Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Halkabban kiscsikó!
Én nem folytam bele, mert hogy én nem értek hozzá. De ha láttál tőlem ebben a témában szakmai hsz.-t idézd már.
Nem mindegy hogy a hülye okoskodik vagy az okos hülyéskedik. Remélem érted.
A kapcsolóüzemű tápot a nagyobb áramigény nem károsítja. Szimplán "leül" és kész.
https://hu.m.wikipedia.org/wik...áram pontosan olvasd , meg fogod érteni
már annak érzem magam itt Ekecselek és Eryk szakértelme mellett
Varázslat, ami csak úgy van. Te hülye vagy, vagy mi van?
Na de akkor mi az az áram ?
Ez annyit jelent , hogy 24V -on annyi fogyasztót aggathatszrá hogy az eredő maximális áramerősség ne lépje túl a 10 ampert , mert az áramkörön átfolyó nagyobb terhelés károsítja azt . Ez a kapcsolóüzemű táp is fogyasztó nélkül csak a belső ellenállása révén fogyaszt minimális áramot egészen addig míg a terhelés létre nem jön . Hiába van ráírva 100 amper , terheletlenül nincs jelentős áramfelvétele
https://en.wikipedia.org/wiki/...

Na megyek, dobok a tűzre.
Én bevallottan nem értek az elektrotechnikához, nekem oly mind1 :D
Totál nem erről szólt a komment szerintem.
Hát azért ez nem krumpli és burgonya.
Az most teljesen mindegy, hogy a 230 váltóból csinál egyen 24et. Attól még a 10A-t generálja (ha úgy tetszik) a fogyasztóknak. Feszültség és áramforrás. A feszültséget állandó jelleggel, míg az áramot a fogyasztókhoz igazodva adja le. Aztán mikor átlépjük a 10A-t, vagy szétdurran vagy nem.............
Igazad van, van kapocs feszültség. Mondjuk szerintem itt most, arról folyik a vérre menő vita, hogy krumpli vagy burgonya...
Neked aztán tényleg tudni kéne hogy amiről te beszélsz az az akkumulátor belső ellenállása ami miatt veszít a tárolt feszültségéből csalódtam benned
Ez mondjuk nem generál, hanem átalakít a bejövő - majdnem írtam, hogy áramforrásról - táplálásról
Bizony van kapocs feszültség , ami mindíg több a névleges feszültségnél , hogy a fogyasztóval alkotott áramkört szabályozni lehessen .
Feri, szerintem nem kell ez neked
"áramforrás nincs ." Na kész, ennyi, kiégtem.
Ne hívd ki magad ellen a sorsot!
Tőled egy szót sem fogok idézni sehol építő jelleggel mert hülyeségeket beszélsz, akárhányszor kerülök vitába veled, soha sincs igazad. Nevetni sem lehet rajtad az a baj :(
ha nincs áramforrás áramerősség sincs ha simán mérsz egy akksit már a mérőműszeren is áram fog folyni pár mikroamper nanoamper ahogy jólesik a generátort feszültségre és áramerősségre tervezik, ha csak feszültségre (és nem számítana az áramerősség) akkor tizedannyi lenne hajszálvékony dróttal csak akkor mi lenne a fogyasztókkal ? mi működne ha nincs áramerősség ?
Hogyne lenne kapocsfeszültség. Ha nem lenne, akkor nem lehetne energiához jutni belőle. A feszültség hajtja a töltést az áramkörben. Így a napelem is áramforrás lehetne, ha létezne ilyen dolog, de mivel nincs ilyen - mint ekecselek óta tudjuk - ezért ez is csak úgy van a semmibe, az áram meg csak úgy hipp-hopp megjelenik. Varázslat ez, én mondom
Pedig már pedzegeti ezt is de majd holnap ! Máshol , más fórumon , piszkos okos lesz mintha tanulta volna a hallottakról , csak reménykedek hogy pontosan fog idézni !
Láthattad hogy hozzászóltam és próbáltam terelgetni, de nem lehet. Felesleges szópazarlás, mondjuk hiába mondom hogy olvasd el, te sem érted meg. Na meg a másik hogy a hülyének felesleges magyarázni hogy hülye. Yoss eléggé próbálja elmagyarázni de szerintem pillanatokon belül megunja ő is.