Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Kötelezőre is fizetnek balesetnél csak ezt egyik bizti sem reklámozza. Maradandó sérülésnél, vagy halálnál 8-10 gurigát is kiköhögnek! Csak kell a megfelelő ügyintéző hozzá.
Akkor a casco-nál miképp lehet az, hogy fizetek egy összeget ami persze nem fedezi a valós javítást többnyire eksön esetén, de mégis megéri a biztiknek? Eccerű, a befizetőknek csak a kisebb része veszi igénybe a térítést mert nem történik semmi vele a szerződés ideje alatt, nagyjából így van ez az állami járulékokkal (adókkal) is, a többség a befizetésének a töredékét sem veszi igénybe mert meghal vagy bármi más történik vele ami miatt ő netto befizető volt egész ideje alatt.
Nem lopja el senki csak nem a tied... ez a kirovo felosztó rendszer. Mindig is így működött.... ezért volt probléma a magánnyugdíj rendszer mert az a pénz nem folyt be a kasszába.... megoldották...
GO szardinia.
Egy sör mellett tudnám elmesélni.... itt nem.... nincs...
Még fizetek járulékot.
Kicsi befektetés és megoldottad az életed
Szerintem de.....legfeljebb nem értek egyet vele....
Ez csak azt jelenti, hogy amit én befizetek azt ellopja épp tőlem valaki és amikor nekem kell majd akkor én fogom ellopni az akkor dolgozóét. Ez anno azért alakult így mert mikor bevezették a szocit akkor rengetegen sőt gyakorlatilag az addig élő embereknek nem volt nyugdíj viszont a szociban mindenkinek járt így tényleg elköltötték az akkori idősekre az épp dolgozók befizetéseit. Nyilván tudom, hogy semmi sincs félrerakva viszont akkor is az én befizetésemet szerintem (persze, hogy nem így kezelik) egyfajta biztosításnak fogom fel ami után jár valami, mondjuk nem véletlenül lett eltörölve a járulék elnevezés és lett adóra változtatva minden befizetés mert ugye az adó után nem jár semmi míg a járulék kötelezne, ügyes.....
Pénzé mennék nem költségbe verném magam.
Kontaktlencse hidrogén
Nagyon nem.Eccer olvass el egy műtéti költség számlát.
Soha nem is volt....
Ezt bebuktam.
Sanyiba nem vagy tisztában hogy működik az államkassza ... nincs biztosítás...
Bőven mint biztosítás.
Kékszemű szőke
Senkit nem érdekel... ezért tartunk itt...
Van kék szemű is?
Uigy van minden járulékkal.... úgyhogy lehet barnulni... egyel több vagy kevesebb apacs, mar mindegy
Hat nem így működik.... a most befizetett nyugdíjjárulékok a mostani nyugdijasok ellátására megy. Nekünk egy virtuális alapunk van egy fillér nincs rajta. Ezért ha nyugdíjba mész és nem lesz aki termel egy fillért nem kapsz úgyhogy ez tévedés mindig az aktuális termelő réteg fizet... semmilyen biztosíték nincs félre rakva
Szerinted az a járulék amit fizetsz fedez mindent?
Egy ideg lehet ini.
Nem, ő fizette addig amíg dolgozott egyfajta biztosításként vonták erre a járulékot, nekem pl. ha kórházba kerülök senki nem fizeti a kezelésemet mert azt én jó előre kifizettem vagy a nyugdíjamat sem fogja senki fizetni. Csak annak fizetjük mi dolgozók bármijét is aki soha nem dolgozott mint pl. a politikusok nagyrésze.
Szerinted érdekli?