Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

mert még bányatavon ezekszerint nem jártál Azok többnyire iható minőségűek, ha meg fúj egy kis szél nem lesz rögtön szürke iszap az egész mint a balaton
Na akkor összegezzük mit szeretnél:
1, ne legyen nomád, mert a szúnyog kullancs akadály.
2, szarni ne kelljen messzire menni, lehetőleg lehessen a bozótba is. (ha ilyen a hely akkor ütközik az egyes pontal.)
3, nyugiba lehessen pecázni
4, bolt és kocsma(tehát infrastruktúra legyen a közelben) ez ütközik a 3-as pontal.
Konklúzió: Szerintem amíg magad sem tudod mit szeretnél, kár ilyen helyet keresgélned. Előszőr tisztázd magadban mit szeretnél horgászni. Állíts fel egy fontossági sorrendet azalapján hamarább érhetsz révbe. Legjobban neked a Holt-körösök menti üdülőházakat tudnám ajánlani. A házak közvetlen vízpartiak, van bennük szarási és fürdési lehetőség, van konyhájuk és hűtőjük amit telebírsz pakolni egy hétre így a kocsma bolt már nem kell, udvaron grillezési bográcsolási lehetőséggel. Napi árak általában 10-15 ezer/pecó körül mozognak álltalában 4-6 fő befogadására alkalmasak. Fogási erélye talán valamivel szarabb mint a balatoné de nem számottevően

Nekem mások az igényeim:
egy hétre nem tudok egyszerre elmenni és nem is szeretnék mert nekem az már sok lenne.
1, ne legyen tumultus a környezetembe (ember)
2, civilizációtól a lehető leg távolabb essek
3, lehetőség szerint természetszerű legyen körülöttem minden. (utálom a mesterkélt dolgokat ilyen mint stég, betonplatz, kiképített horgászhely)
Ezért viszont vállalom a szúnyogot, este a róka, patkány által ellopott etetőanyagot, kiszakított szemeteszsákot.)
lenne sok hely csak a party feeling vagy hogy a faszba írják egy rakat fos
dvcs-kígyós millió kullanccsal még a pöcsömre is bolhanyakörvet kell tenni hogy ne akarjon belém egy pecázás alatt 25 dög
maszek tavakra nem megyek teli van idiótákkal akiknem a pénzük hatványozotabban több mint az eszük
simán elmennék a tisza tóra is de nekem nincs torpedó naszádom amire be tudok cuccolni szóval olyan hely kellene ahol lehet nyugiban pecázni, de tudok szarni a bozótosba, evvel szemben van bolt-kocsma-mittudomén elérhető közelségben
lehet van ilyen hely de hogy a pöcsbe találom meg?????
balatonnál kb minden falu 2 székén van egy rakat peca hely nyáron van élet van bolt van minden
stbstbstb
mert szerintem a 2 legnagyobb tó kb egyforma kurva messze távra van tőlem, de akkor is balaton a legkékebb víz
kiragadunk itt két tavat az országból. Igaz a balaton a legnagyobb(600 négyzetkilométer) második a tisztó, 127 négyzetkilométer harmadik lehet a velencei tó (26 négyzetkilométer)
A balaton szépségében, flórájában faunájában messze elmarad a másik kettőtől. Tiszatavon például ha akarok tudok pecázni 24 méter mély vízben, ha akarok horgászhatok 70 cm-esben. Ha akarok kövezést horgászok, ha akarok nádszélet, ha akarok vízalatti erdőt, ha akarok növényborította(hínár, sulyom) nagy vízfelületet, ha akarok folyót horgászok. Beugrok a csónakba azt ripsz-ropsz ott vagyok ahol akarok. Kétnapos pecám összes cucca egy hűtőtáska amit magammal kell vinni( ha egyedül megyek ) ha mondjuk a sógorral na az egy anyahajót is képes lenne telepakolni
1000 víz országa vagyunk. 20-50 hektáros horgászható vízből számolatlanul van kis hazánkba. Holtágak, morotvák, bányatavak.Én azért választottam a tiszatavat, mert európa egyetlen állóvize ahol a motorcsónak használat engedélyezett. Novemberre leengedik akkora kiveszem a vízből ennyi nekem pont elég is a szezonra. áprilisnál hamarébb meg nem teszem vízre, mert minek Gyakran még mínuszok szaladgálnak áprilisban éjjel.
Azt, hogy dzsimi balaton horgászik számára teljesen kézenfekvő (ott él) Ha mondjuk debreceni lenne nem hinném, hogy balaton lenne az első számú horgászvize, valószínüleg a látóképi gatyatót eröltetné
Kiskörösről ininek számtalan lehetősége lenne a balatonon kívül is, de biztos úgy van vele, ha lúd hát legyen kövér
ezt mondom én is, strandszezonban nem kell pecázni csak éjjel
de ez kb olyan probléma mint amikor azért panaszkodik az ember hogy a kupiba nem tud hol hugyozni mert minden helyslgben csak dugni lehet
néztünk pecás(vízparti) szállásokat ahol minden adott a pecához(bojlis behúzó jegy váltva stb) párat felhívtunk és volt ahol még a következő szezonra is le voltak foglalva a helyek, pedig nem volt olcsó....... szóval pörög a peca ezerrel a balatonnál
Pipikém egy év 12 hónapból áll,abból max 3 a nyár.A fentmaradó 9 esetében a Te elméleted nem állja meg a helyét. A jövő héttől elnéptelenednek a balatoni települések,csend lesz és nyugalom,és ez egészen 2018 júniusáig fog tartani.
A tihanyi részen volt pár gyalogos de nem vészesen sok, jól szétpakoltunk aztán senki sem jött oda
Legutóbb öszödön voltunk ott se volt magy forgalom a strand kb 300méterre volt
Bár ott nappal nem pecáztunk a sok buzi hattyú miatt
Amúgy a balaton azért kedvenc mert nem az a fosafék zöld a víz mint máshol
Ha zöldet akarnék nézegetni egész nap akkor golfozni mennék
Jövő nyárra kicsit kibaszom magam aztán fonyódra megyünk a kutyás strand mellé
Olyan szép pitbullom van hogy minden fiatal lány elolvad tőle, szóval nappal sunák éjjjel peca
Hát akkor te mindenféle képpen a balatonra járj Mindenkinek mások az igényei Nekem már nem hiányzik a dobogás, a pörgés hangoskodás, tülekedés Én már elmúltam húsz éves amikor ez még érdekelt Abban az idős koromba a tiszatóra is jártam le (fürödni, diszkózni) Akkor még nem sok különbség volt a kettő közt.
A kempingek dugig, kiadó szállások már februárban elkeltek, az utcán nem fértél a tömegtől, és azt, hogy a vízbe bemenj kettőnek kellet kijönni onnan A szalóki discó cirkus maximusban sem volt kevesebb ember mint a siófoki flörtben Szerencsére ennek ott egyenlőre vége nyugalomra vágyó pecásoknak az a jó, ha minél kevesebben vannak. Jelen pillanatban elég el van néptelenedve az egész. Érthetetlen módon a 15 kikötő, dugig van hajóval meg csónakkal, ember meg csak néhány lézeng. Félek egyszer gázszerelő nemzeti lőrincünk megveszi az egészet tokkal-vonóval, akkor majd megy bele néhány stadion ára a nagy közösből és újból százezrek látogatják hetente
Téged meg nem is értelek múltkor még azt írtad magadról, hogy nem igen kedveled az embereket mert elég magadnakvaló vagy Hát balcsin kénytelen vagy kedvelni ha akarod ha nem
nagyon sok helyen lehet pecázni, csak nem nyáron a fürdési szezonban a nappali órákban, bár ekkor nem is igen jön a hal
csomó helyen van strand és mellette mindenféle helyek ahol lehet pecázni amikor már nem ugrál a nép a vízben
régen tihany környékén is lehetett a beugróknál amik ilyen 100-200 méterenként voltak stb
júni-júli-aug után-előtt meg lehet tolni millió helyen
Abban igazatok van ,hogy pecázni nem nagyon lehet!
egyszerűen nincs hely!
Nyomják a pecaturizmus dumát,de a múltkor ott voltunk egy hetet s gyakorlatilag csak a badacsonyi mólón tudtunk pecázni amíg a hajók el nem indultak.
Amúgy szerintem rohadt szép a környék(északi part),sokat lehet csavarogni,sok szép hely van de peca szempontjából szinte halott!
A tisza tavat szretem,sok jó hely van és sok helyen lehet csónakot bérelni!
Míg több időm volt rengeteget voltam ott és elég eredményesen,de ha nem fogtam semmit akkor is élmény volt pl. az aranyosi sziget környékét végig ütni vagy bemenni a tóra!
Pont ez a lényeg....
Ha csak nád van meg iszap kb semmi értelne a tónak idegenforgalmilag
Bár a,balaton kicsit "túltenyésztett" de akkor is van csomó program fiatalnak öregnek pénzesnek és nagyon pénzesnek....
Bár aki csóró azért egy sátorral kihúz akár egy hetet is egy ötvenesből
Na meg édesapám
Amire már nekem szükségem van az ez!!! Van hogy az 1400 hektáros vízen (ez a legkisebb tároztér) egyedül vagyok Minden mesterkélt rámkényszerített faszság nélkül
Csak én és a hűtött sörök
Kb. én a balatonnal vagyok így Ha rajtam múlna feltölthetnék az egészet és termelhetnének rajta kukoricát, akkor legalább lenne vlami értelme Az a nagykiterjedésű lábmosó pocsoja számomra nem sokat ér. Esetleg a badacsonyi részt meghagyhatnák Mi is az a balaton? Körbe kiépítet infrastruktúra, mesterséges strandokkal, wellnesekkel, hotelekkel, éttermekkel, körbe lehúzós településekkel és tömeggel. Na pont ez amire már nem vágyom 42 évesen. Ha meg csónakázni szeretnél, ha már ott van az a qrva nagy víz akkor azt legfeljebb a helyijáratos vizibusszal teheted meg
Ha bele gondolsz kb a kutyát se érdekli a tisza tó
Pl én kedvelem a vizeket, de a tavat még sosem láttam a tiszát is kb 10x
Többször voltam a balatonon mint az összes többi vizen összesen
Tisza tó kb azt jelenti számomra hogy putri, szúnyog, meg putri
Ebben az a gáz hogy sosem láttam még is ez a kép alakult ki bennem a sok idióta bulvár hírműsorok miatt
A képeidből 10x tájékozottabb lesz az ember mint máshonnét
Akkor egy átlag ember aki nem is igen érdeklődő a vizek iránt mit tudhat ? Lehet azt se hogy van ilyen víz
Ez a hiba
Emiatt építhetnének oda csodapalotát is max arra lenne jó hogy lenyúljanak sok pénzt
Hát ezt az épületet alaposan szemügyre véve Pont a felét lopták el jó magyar szokás szerint.
Nálam az ottani ismeretterjesztés hagyott némi kívánni valót A 12 perces 3 D- mozi aminek a tiszatóról kellett volna szólni max egy reklámfimnek ment el
Az apjuk büdös faszáért nem csináltak már egy 50 perces mozit, aminek van eleje, közepe, vége megrendezni is segítenék, mert ez így nagyon gáz. Az éoület nagyon dizájnos, de gyakorlatilag kong az ürességtől ami valamit ért az a 140 éves poroszlói tájház
A 45 perces csónakázást ki lehetne tolni egy 20 percel hosszabra is, hogy valamit lásson a paraszt a nagy vizből is,(poroszlói medence, sarudi rét) ne csak a kistiszából és az öblítőcsatornákból, amúgy minden nagyon fasza csak kb. a kisújamba több van a tiszatóról a séróm alatt, mint az egész elfuserált komplexumba együttvéve
Ez a hely nekem nagyon teccik...voltam már párszor.Vettem vidrás pólót is,ezzel támogatva a természetvédelmet
Na Tisza-tavi szürkeharcsa képekben 3. epizód
Bocs szeki édesapámmal mentem Egész évben híttam, mindíg kórházról-kórházra járt, most lett olyan állapotban, hogy el tudott jönni 2 napra
én idén nem pecázok, haver felbaszott, egyedül nincs kedvem több napra menni a dvcs-kígyós part teli van kullancsokkal, szóval leszarom a témát
jövőre meg kell keresni valakit aki nem hisztis és kibír 3-5 napokat a balaton partján
akkor holnap tiszanána ? reggel?
Azzal baj lesz, olyan szar a hátam 2 hónapja, már a lábam is zsibbad Bár két gerincműtét után ne várjon csodát az ember
Egyébként én holnap megyek 2 napra a tározóra Az urak hétköznap járnak, hogy hétvégén ki tudják pihenni a peca fáradalmait A pórnépnek marad a hétvégi peca
Csald el a Pipit is ,kellene egy okos ember,aki nagyot tud emelni
szombaton délig melózok,utána jöhecc bármikor
Ha minden igaz menek hétvégén mester!!
Na szépjónapotkívánok mindegykinek!!!