Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az áramgenerátor nem állít elő villamos energiát , a rákapcsolt feszültség és a fogyasztón keresztűl létrejőtt áramkör áramerősségét figyeli , tartja fix értéken , vagy szabályozza azt
Egyszerűen csak fogadd el, hogy létezik áramgenerátor. Ahova FIX áram kell, ott használatos bármennyire hihetetlen.
Szép dolog az önkritika. Kérjél pénzt apuéktól és menj el pszichológushoz, nehogy maradandóan károsodj.
Hogy lenne önálló ? :D te mondtad hogy hülye vagyok :D
Most megint a mestered idézed (camilla). Ez már volt többször is, újíthatnál már vagy önálló gondolat nincs?
Semmihez sem ertek
Mint az öreg székely mondotta: Mindenhez IS.
Egyébként mi az a bizonyos dolog amihez te értesz? Már az okoskodáson kívül.
akkor ez igy van :D apákgyöngye, igazad van :)
Látod ez is különbség kettőnk között. Nem szakmázok, mert nem értek hozzá. Ellenben te, kényszeresen beleugatsz (okoskodsz) mindenbe. No leírom még egyszer, nem mindegy, hogy a hülye okoskodik (azaz te) vagy az okos hülyéskedik (bárki más).
Szövegértésből nem vagy jó....
De ha akarom, akkor lesz forrása is..
Most mondtad a tutit : Áram lesz ! Feszültséged van , fogyasztód van , áram az meg lesz ha akarod ! A többi az VAN
A feszültség forrásokon csak kapocs feszültséget tudunk mérni , áramot nem legyen az napelem , akkumulátor generátor vagy kondenzátor
? Miért én ezt írtam volna?
Azt még mindig nem írtad le hogy miért NEM nevezhetjük áramforrásnak az akksit vagy a generatort azután hogy a rákapcsolt áramkör zárt és áram folyik benne. Nem az akksi a kiinduló és végpontja az áramnak ? nem az akksiban van raktározva a töltés "amiből áram lesz " ?
Ja igen, aki nem segghulye mindenhez és csak egy bizonyos dologhoz ert az hulye :D
van egy defibrillátorom lehet tanulmányozni vele az elektromos jelenségeket esetleg jó pénzért meg is válok tőle
A nem tökéletes szigetelés a belsőellenállása , az eleje sem igaz ebben a formában
Ja, nem is értem miért próbáltad magyarázni a kapcsolóüzemű tápot? De mivel abban is hibáztál, így gondoltam rávilágítok.
Hiába na, nem lehet mindenki olyan polihisztor, mint Te!
Jelen vitánkhoz ennek annyi köze van mint az indexnek a hajtókarhoz !
Ja bocs, te csak beleugattal egy ket nagyon menonek hangzo hozzaszolast ami miatt ujra szanalmassa tetted magad :D mint a 2wd-s poszt alatt :) itt kicsit okosodtal, nem ertesz hozza es szakmailag nem szoltal bele.
ez megint 2 dolog, minél kissebb egy akksi belső ellenállása annál nagyobb áram vehető ki belőle , indítóáram , az akksi veszít a fszültségéből önkisülés miatt mivel nem tökéletes a szigetelés stb
Tőled szerettem volna hallani, illetve egy enyhe celzas arra hogy a feszultsegforrast miert bevezhetnenk aramforrasnak is.... de nem igazan akarod felfogni mit irunk csak hajtogatod hogy a zart aramkor egyenlo az arammal.