lenni, amikor te horgászni mégy Bevált recept
Inni
akkor nem olyan kíváncsi mint az enyém......
enyém csak a csontikat nem szereti mert kicsike de a gilisztával megbírkózik, áldott jó asszony, nincsenek nagy igényei
amúgy a tiszát az enyém is látta nem egyszer pedig elég messze van tőlünk
épp idén nyárra tervez valami hosszú hétvégét a tiszához jövő hónapban meg egy biciklis szegedi tisza látogatás a cél
az enyém szereti a vizet
pipi vagyok
Egyébként az asszony nem látta a nadályaimat sőt még a csónakot sem, megkockáztatom a tiszát se
Gondolom asszonykád is csak sóhajtozott hogy lacikám* bárcsak a tiéd is ilyen virgonc lenne
* laci, peti, sanya.....stb nem jegyzek meg neveket
Életembe nem láttam még akkora dögöket. A horgászboltos gyerek is mondta, hogy ne nagyon volt még neki ekkora
Mondtam is neki, ki ne nyomják nekem este a fedőt, mert a nyakam köré tekerednek oszt meg fútanak
Gratulálok! A nadályoknak
két napi melóm benne
De íccaka megvót az első pecám a kikötő partról bedobtam két öklömméretyni nadájjal, azt elaludtam. Mindenestre reggelre megéptek a nadályok a horogról