Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Szia Krokis,
a szerelési rutint Komáron vagy Simsonon "illik" megszerezni. Ha ez elmaradt, akkor inkább bízd szakemberre a javítást. Nem lehet eléggé kihangsúlyozni például az avatatlan "szakember-jelölt", a benzingőz és a garázs hármasának antagonisztikus ellentétben állását.
Üdv.
Szia Attip, köszönöm a gyors választ. Sajnos eddig is ez volt a bajom, hogy a szép alapjárat (nem túl alacsony) egy kihagyással megállt, vagy éppen gázadásra állt meg. Persze ettől lehet az általad leírt hiba bármelyike, ezért kitakarítom a karburátort és a benzincsapot, ellenőrzöm a hézagot is, de ehhez ismét segítséget kérek, még nem csináltam soha. Köszönöm! Én is annak örülnék, ha nem kellene változtatni az eredeti alkatrészeken.
Szia krokis,
ha eddig jó volt, akkor nem biztos, hogy a karburátor a hibás. Lecserélése pedig csak megszállottaknak ajánlott (29-es Electra karburátor a világon nincs, sok egyéb megoldás van, de sok pénzt, időt és hozzáértést igények a hangolás). Javaslatom:
1 karburátor és benzincsap takarítás - ha ez nem használ
2 gyertya csere
3 megszakító hézag ellenőrzés (lehet, hogy túl kicsi és magasabb fordulaton átível)
4 kondenzátor csere
Üdv.
Elkészült a nagy mű igen, a gép forog az alkotó pihen /néhány sörrel a belsejében-nem a gépnek-/Eladó-cserélhető méltányos árér-birkáért-özvegyaszonyért-szabadonfutó-fogaskerekek-önindit
ó-hibátlan,szinte új állapotban/ ,lehetőleg egyben/ üedv :JAWZSEF
Sziasztok! Köszönet a fórumozó kollégáknak, akik tanácsaikkal megtanítottak "berúgni" ... :D a drágaszágot, tisztelettel kérdezném Tőletek, hogy hol és mi módon tudok rendelni Electra karburátort az Armyra, mert igazából már csak a hirtelen leállásokkal van gondom, - alapjáraton szépen forog, aztán gázadásra leáll.
Szia Imre,
esetleg, valamiféle "pótcselekvésre" vagy együttes sajnálkozásra az esemény elmaradása miatt, nem próbálnád rábeszélni a híveket?
Sziasztok!
Most kerestem rá az interneten, de sajnos ...A 2014-es Bokori Traktormajális elmarad.... !

Üdv: Imre
Szia attip!
Köszönöm az információt.
Üdv.: nbb945
Én annak idején neten rendeltem, de szerintem bármelyik komolyabb csapágyboltban megrendelheted. A Renold-nak van itt embere: http://renold.co.hu/home/home....
Üdv.
Szia attip!
Köszönöm a kimerítő választ. Már caak az a kérdésem hil érhető el, van hazai forgalmazó vagy csak kintről rendelhető?

üdv.:nbb945
Még egy kis info:

http://www.renold.com/Uploaded...

Üdv.
Szia nbb945,
nekem jelenleg Stieber DC4127 van beszerelve. Itt küldök egy linket és egy katalógus részletet. Ebben 18 elem van. Egyelőre jól funkcionál 3 éve).
http://www.stieber.de/download...
43. oldal
Üdv.
Szervusz attip!
Szabadonfutó ügyben korábban írt kommentedre hívatkozva kérdezlek Téged de másokat is. Találtam egy céget, ahol ringspann termékek kaphatók, többekközt egy BWX 1310145 jelű szabadobfutó is. Raktáron nem volt, megnézni nem tudtam de az a leírásból kiderült hogy csak 14 kapcsoló elem van benne, más méretei talán megfelelőek. Találkoztál-e ilyennel, setleg épített-e be valaki ilyet. Minden segítséget vagy esetleg egy szabadonfutót köszönettel veszek.
üdv.:nbb945
Szia Jawzsef, sziasztok Royalisták!

Örülök, ha megoldódik a gondod, megdöbbenve olvastam az elmozdult sonkáról.
Nálam pont a számtalan lefulladáskori visszarúgás miatt sok fogaskerék tört, és a szabadonfutó is bánta, így egykor vettem egy mély levegőt, és kikerültek a fogaskerekek, a szabadonfutó, az önindítóhoz kellő elektromos dolgok, és maradt a berúgás. Ja, és bekerült egy vákuumos Elektra porlasztó, ami gázfröccsöt ad, ha lefulladást érzékel. Nem is gondoltam volna, hogy a kihajtást is így megviselheti ez a dolog. Mindemellett lehet, hogy leveled újraindítja a berúgás/önindító hitvitát...
Mindenkinek békés, boldog Húsvétot:

Sir John & Jocó
ui: egy csomó képet küldtem át apránként Dorogra a One Rideról, remélem, mielőbb láthatjátok majd őket!
Húsvétra a nyuszi megcsinálta a főtengelyem-Schubert István Norton 4 Kft Püspökladány -bátran ajánlom bárkinek-végtelen korrekt és pontos műhely.Sokat gondolkodtam miért ment tönkre a főtengely 5ezer km alatt.Az ütött szeget a fejembe,hogy főtengelyt nehéz kapni,de a kihajtó csonk olcsó és könnyen elérhető-tehát ez a hiba nem egyedi.Röviden: az önínditó állandó kapcsolatba van a főtengellyel egy iszonyatosan nagy áttételen kersztül.Ez az áttétel önzáró-nem lehet visszahajtani/próbáltam egy félméteres szerelővassal/.Igaz van szabadonfutó a rendszerbe ,de gyujtás karburátor vagy egyéb hiba esetén-amit nem lehet kizárni-szóval ha amotor visszafele mozdulna egy szabályos ütközőre hajt vissza.Valaminek engedni kell.Szóval ezér kell dekompresszorral leállitani.előgyujtás nélkül indítani stb.Ebből a szempontból teljesen mindegy.hogy önindítóval,vagy berúgóval indít az ember,a főtengely a szabadonfutó a fogaskerekek túlterhelődhetnek.Én kihagyom összeszereléskor ezeket az alkatrészeket..A motor szerelésével kapcsolatban ha valakinek kell segíség szívesen segítek.Üedv.JAWZSEF
Képeket tesztek fel a fórumra? Én sajnos nem tudtam elmenni...
Tisztelt Royal Enfield Tulajdonosok, kedves Barátaink,

Ezúton szeretnénk megköszönni mindenkinek, aki vasárnap megtisztelt minket jelenlétével, és csatlakozott hozzánk a találkozón.
Az idő és a hangulat kifogástalan volt, a társaság páratlan, és reméljük mindenki egyetért azzal, hogy nagyon nagy élmény volt ennyi gyönyörű Enfieldet látni egyszerre.

A délutáni filmnézés kis késéssel kezdődött, mert a túra kicsit elhúzódott, de remekül sikerült.
Az osztrák Royal Enfield csapat egy része csak ma reggel indult haza, és azt mondták, hogy nagyon jól érezték magukat, teljesen meglepődtek, hogy mennyire jó a hangulat és milyen összetartás és csapatszellem érződött a magyar Royal Enfieldesek között, és ezt nagyon irigylik.
Valamint jelezték igényüket, hogy akármilyen magyar Royal Enfield megmozdulás is lesz még idén, akár túra, akár találkozó, szeretnének részt venni rajta. :)
Elmondták azt is, hogy milyen jól esett nekik, hogy a filmvetítés után, sokan odementek hozzájuk gratulálni az India-Ausztria túra teljesítéséhez.

Összefoglalva, nagyon jól sikerült a találkozó, bízunk benne, hogy jövőre még tudjuk majd ezt fokozni.

Köszönjük mégegyszer mindenkinek a részvételt!

A fényképeket holnap elkezdjük feltenni a honlapra és a facebook oldalra.

Aki készített képeket a vasárnapi találkozón, és szívesen megosztaná velünk, kérjük a lehotay@royalenfield.hu e-mail címre küldje el őket!

Motoros baráti üdvözlettel,
Az Off Road Motor's csapata
Kedves Jawzsef!
Nagyon köszönöm, tegnap meg is jött, beszerelés folyamatban!

Üdv: Imre
Szia Ritt, sziasztok Royalisták!

Én Budapest északkeleti végéről indulok, a 10-es úton vagy, ami valószínűbb: Pilisszentkereszt felé. Ha valaki úgy gondolja, megbeszélhetünk találkozót és mehetünk együtt is!

Sir John & Jocó
Én gondolkodom a túrán... egyedül menjek olyan messze :-(
Látom Imre megoldódott a könyök gond, de ha bárkinek ilyen a probléma szóljon, nekem is van.
Üdv Imre

Van ilyenem tök új, ha írsz egy címet feldobom postán :-)
90% hogy ott leszek 10 órára
Fridli László
Sziasztok Royalisták!

Nagyon örülök a One Ride gurulásnak és vetítésnek, ott leszek mindenképpen mindkettőn. Remélem sokan leszünk.
Kicsit kevesebbet nyüzsögtem az utóbbi időben itt, de Sir Johnnal együtt élünk és jól vagyunk. Bevált a légszűrő átépítése a teásdobozba, nekem jobban tetszik az új hangja. Ráadásul így megint nyertem egy csomó helyet az oldaldobozban, például egy pumpának. Ha hozzájutok, csinálok majd képeket és felteszem ide.

Mindenkinek jó pöfékelést, és a jövő heti viszontlátásra!

Jocó
Szervusz Imre.Szívesen segítek,amikor nekem eltört a kuplung kar tartóm én is kaptam segítséget,úgy hogy a dolog körbe megy.Aránytalannak tartom,hogy egy gumi bigyóért egy órát küldj,majd ha lesz nyári találkozó-és talán addigra az én Enfildem is meggyógyul- fizetünk egy sört egymásnak,/alkoholmentest/Hétfőn megy a csomag:jawzsef