Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Az eső jó a mezőgazdaságnak. 😆 Ne legyél önző!
De,de meg mindig jobb mint a szakado eso.
Nincs ott meleg?
Én elkövettem azt a hibát, hogy nyáron-idegenforgalmi szezonban megint a Balcsi északi oldalára merészkedtem. De az tuti, hogy soha többé ilyenkor.
Azért emlékezz vissza: itthon meg a dájzel Ikarusok égtek egy időben szép sűrűnként. Csak szeretnek kussolni róla.

https://www.origo.hu/itthon/20...
na de mit kellene tudni a villanynak?
pl senki sem ütközik meg azon hogy egy akkus sarokcsiszoló gyengébb mint a vezetékes és alig bírja pár (tíz) percig egy töltéssel, pedig az akkus sarokcsiszoló a maga (akkus)nemében a leghitványabb eszköz, mert egy akkus fúró már egész jól használható akár ipari körülmények között is
szóval én úgy gondolom egy akkus bárminek nem kellene ugyanazokat az elvárásokat támasztani mint egy bármilyen más hajtásúnak
mindemellett az akkus buszokat én is faszságnak tartom a jelenlegi módon
plusz ezt hogy ami akkus(villanyos) az zöld az is egy oltári nagy átkúrás
ellenben egy vízerőmű, kombinálva egy naperőművel, esetleg ha olyan helyen van egy szélerőművel már már szinte zöldnek tekinthető
de ez hogy a pakurát meg a barnaszenet elégetik és lesz belőle jó szar hatásfokkal villany nem tekintem zöldnek
ellenben ez még mindig annyival jobb hogy nem a város közepén füstöl mint az ezernyi kocsi, és könnyebb megszűrni a kibocsátott káros dolgait
Így van és nagy eséllyel számonkérik ezt a döntéshozókon arrafelé, de itt a lényeg a vellany, hogy az még messze nem tudja azt amit kéne és ezt már nem is annyira tagadják, a párizsi busztüzek (több is volt) is egyre nagyobb hangot kapnak.
Akkor buzi vagy.
ma délután....
Én tennap voltam (31-fokban), ha délután fotoklub foglalkozás volt.
...ezt meg megnézem, mit művel együtt, mert éhes is vagyok 8hazaértem) meg szomjas is.
Na hala Istennek, skkor most nem vagyok buzi
Buzi aki nem motorozik 30 fokban. 😀
a papírszűrők szarok
én teszteltem hogy ha van benne víz azon kis csonkon meg egy jobb két rétegű légszűrőszivacs az sokkal jobb mint a papír porzsák
buzi gipszpor negyede simán kikerül a levegőbe a szar papír porzsáknál
kocsiból kiszedni a dzsuvát arra teljesen jó a hoki papír is kint mindig felborult aztán ömlik a víz mindenhol, kikötöttem az úszót benne mert örökké felszívta
a motorja kurva jó, nem egyszer folyt keresztül rajta víz és még mindig üzemel
ja ez az wd 2-es vagy mifene. Az asszonyé volt csak tetszett amit láttam aztán elcapcaráztam neki vettem helyette egy wd3-asat az kb. 1,5 hónapja akkor még ákcijóban olyan 26 volt(meghajlós) Mondogatták,hogy 40 körül lesz az új ára. Remélem a wd 2es kibír még egy lakást akkor teljesen meg leszek elégedve vele. már kidobtam vagy 5 porszívót nem bírják ezek a csiszolt glettet behányt eddig mind(gondolkodós)
nekem ennek egy őse van, kilószám fel tud szívni minden retket
https://www.kaercher.com/hu/ha...
kb 20 éve üzemel, garázst takarítok vele kocsit, múltkor a tégla közül szívattam ki a homokot fugázás előtt
egyszer legurult a padlásról aztán az egyik patent füle eltört, de megoldottam egy fém lappal megerősítettem
én már ezekkel úgy vagyok ha 1 lakás felújítását kibírta nyertem(fetrengős) Háttérben az a sárga egy obis valami k2-es 20-on pár ezerért (gondolkodós) egész faszának tűnik(meghajlós)
néha felugrik 231-re várni kellett rá hogy le tudjak egy ilyet fotózni
Vastagabb vezetékek, sokkal nagyobb (drágább) trafók kellenek áramszolgáltató részről, ráadásul ingyen akkumulátornak használják őket a szaldós elszámolás miatt. Én sem örülnék a helyükben....
amúgy van démászos hálózatis peca ismerős beszéltünk erről párszor, azt mondja nagyon nem szeretik ezt a napelemes dolgokat, mondott ezer mindent miért de elfelejtettem
az biztos hogy kurva nagy áram ingadozások vannak miatta

az új eszközökkel nincs is gond, a 240 voltot simán bírják, de a régebbiek nem szeretik annyira
nekem az inverter stabil 230v ad ki, 2-3 tized eltérés a maximum, persze ha indul a szivattyú, fűnyíró ekkor leesik pár voltot a hirtelen nagy áramfelvétel miatt, de ezt az akku majd kisimítja
Azt tudom.
nincs az utcában, de a mellettünk lévőben több is
nekem meg nincs összeköttetésben a hálózattal
Valami napelemes kretén szomszéd nyomja befelé a powert? 😆
nekünk ennyi
A pillanatnyi fogyasztás meg 105-110W között kolbászol éppen: asztali PC, monitor, kábelmodem, WiFI router, meg egy 3W-os picike LED-es íróasztali lámpácska együtt. Mondjuk játék vagy CAD 3D render (meló) közben 350W-ra is fel szokott menni.