Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

A 375 eddig is annyi volt.......biztos felébredt mert eddig napokig azt irták nem ébredt fel, elaludt, alszik.....
Ugyhogy én napokig alvó forinttal fizettem, próbáltam is nem megzavarni pénzcsörgetéssel
Beszaras mit muvel a forint,kozelit a 375-höz. 🤨
Azt mondjuk én sem értem mit hisztizett a személyiségi jogaival. Jönnek a követeléssel az orruk alá dugom a szerződést a kérésnek megfelelően, ami alapján nem én vagyok a felelős, aztán ha nem tetszik pereljenek, majd a bíróságon lepattannak és fizethetik a perköltséget, meg az ügyvédem díját is. Nem kell ettől nagyon megijedni, ha ennyire egyértelműen nekem van igazam.
Arra mondjuk tényleg érdemes adni egy szerződésénél, hogy a felek adatai egyértelműen kiolvashatóak legyenek.
Azt nem tudom, hogy a hibásan benyújtott dokumentum érvényessége mitől datálódik, az első, vagy az első hiba nélküli benyújtás időpontjától.
Pl. adóvisszatérítési igény esetében bizonyosan az utóbbi lesz a mérvadó. Amúgy én is a munkahelyemen akkortól számítom, amikor a hiánypótlás vagy a javítás megérkezik.

A cikkről:

a rendszerek összehangolása nem megoldott ez tény.
Az érdekes, amikor az egyik fél - az amúgy logikusan megfelelő - úgy hivatkozik valamire, ami jól látható módon őt érinti hátrányosan. Még ha igaza is van. Ha - érdekességképpen - a vevővel baszna ki amúgy jogosan az adataival, és a vevő hisztizne, azt megérteném.
Az már mindegy mikor olvassa át egy ember. Lényeg hogy hivatalos nyoma van a rendszerben, és nem vádolhatnak azzal hogy utólag íródott a szerződés.
Amúgy elvben tökéletesen igazad van. Gyakorlatban azonban ennél nagyobb aljasságot is követett el a magyar jogrendszer:
https://totalcar.hu/magazin/ko...
Na de rá van írva az átadás ideje, óra:perc.
A következő perctől ő a felelős mindenért, a saját aláírásával tanúsítja, hogy a dokumentumban leírtak megfelelnek a valóságnak. Persze, jobb minél előbb, de az átadást követő 10. percben történt bejelentés és az ötödik napon történt bejelentés között nincs különbség.

Gondolhatod, hogy a hivatali kapun online lejelented, de ha már csináltál ilyent, akkor tudod, hogy bejelentés lezártának utolsó mondata az, hogy a monitoron azt fogod olvasni, hogy köszönik, hogy rájuk gondoltál, de az ÖSSZES ilyenféle adatszolgáltatást egy ember átnézi és ha nem talál hibát, azt követően kerül majd sor a kérelemben megfogalmazott tulajdonváltozás bejegyzésére.
Ad absurdum péntek 16:01-kor történt változás szerintem csak hétfő reggel kerül az ezzel foglalkozó ügyintéző elé. És ha talál hibát, mert én sajnos egyszer így jártam, akkor leszopod magad, amíg azt lejavíttatod, ebben biztosan jobb a személyes bejelentés, mert ott ha hibás, eleve nem is engedik benyújtani.
Addig allj fel labon. 🤣
nekünk volt egy tlx. Az már egészen jól összerakott fasza kis verda volt(kezeit széttáró)
Sose volt semmi baja sokáig használtuk. Aztán amikor eladó sorba került a románok megvették 😅
Vitték haza a saját szarjukat 2 év alatt szerintem az összes létező dácsiát felvásárolták az országban 😅
Egyébként emlékeim szerint jó árat adtak érte(kezeit széttáró)
reméljük nem 😅
A francianal is.
Ez mondjuk igaz hisz francia licence volt azok meg mindig kényelmesek a maguk kategóriájában csak hát a román összeszerelének voltak hátrányai. 😆
kb a legkényelmesebb elérhető kocsi volt a keleti blokkban
csak néha ez-az leesett róla 🤣
Hát ja, kb. mint a Dácia 1985-ben 😆
nem mondtam egy szóval sem hogy minden rendben volt, csak ezt írták a cikkben hogy másnap bement
amúgy nekem is jött egyszer valami felszólítás olyan kocsi után amit évekkel ezelőtt eladtam és nem íraták át a mai napig sem, de ott az adásvételin a pecsét hogy a bejelentési kötelezettségének eleget tett szóval bekaphatja a hivatal
Kamu papírt jobb minél későbbre dátumozni, mindegy én fenntartom továbbra is kétségeimet, vagy 6-8 járművel jártuk ezt végig rendőrségekre járva az országban életünk során (az utolsó 4 pvvel ezelőtti) bizonyítgatva az igazunkat és mindig sikerült, ha ő is tiszta neki is menni fog.
Olyat 1 hete néztem élőben.....nem szeretnék nyilatkozni. 🤐
Azt hiszem Donfeng
Na ezért van az, hogy én azonnal online be szoktam küldeni, ha eladtam valamit. Jó esetben az utca végéig jut el a csóka, mire nekem papírom van arról, hogy nem én vagyok a járműért felelős.
Mondjuk sántít tényleg az eset. Másnap bement, lejelentette, de csak későbbről kapott papírt? Azt ott helyben azonnal adnak pecséttel együtt. Szóval az lehet hogy az osztrákokhoz nem jutott el az infó és rendszám alapján kiadták a kőrözést, de amint felmutatja a nyomozóknak a pecsétes papírt, meg az adásvételit, nem igazán van joguk korlátozni, amíg újabb bizonyíték nem merül fel, mert ez elég jó alibi.
ezt írja a cikk
"Másnap bementem a III. kerületi kormányablakba, hogy bejelentsem a teherautó eladását.”
aztán ki tudja, tévedtek ezek már nagyobbat is
Én is nézem a naptárt. 🥶
Mikor volt? Két három.honap benne van
Nem több nap? De ha bcs- vel vádolják az nem egy tilosban parkolás, ha tiszta a fickó akkor tisztázza magát, de nekem ez így sem feltétlen kerek, túl alacsony ár és még ki tudja mi?
Nem is mondtam hogy a helyszínen,bátyámnak is be kellett mennie,leadta a papírt felvették a jegyzőkönyvet aztán ennyi volt.
En meg mindig nem kaptam semmit gyorshajtasra ausztriabol.
Lehet meguszom. 🤔
az van írva hogy az adásvétel utáni napon bement a hivatalba