Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

hát a megbízhatóságát a cikkben láttuk na mit tudsz még felhozni a mentségére(kezeit széttáró) 😅
Ilyen pici motorral nincs.
Mazda akar ilyet, wankel motorral. BMW sem csinálta sokáig, mert rájöttek hogy marhaság. Hatótáv para ellen jó, de akit ismerek hogy volt neki, azoknak belerohadt a benzin, mert soha nem használták, mert nem túl hatékonyak a soros hibrid meghajtás. 10literes fogyasztása volt. Aztán ahogy növekedett az akku kapacitása, semmi értelme nem lett.
Amúgy a BMW i3 nagyon jó kis autó, stabil, megbízható akkuval, hatékony hajtáslánccal, karbon kaszni miatt rekord könnyű volt. Egyáltalán nem jellemző rájuk a kigyulladás. Szerintem a hatótáv növelő motornál is az elhanyagolás okozhat ilyet.
Nem tudom, nem figyelem a piacot, eléggé hidegen hagy a villanyautó - egyelőre.
Azt tudom csak, hogy az i3-ból volt i3 REx verzió, amiben egy tajvani (Kwang Yang alias Kymco) blokk dolgozik, mint aggregátor. Amolyan kisegítő, hatótávnövelő megoldásképp.
Van más gyártóknál is ilyen?
Ne má'. Erre nem gondoltam volna és valahogy sehol nem olvastam, hogy egy full villanyban van egy kis aggregát. 🧐
A Range Extender - kis 650-es sorkettő benzinmotor, ami egy generátort teker. 9 literes tankja van asszem.
Abban van benzin? Hol, benzinkályha van benne mint a zaporozsecben?
Milyen típus volt ez? Valami plug-in?
A vicces hogy a benzin gyulladt ki benne. Típus hibaja volt ez, volt is rá visszahívás.
az csak simán ég, igaz elég nagy lánggal
kicsiben már teszteltem, egy telefon akku is elég vadul tud égni
nekem egy külön kis helyiségben van az akku még az ajtó is vas, ha nem lennék lusta leszigetelném+ még egy sor tégla aztán már be mernék kocsi akkut is vinni oda, bár kidolgoztam egy automata akku oltó dobozt az is megfelelő lenne neki
Talán a robbanástól tartanak, nem tudom fingom sincs az egészről.
nem értem miért kell oltani? kiég pár óra alatt és teljesen kezelhető roncs válik belőle
parkolóban van értele, de végül ott is az elszállítás utáni teljes megsemmisülés aminek van értelme
amúgy ha végre felhagynak a lítium-ion cellákkal ez a gond is megszűnik, a lifepo4 már nem vagy nagyon nehezen tud kigyulladni, megfelelő védelem mellett semmivel sem tűzveszélyesebb mint egy benzines kocsi
Erről most olvasok először pedig 5 napos hír, miért, igaz vagy nem? :https://www.origo.hu/auto/2023...
támogatom(kezeit széttáró)
🤣
👆️
akkor téged most azonnal agyon kell verni, mert minél idősebb vagy annál drágább az euró
10 éve 40 se voltam,persze hogy minden jobb volt.
elmúlt 10 évhez képest
Mihez képest?
de ha így nézzük akkor az a puma még mindig sántít
szerintem kiszabadult a pannon puma 😂
Ne izgulj, a buzi ezutan figyelni fogja.
A het elejen meg 380 kornyeken lebegett.