Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Mert nem én vagyok a király.
Nem az én dolgom magyarázni a bizonyítványt. Senkiét.
De ha Afrika nem kap enni, tudod, merre fognak elindulni.
Bogyonak magyarazhatod,hulye mint a főd,neki csak a fosodratu mediabuborek a fontos.
A budos eletbe nem megy az EU ban sehova,max ertdelybe,de veszettul 20 körömmel europér akar lenni a marha.
Ami abban manifesztalodik hogy penteken elzarandokol a kalocsai lidlbe argusert,akcioban.
Ez a gabona nagyjából afrikába ment volna.
No meg azt se feledjük, hogy a holland gazdákat éppen most akarják lezavarni a földekről, mert az összes bébifóka beledöglik a marha fingba!
Szóval lehet itt magyarázni a bizonyítványt, de a lónak az összes fasza kilóg!!
Igaz. De nem szabad elfelejteni az előzményeket, mert valahol érthető. Persze, ott volt a tipikus "elveszik a munkát" csapat, akikre végülis rá lett fogva az egész, de az csak egy kis szelete az egésznek.
Már Thatcher idejében is voltak euroszkeptikusok, később is kikönyökölték maguknak, hogy maradjon a Font. A végjátékban németek a franciákkal annyira összezártak, maguk mellé állítva több országot, hogy az angolok beleszólása egyre kevésbé volt fajsúlyos és egy idő után egyre nehezebben védték meg a saját érdekeiket, hiába voltak gazdaságilag az egyik alappillére az EU-nak. Pl. EU-s döntésre át kellett engedniük a felségvizeik egyes halászható részeit a spanyoloknak és nem nagyon érdekelte Brüsszelt, hogy az angoloknak ez nem tesz jót - még akkor se, amikor a spanyolok hamis (angol) zászló alatt még a britek területére is bementek pecázni....

Az a baj, hogy a britek azt hitték, hogy majd a Brexittel történő fenyegetőzés tárgyalásra, kompromisszumokra kényszeríti az EU-t, sajnos nem így lett, 19-re húztak lapot.
Összekoszolja az, csak nem annyiért, amennyiért az "idénymunkás".
Tehát itt a nyugati világ (egyik) rákfenéje, hogy a tagja nem hajlandó kifizetni a saját munkájának az ellenértékét
Lehet itt ilyen-olyan tervekkel, hatástanulmányokkal, akciótervekkel játszani, de ennek az egyenletnek nincs megoldása.
A ruszki siman elvonult a kigyotol,mondta vigyetek.
Amugy neki kesz a kaszpi tenger-iran-hormuzi szoros-mumbai utvonal.Azon siman atviszi a motyot.
Tudjuk. De azt is tudni lehet, hogy a ruszkik blokád alá vonták a gabona exportját, a szokásos fekete-tengeri útvonalon nem nagyon fog kimenni semmi. Május közepéig 20 millió tonnát kellett volna kivinni az országból, ez nem történhetett meg. Őszig 75 millió tonna fog felgyűlni az Al Jazeerán olvasható becslések szerint. A nyugati irányban, vonattal Danzigba, onnan a kikötőből meg csónakáztatni sokkal lassabb és saccra 30%-kal drágítja a dolgot.
De a brexitet ott is a hülye jobboldal erőltette!
MI eddig eladtuk a felesleges búzánkat.
Február óta a duplájára ment az ára...............tényleg kezdjem el sorolni a hülyeséget???
Ráadásul még csak most kellene elkezdeni ott is a betakarítást és azért azt is tudjuk, hogy nem az egész országban van harc!
Szóval, gondolkodni lehetne, az ingyen van s nem menni a média után és szajkózni a "gazdasági" prognózisokat!
Lófasz van itt esti fénnyel, meg zsidó manipuláció!
Igen zsidó, mert ők tudnak raktározni, ők tudnak hatni a valutákra, stb.
Tetszik, nem tetszik, ez van!!
Ez 1000%-ban igaz. Csak sajnos nem ez a helyzet.
Nem tudom, más nyugati országban mi megy, csak a britekre van rálátásom, mert éltem kint. A brexit előtt nem volt gond a mezőgazdasági munkával. Brexit után, tavaly pl. az ukránoktól és a lengyelektől toboroztak idénymunkásokat, mert az őslakos nem koszolja össze a kezét holmi földdel. Most a háború miatt ez sem opció, a világ másik feléről (Indonézia, Vietnám, Kazahsztán, stb.) akarnak toborozni...
Mindeközben milliók élnek a szociális hálón csüngve, segílykéből...
Ha mindenki a világban csak annyit termelne, amennyi a saját boldoguláshoz elég, nem élménytársadalomban élnénk, nem következmények nélküli világban élnénk, nem itt tartanánk.
Hát, azért mégiscsak az a kis piros folt az ötödik legnagyobb búza, negyedik legnagyobb kukorica, és a világ legnagyobb napraforgóolaj exportőre. Ha éhen nem is döglünk nélküle, az akadozó ellátás és drágulás bizony benne van a pakliban, és az a pazarlás, ami a nyugati országok egy részére jellemző, az...hát idéntől luxus.
Sokszor megkapom, hogy "zsidózom", szerintem okkal, de mindegy.
Viszont itt egy kis szösszenet ami eléggé mutatja, hogy mi a fasz is van a világban!!

"Milos Zeman és Jichák Hercog prágai tárgyalásaikon egybehangzóan elítélték a bizottság jelentésének megállapításait. Zeman elmondta: leveleket kapott a csehországi zsidó közösségektől, valamint az Izraellel együttműködő szervezetektől, amelyek elhibázottnak minősítették a cseh diplomácia álláspontját. "Cseh elnökként ezért szeretnék elnézést kérni a cseh állam ezen állásfoglalásáért" - jelentette ki Milos Zeman az újságírók előtt."

Szóval a cseh kormánynak volt egy nyilatkozata, melyben kritizálta izraelt a palesztinokhoz való viszonyáért................aztán jött egy levél és beindult a seggnyalás!!
hát keresztények vagyunk vagy mi nem ezt szajkózzák 😅
Azért ne mondjátok hogy nem vagyunk szarban...
Ha már kormányozni nem akarnak(tudnak), azért szomorú hogy rajtunk már csak az ima segít... 😂
https://nepszava.hu/3162975_pa...
😅
nem lehetetlen hogy csinálok 😁
Ütsz rajta lyukat?
Ezt valahogy el kéne tudni érni ezt a javaslatot támogatnám(fetrengős)
Nem olyan hülyék ezek az únióba, hogy ne tudnák mit csinálnak(kezeit széttáró) A forgatókönyv részei amit jó pénzért elvállaltak és végrehajtanak(gondolkodós)
Basszus az 5782843 és az 5782878-as hozzászólásomba pont ugyanezt írtam le. Ezt a cikkent még csak nem is olvastam egyszerűen összeraktam a darabkákat(gondolkodós) Mindent leírtam amit ez a cikk leír(kezeit széttáró) Ezt már tényleg csak a hülyék nem látják így 😂
Ez csak úgy, ha már itt esz a fene benneteket! 😆

https://nyugatifeny.hu/2022/07/11/puceran-allunk-a-viharban-oszko-peter-igy-ertekelte-a-magyar-gazdasag-helyzetet
Megy az akcijós habzsi-dőzsi ezerrel! 😆

https://nyugatifeny.hu/2022/07/11/bejott-az-arstop-sosem-fogyott-meg-annyi-benzin-magyarorszagon-mint-majusban