Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Keresgélni....
Ha 10km távra lenne akkir lehet keresgélni helyeket
De ha órák mire odaérsz(lusta vagyok megnézni mennyi km) akkor még keresgélsz aztán peca nincs is
Ennyiből fasza a balaton mert ismerjük
Ha nincs hal akkor nézzük a hajókat
Amúgy nekem elég lenne egy 5-10 kiló közti ponty a 3-4 napos akciókra + egy kicsi mindjárt első nap amit megsütünk
Pár éve kijött egy csomó 4-6 kiló közti azon tök jó ízűek voltak fasza izmosak nem zsírosak
Csak a haverok igazi húshorgászok aztán ha nincs meg 3 nap alatt a,mázsa hal akkor idegesek....
Nem egy holtágat ajánlgatok ott sok holtág van Talán bikazug egy részét rendbetették, kotorták, törpharcsátlanították, talán telepítik is 5-6 éve.
Vannak ott 22 km-er hosszú holtágak is. Keresgélni kell, merrt aki keres az talál. Kanbulikra tökéletes helyek, ha meg már négyen mentek úgysem horgászni mentek (tapasztalat)
Én már a Kunit füzit rég nem horgászom. Emléxem aránytalanul drága lett hozzá a napijegy ahhoz képest amit tudott már az én időmbe. Vannak régi papíralapú képeim onnan, jártunk mi le több részére is napokra, különösebb nagy belenyúlások nélkül. Egyszer egy 5-ös amúr úgy lett meg, hogy azzal szórakoztunk unalmunkban, hogy a túloldalt sodródó hínárcsomokra (mindíg hétvégén nyitották a zsilipet, nehogy a horgász jól érezze magát) elkezdtunk dobálgatni ki találja el. És amikor egyszer egy ilyen hínárcsomót húztunk kifelé egy koloncos szerelékű 5 kg-os hamúr halál fáradtan benne pihegett Egyébként kárászt keszeget, törpeharcsát kisebb 1-1,5 kg-os pontyot amúrt fogtunk benne javarészt.
Aztán én évekig ezekre a vizekre csukázni jártam le októbertől egész befagyásig. Szépen lehetett fogni benne a méretes csukát. majd egy két év szar lett nem is volt már benne annyi és a méretük is zsugorodott Elszoktam onnan. Apámék még a 70 években tíz fölötti amúrokat fogdostak benne legendás helyek voltak ezek a csatornák.

A körös holtágakkal nem baszlak át Azt a néhány keszeget meg kárászt aminél többet ti a balatonon úgysem fogtok azt meg tudjátok fogni ott is. Néhány kisebb pontot amúrt esetleg még a süllőt is. Mondjuk angolnát nem fog adni, de lesz helyette törpeharcsa szépen Rabló az is nincs különbség
Amúgy a kígyós (kunsági) ugyanez volt amikor gyetek voltam
Olyan halbőség volt hogy hihetetlen
Utána villanyozták évekig és még mindig öntötte a halat kifelé, bár ekkor pecával már kevesebb jött.
Utána le lett engedve mederkotrás stb azóta alig van hal
Keszegból egy kisgyerek fogott 2 vödörrel egy nap de olyan piros szárnyúakat hogy a legvastagabb nádakat eltörte gumizva is
Most meg alig van aki pecázik mégsincs hal, de kutya nélkül ki se lehet menni, legutóbb álló helyben 20 feletti kullancsot számoltunk egy pecahely közelében, vittem haza dobozba pár atkaírtó vegyszert próbáltam ködölni rájuk de mindet túlélték a rohadékok
A lángszórón kívül semmi nem hat rájuk eredményesen
Szóval akkor hiába ajánlgatod a holtágat nincs hal benne
Degeci vagy vazzeg
ini az soha nem volt egyszerű
Én nem ismerem ugyan a feleségét de rohadtúl sajnálom
5357341 2017.06.11 hozzászólás nem töltöm fel újból. fogtunk akkora halakat a sógórral amiket fényképen sem láttál. 14,7 ponty, 14, 5-es amúr. még jó néhány 10 feletti. 120 kg-ot fogtunk 3 nap alatt ami egy élővízről jó 6-oska volt a legalja ( a java képeket még csak nem is láttam mert a sógór gépén van de lassan elkérem mostmár ) Egyszer volt eddig ilyen belenyúltunk. Aminek össze kell jönni az csupán a hely, időjárás, vízállás és a szerencse. Ha ez egyszerre megvan kihúzták az 5-ösöd Sajnos én nem akkor tudok menni horgászni amikor éppen ezek a dolgok összeállnak, hanem amikor ráérek Túl sokat sem tudok menni mert 365 napból jó ha 10 napot eltöltök ott. Az áradás első napja, lehűllés kezdete, tározó ersztése stb. Mind vannak jeles alkalmak amikor jó fogásra lehet számítani. Tavaly szinte egyikre sem tudtam eljutni.
vannak 35 éve ott horgászók, na Ők akkor is megfogják amikor másik 100 halat sem lát. Információt nem tudsz kihúzni belőllük, sokuknak a házassága ment rá
azért próbálom gyűjtögetni az infókat, a kikötőből általában nem is azonnal indulok Beszélgetek Ami nagy szó a mai ájfonos, víberes,internes világban. Információ töredékeket gyűjtögetek, próbálom tanulni a vizet .Az első szezonom (kb. 6 alkalom a csónak kezelésével, ismerkedésével telt. Idén már próbálkozom a pecával is több-kevesebb sikerrel. Infórmációim szerint a 80-90-es években egy hal mekka volt ez a tó Akkor volt a felfutási ideje. Számolatlanul lehetett fogni benne a 10-20 kg-os pontyokat, 30-50 kg-os harcsákat. előszőr csak utánfutó számra lopták később hűtőkamionszám. Volt olyan hűtőkocsi, aminek a csörlője egyenesen a hűtőtérbe húzta a kiterített hálót. Iparszerűen ment a halrablás, zéró ellenőrzés mellett. Aztán jött a cián meg a kormoránok elszaporodása sem segítette az utánpótlás nevelést. Néhány éve új gazdára talált a tiszató. Kemény ellenőrzésekkel, szigorú szabályokkal. Próbálják visszalapátolni a szart a lóba. Néha telepítenek is valamit oda, szégyen nem szégyen jelen pillanatban szükség van rá nem önálló fentartó a tó. talán jó pár év múlva szerez valamit vissza a régi fényéből, bár ehhez sok stadion ára kell még
A poroszlói hidat ezerjukú hídnak hívják. olyan alacsony ott a víz, hogy jelölik az egyik lábát hol lehet alatta átmenni. a híd után a Valkói medence található természetvédelmi terület, talán 2 éve már horgászható 0,7 cm-es vízmélyéggel, tuskósorokkal. Szúnyog mindenütt van. egész évben azt szajkózták, hogy tiszatónál rendszeres az írtásuk, én nem vettem észre. Ellenben egyre jobb szerek vannak ellenük jobbak mint a protect-b. így igazából már nem zavarnak. reggel nincsenek csak este jönnek 22-23 H-ig
A parti horgászok zöme kiránduló kocahorgász. Kevés esélyel indulnak neki egynapos pecájuknak( ez nem bojlis víz) Nem csodálkozok, ha keszegen kívűl mást nem láttál náluk.
A halhizlaló kutyahuggyozó helyek ahogy írod Hát a balatonhoz képest minden víz kuttyahuggyozó
Én kifejezetten olyan bojlisvizekre jártam amire ez a kifejezés nem volt jellemző. Nagy kiterjedésű természetes vízállásokra, ahol természetközelségben vagy
Igen itt jobb esélyel indulsz neki 10+-os halaknak, hisz ilyennel vannak teli. Az időm rövidsége miatt ezeket a helyeket horgásztam több mint 10 évig. a tiszatóval az a bajom, hogy arra sincs időm. 2-3 hely rendszeres etettésel ott csodákra képes. ezt eddig még nem sikerükt összeszerveznem.
A körösholtágakat mejártam én is mind. hal ott azért nincs, hogy értsd mert ellopják belölle. régen ezek a vízparti nyaralók nem kiadók voltak, hanem a család járt le horgászni bennük, ha egy nap egy mázsa halat fogtak akkor annyit tettek a fagyasztóba, ha meg két mázsát akkor meg aszt. volt ahol a szomszédok összefogtak, és együtt hálózták a vizet és adták el belőlle a halat. ennyit erről én nem járnék mert a mai napig sem tudnak annyit telepíteni ezekbe a vizekbe, hogy a mohó ember el ne lopja őket
Csak azt nem értem,ha van minden,idézlek: Ha akarok kövezést horgászok, ha akarok nádszélet, ha akarok vízalatti erdőt, ha akarok növényborította(hínár, sulyom) nagy vízfelületet, ha akarok folyót horgászok.hogy a picsába nem fox halat? Nyilván vannak a Balatonnak hátrányai,nekem a legnagyobb ami befolyásoló tényező az a szél.Számtalan alkalom volt már,hogy be kellett fejeznem a pecát a buzi szél miatt,holott amikor kimentem teljesen jó volt a víz.Pontyozáskor mégcsak hagyján,de amikor becuccolok a csónakba minden szart,kimegyek 1500-ra,és mire bedobom a második botot felbasszák a pirosat,na az az igazán szívfacsaró érzés Én eccer voltam Poroszlón egy hétig,igaz nem peca célzattal,de természetesen vittem csónakot meg robbanómotort,ki is próbáltuk a pecát.Valami híd környékén voltunk csónakból.Annyi szúnyog volt , hogy nem lehetett tőlük látni a kapásjelzőket és ráadásul a csipős fajtából Természetesen még egy szar kapásunk sem volt.Minden este elmentünk biciklivel megnézni a parti horgászokat,de egy kibaszott halat nem láttunk senkinél.Soha nem voltam vándorhorgász,de azért horgásztam pár helyen, de egy se bizonyult jobbnak a Balatonnál.A halhízlaló kutyahuggyozó tavakat meg kimondottan rühellem,egy nagy vicc az összes.Eltöltöttem egy hetet a Kőrös holtágakon is,Káka fok,Bika zug,Sirató meg a többi,igaz már volt vagy 25 éve,de az se adott jó halakat,pedig akkor csak pezázni mentem.Busán kívül nem sok mindent lehetett fogni.Ami viszont bejött az az élő Kőrös, Szentandrás feletti szakasza,ha kiszárad a Balaton oda fogok járni
Csak mint opciót említettem
pecázni nem viszek nőt
1x volt hogy vittünk aztán a zsiguli csomagtartón dugtam (más)félrészegen
úgy bedurrant a farizmom hogy alig tudtam utána székre leülni meg felállni
ráadásul nem is igen emlékszem arra milyen volt
De van vazze,legfeljebb nem használod!
Mondjuk jacuzziban dugni ,meg medenszében qrva jó
Ja,nálunk szauna is volt,az meg maga a nirvána
amúgy a parton jobb szeretek a bozótba szarni mint a műanyag toitoiba
tihanyban régen annyi szúnyog volt hogy szanaszét szurkálták a zacsit mire végeztem, mondjuk azt nem szeretttem...... utána még egy órát kelltt vakarózni
Mindig buziskodik, de szerintem gechi jó gyerek a srácka!
de medence meg jacuzzi nem
Háát bazdmeg nem vagy egyszerű!
Most akkor kell budi meg bót vagy sem
amúgy néztem pár helyet már, de mind ilyen "extrás" inkább csakádi nyaralásokra lenne jó mint pár "mosdatlan" pecásnak
igazándiból úgy is a parton ül az ember egész éjjel esetleg nappal alszik egy keveset az árnyékban és egy nádgunyhó pont elég lenne mint anno matula bácsinak volt
egyszer lehet elnézönk arra csak valaki társat kell beszerezni
akivel eddig jártam belezúgott egy muffba fél év alatt felcsinálta pár hét után lakodalom
aztán egy kibaszott papucs vagy inkább papucs a négyzeten és így vége a pecának is
nagyon alkeszokal nem akarok menni, mert akkor beteg vagyok egy hétig
egyedül már nem szeretek tekeregni
asszonyt nem akarom még ott is nézni
szóval nem könnyű ez
Millió s egy oldal foglalkozik a holt kőrös menti nyaralók kiadásával!
Voltunk ott s rengeteg igényes kégli van!
Mind lenyúlik a vízre s főszezonon kivül más,olcsóbb árak vannak!
A gát meg maga a paradicsom!
tiltakozik az adblock ellen szóval egy mocsok reklám oldal
buzik ezek
Ez egy full putri!
párszot voltam bányatavon délegyháza környékén, de az a fizetős hely nem jött be, sok az idióta
a balatonon egy csomó hely van-volt ami minden igényt kielégített minimális eltérésekkel
anno a tihanyi rész volt a kedvenc de amióta a bicikliút megvan azóta nem az igazi
öszödön volt konténer budi kb 3-400 méterre hugyálni lehetett a nádasban a stégen
lelle-fonyód volt bozótos fonyódon budi is lellén toitoi
mindenhol kevés forgalom volt
bolt mindenhol 3km belül még pecás is
engem nem zavar a kiépített hely a kígyóson is stégról pecáztunk
ellenben a "Holt-körösök menti üdülőház" érdekelne van honlap?
Nem is akar horgászni, csak nem szeret már otthon ülni a zasszony szoknyája mellett. 29 év házasság után én is így vagyok ezzel - én például ezért kezdtem el motorozni....