Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

De én nem vagyok horgász így megtehetem amit ti nem és én a szakértelmedet abban kértem, hogy miképp helyezzem el a vizekben az akksijaimat és nem a leadás érdekel mert a pénzt úgyis csak elkölteném. Damilt meg szintén nem a parton hagynám mert elesnék benne hanem a vízben tekerném le, ha a halak gabalyodnak bele azok nem sikoltoznak így nem is zavarnának.
előbb kiszedem a sarukat meg a cellák közti átkötéseket utána vidd csak a vízbe
Hú mi kerekedik egy akku vásárlásából kérem.
Damilt sem illik a vízparton hagyni, belegubancolódnak a madarak és kis állatok és elpusztulnak. Egy rendes horgász minden szemetét hazahordja a partról és semmit nem hagy ott. Ettől függetlenül minden vízpart tele van sörös dobozzal, damillal, szatyrokkal, csalis dobozokkal, ami kibaszott nagy szégyen.
Az aksit meg add le, pénzt kapsz érte.
Tizenéve így teszel és sok évet bírnak az akksik? Az a 4-5év?
Igazad van, titeket horgászokat semmi sem jogosít fel semmire, de én szerencsére nem horgászok így téged mint szakértőt kérdeznélek, hohy van 3 71ah és 2 210ah-s akksim a,it szeretnék a kisdunába dobni tehát kérdezném, hogy miképp jobb, ha egyben vagí feldarabolva dobom be és milyen messzire? Természetesen ha ragaszkodtok ti horgászok ahhoz, hogy damil is legyen rajta akkor dobok mellé 2-3 dobnyit letekerve.
nekem ólom olyan helyeken ban ahol pl 50-es fonott a főzsinór
akkor se szakad le ha a nádba beleakad
de pl egy feeder kosár már vassal se kivitelezhető
A festett vas súly egy egész jó alternatíva, bár én festés nélkül használom. Egy kis vasoxid nem mérgező, ellenben a szép lassan oldódó ólommal. A Dunán most a bicikli belsőből vágott gumi karikában lévő kő súlyokra akarok átállni.
mert ha fényes akkor csillog elfut a hal tőle, ha rozsdás akkor meg összeken mindent a kocsiban
ez paszta, gyúrható-nyújtható
Egyrészt rohaggyá meg!
Másrészt attól, mert az emberiség agyhalott módon tele atomozta a bolygót, még nem jogosít fel minket, horgászokat, hogy telefossuk ólommal a vizeket.
Ez óriási ostobaság és hülyeség, amit írsz.
Ennyi erővel öntsd a kertedbe a járműveid használt olaját...
Érted már?
Reméjjjjjük...
Porfestett?! A sima, rozsdás M16-os anya miért nem jó?
Nekem már 3 telet állt ki, nem töltögettem soha, csak tavasszal kellett bele valamennyi. Tökéletes... egy olcsó Landport, mindent megtettem, hogy szétbaxxam, de eddig nem ment
Nem értem a horgászokat... mitől lehet annyira hülye valaki, hogy megvegyen 10g volframot 3 rugóért - és bedobja a vízbe? A vas mé nem jó 100 Ft/kg áron?
Egyszer nekem is kibírta a téli leállást, a második tél után még elvitte a szezont, de következő télen megdöglött.
Jobb az ha csepptöltőn van.
nem szaggatok ólmot a vízbe, de pecázni lesz
ott ahol elhagyós súlyos a szett ott kő a súly
vannak porfestett vas súlyaim is
de van ahol csak az ólom
van volfram súlyom is 10g 3 ezer szóval nem sokat van erőltetve
Kicsit nyomi a csajszi, összeillenétek
Komolyra fordítva nem hinnémm, hogy mind az 500e beledobál 1 kilót - de ha mégis, ez akkor is eltörpül az egyéb dolgok mellett Hirtelen eszembe jut a folyamatosan szivárgó Csernibil és Fukusima, ennek kapcsán az elmúlt 60 évben felrobbantott kb. 1200 atombomba (nem elírás!) vagy esetleg a háború, amikor a szövetségesek 800 000 tonna hajót ill. hadianyagot vesztettek HAVONTA (ez ment a tengerbe ázni) csak az Angliának szánt szállítmányokból... és hol van ez az egészhez.
Na jó, ezek régi ügyek, most csak napi száz millió hordó olaj elégetése-feldolgozása (ennek 4/5-öd része hulladékká válik nem sok időn belül) ááá folytathatnám estig, szóval az a pár tonna ólom nem sokat bax
A Bosch egy rakás szar lett minden téren, aksi, elektromos kis és háztartási gépek, ablaktörlők, mindenben leadta a minőséget.
De a motoromba csak 16 volt a Yuasa aksi. Kocsiba 26 volt az Exide Premium.
Jó ez a "mi a jó akksi" téma, de utána térjetek át a "legjobb olaj"-ra!
Amúgy királyfik, ti még hisztek a mesékben? Tömegcikket kaptok, mind1, Bosch vagy Varta van ráírva - Jászakku mind Olcsó szart kell venni, és kibaxni, ha elromlik. Vagy lehet még jót venni, leginkább külföldről, de jelenkezzen, aki ad egy motor akksiért 50 rugót!
Fene tudja, lehet adnék neki...
Komolyra fordítva, 500.000 horgász van az országban, mindegyik beszaggat évente 1 kg ólmot a vizekbe, nem nehéz kiszámolni, hogy a lassan 100 éves modern horgász történelem során milyen mennyiségű nehézfémet hagytak a leszarom pecások a vizekben. Az ólom sem marad örökre egyben, az évtizedekkel ezelőtt beszaggatottak már szép lassan szivárogtatják a mocskukat a vízbe, beépülve az iszapba, a halak étrendjébe és vele együtt vissza is zabáljuk a saját testünkbe...

Meg kellene változni a horgászok szemléletének, hogy ólom helyett ötvözetlen sima vas súlyokat és követ használjunk.
Ha rendszeresen használod és rendszeresen tud töltődni akkor igen. Nálam ez nem adott, nagyon ritkán használom - az immo meg a riasztó meg a többi kacat folyamatosan meríti, töltés meg csak igen ritkán.
Mi van, Greta Thunberg-el akarsz járni?
Amúgy azt vágod, hogy egy autó és motor aksi nomád tartásban is kibír 5 évet? Ez olyan, mint a kocsik gumiápolása. Szirszarokkal kebegetve is 5 év után elöregszik, meg nomád tartásban is pont ennyit bír.
Egy modern aksit nem kell tölteni nagyjából soha. A Yuasa 5 hónap állás után sem vett fel semennyi töltést a digitális töltő szerint. Az autó aksira meg rá se nézek, amíg ki nem pusztul.
Ugye nem horgász súlyt önteni, hogy beleszaggasd a vizekbe?