Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

enyém olyan híg mint a műszerolaj
ja és fekete a lánc a csatornaparti agyagpor nem téveszt
Baszki
Helyzetjelentés a pécsi szezonnyitóról: 100 láncból 90 vastag fekete dzsuvás, 9 frissen sprézett, fehér, 1 db olajozós. Az már messziről látszik. Sajnálom azt a 99-et. ;)
Valkesz is így járt a piros hidraulika olajjal. Neki leszívtam fecskendővel, kicseréltem az én ásványi, sűrű olajomra. A piros hidraulika olaj szörnyű híg volt, szórta neki. De mondtam is, hogy sűrű, viszkózus ásványit tegyetek bele.
na ezért kell a kefe.
Vettem egy deci szilikon olajat próbából, hátha beválik.
Próba meg volt. Nos nem ajánlom senkinek, valahogy nagyon terül, ugyan annál a csepegtetésnél, mintha többet adagolnék, pedig nem, még a cseppek is kisebbek, ennek ellenére a gumi széléről még a gumi futófelületére is jutott, most kiszedem és megy vissza az ásványi láncfűrészolaj, majd inkább sűrűbben cserélek csövet. :)
100as tempónál a csizma zsanér is kap olajat
kb 40ig nem megy mellé, szóval ügyes vagyok
Ma én is tesztelem, mert a csepegtetés még nem az igazi, túl messze van a cső a lánctól, lehet meg kell fúrni a láncvédőt akkor közelebb lehet tenni és nem szól bele a menetszél
Több követő is ott lesz, csak kettőről biztosan tudom, a többit meglátjuk. ;)
A legtisztább láncolatú motor lesz
Nem. Talán ez:
Mi lesz az ismertetõ jeled? Olajosflakon?!
Dél után indulok Pécsre motoros szezonnyitóra. Aki jön azzal ott tudok személyesen is beszélni a témáról.
Azt a keményedést se úgy képzeld el hogy olyan lesz mint az üveg. Nyomható, hajlítható, csak keményebb lesz. Semmi szivárgás, kirepedés. Be is baszna ha szivárogna. Mindent kórházból szereztem be, ahogy a leírásban elmondtam. Hogy az milyen fajta pontosan, nem tudom, viszont bevált. Két éve nem pucolok láncot.
Azt azért tudni kell hogy van olajálló szilikon(vagy annak mondott) cső is
Igaz baszott drága de van. Na az 10 év múlva se keményedik ki
Szerintem az olajtól nem nagyon lesz baja. Én még gyerek koromban a simsonomra tettem szilikoncsövet benzincsőnek. Na az megduzzasztotta, de kb a duplájára és olyan puha lett, mint a kocsonya. De ki nem lyukadt.
Bocsi! Csabunak akartam címezni, nem Ininek! Nekem sima mit tudom én milyen, műanyag vezetékem volt, ami nagyon kemény lett egy év alatt és elkezdett a csatlakozásoknál kicsit szivárogni, ezért vettem most szilikon csövet, amire nem keményedést mondott az eladó, hanem duzzadást, de hogy ez most mit jelent fogalmam sincs. Elméletileg, ha megduzzadt, akkor nem szabadna szivárognia. Gondolom én. :)
Nekem meg műanyag légvezeték van. volt a kukában kék meg fekete
A Yamaha kéket kapott a KTM meg feketét
Van még fél liter kompresszor olajam amíg elfogy csak találok valamit a kukában
Szilikongumi tömlőt használok évek óta az ásványi olajjal csepegtető olajozómhoz. Keményedésen kívül nem tapasztalok semmi mást.
megbizhato stabil minöséget produkáltak egészségűgyi termékek terén...gondolom láncolajat is jot kotyvasztanak...

én ma ápoltam le a gépeket a wd40 cuccokkal, nem különb ez kinézetre a motultol meg moltol sem...csak joval olcsobb...
fuchs budaörs...
pű-ben ment
egy tel számot tudok, mobil az ember!
Sziasztok!Nem tud valaki olyan helyet Pesten ahol Silkoline olajat tudnék venni?Főként Pro4 sx 15w-50 érdekelne.